یادمان و رویدادها

علی عظیم‌زاده جوادی، رزمنده دلیر جنبش کارگری میهن ما

مبارزه کارگران و زحمتکشان میهن ما علیه برنامه و سیاست‌های ضدکارگری جمهوری اسلامی به‌ویژه برنامه آزادسازی اقتصادی اوج تازه‌ایی یافته‌است. این مبارزات بدون ریشه و پیشینهُ تاریخی صورت نمی‌گیرد…

ادامهٔ مطلب

اطلاعیهٔ کمیتهٔ مرکزی حزب تودهٔ ایران: بدرود رفیق مسعود ملکی

انسانیت، فروتنی، کارِ مداوم، انظباط، و همچنین پایبندیِ خلل‌ناپذیر رفیق  مسعود ملکی به آرمان‌ها و مسیر و مقصد مبارزهٔ طبقهٔ کارگر و زحمتکشان ایران و حزب آن، حزب تودهٔ ایران، زبان‌زد همهٔ توده‌ای‌ها و حتی مخالفان حزب ما بود. حزب تودهٔ ایران و جنبش ترقی‌خواهان و آزادی خواهانِ میهن ما مبارزی خستگی‌ناپذیر را از دست داد.

ادامهٔ مطلب

ﺑﻪ ﻳﺎد ﻣﺮد ﭘﺎﻳﺪارى و ﻣﻘﺎوﻣت

نام وپیکار  رفیق صفر خان در دفتر مبارزات آزادی بخش میهن ما ثبت است.  امروز پنجشنبه ۲۰ آبانماه ۱۳۹۵ گرامیداشت یاد و خاطره صفر قهرمانیان (صفرخان ) در چهاردهمین سال خاموشی اش با حضور خانواده و دوستان و همرزمانش ….

ادامهٔ مطلب

خانم توران میرهادی، استاد برجسته ادبیات کودکان چشم از جهان فرو بست !

«توران میرهادی»، پیشکسوت ادبیات کودک در سن ۸۹ سالگی چشم از جهان فرو بست. توران میرهادی استاد برجسته ادبیات کودکان ایران، در سال ۱۳۰۶ش. در خانواده‌ای فرهیخته در تهران به دنیا آمد. پدر او از دانشجویان اعزامی به خارج از کشور بود و در رشته مهندسی راه و ساختمان و مکانیک در راه‌ آهن در آلمان درس خوانده بود. مادرش «گرتا دیتریش» آلمانی بود و مجسمه‌سازی و نقاشی می‌کرد.

ادامهٔ مطلب

غلامرضا جنت‌دوست کارگر نقاش و مبارزِ شجاعِ جنبش کارگری

جنبش سندیکایی و چهره‌های آن

مبارزات جنبش کارگری در میهن ما پیشینه بیش از یک صد سال دارد. طی این دوران جنبش کارگری و سندیکایی مراحل مختلفی را از سر گذرانده و درگیر مبارزاتی حیاتی علیه استثمار، استبداد و امپریالیسم بوده‌است…

ادامهٔ مطلب

کنفرانس بین‌المللی صدمین سال انتشار کتاب امپریالیسم لنین: مسکو

تأکید تمامی سخنرانان اصلی بر صحت بنیان اصلی تز لنین در مورد امپریالیسم و ارتباط مستقیم آن با نظام سرمایه‌داری بود. هریک از سخنرانان به درجات مختلف، بر تغییر و تحول‌های سرمایه‌داری در یک قرن گذشته و چگونگی مصداق ویژگی‌‌های پنج‌گانه‌ی لنین در امپریالیسم قرن بیست‌ویکم اشاره داشتند.

ادامهٔ مطلب

میرحیدر عزیزی از انقلابیون نسل اول جنبش کارگری ایران

جنبش سندیکایی و چهره‌های آن

انتشار رشته مطالب نام‌های نازدودنی با هدف آشنایی نسل نو کارگران به ویژه کارگران و سندیکالیست‌های جوان با شخصیت‌ها و مبارزان جنبش کارگری و سندیکایی میهن ما صورت می‌گیرد. از طریق آشنایی با این چهره‌ها، روزنه‌ای به پیکار دلیرانه طبقه کارگر ایران در تاریخ یک صد ساله اخیر گشوده می‌شود. اینک در این شماره به معرفی یکی از پیشکسوتان جنبش کارگری و از مبارزان دوره اول حیات جنبش کارگری و کمونیستی (سه دوره حیات جنبش کمونیستی ایران، سوسیال دمکراسی انقلابی – حزب کمونیست ایران – حزب توده ایران) رفیق شهید توده‌ای میرحیدر عزیزی از انقلابیون نسل اول و پیشکسوتان جنبش سندیکایی کارگران می‌پردازیم…

ادامهٔ مطلب

۷۵ سالگی عمر پرثمر

م. چابکی: تاریخ ۷۵ ساله حزب توده ایران، کهن‌ترین سازمان سیاسی میهن ما، و تاریخ پیکار پرشور ده‌ها هزار تن مبارزانی است که با ده مهر ۱۳۲۰آغاز می گردد و خواست و تقلای این حزب از میان برداشتن استثمار، بی عدالتی، عقب‌ماندگی اجتماعی و اقتصادی، و همچنین نابودی استبداد و نیز راه گشایی به سمت برپایی ایرانی آزاد و آباد می باشد.

ادامهٔ مطلب

بعد از اعتراف به جنایت

محل گورهاى دسته جمعى را به خانواده ها نشان بدهید

چندی پیش، مصادف با سالگرد کشتار هولناک دستجمعی زندانیان سیاسی تابستان سال ۶۷، اقدام شجاعانه و تحسین برانگیز چند تن از شهروندان در داخل کشور، برای نخستین بار برخی از عاملان این کشتار را مجبور به شکستن سکوت ساخت…

ادامهٔ مطلب

اتریش: جشن هفتاد و پنجمین سالگرد بنیادگذاری حزب تودهٔ ایران

75_jahrestag_tpi

فرخنده باد هفتاد وپنجمین سالگرد بنیادگذاری حزب تودهٔ ایران

دوست گرامی، رفیق ارجمند،
با دهم مهرماه امسال مهرگانی دیگر و سالروزی خجسته فرا می رسد. امسال هفتاد وپنجمین سالگرد بنیادگذاری این کهنسال ترین حزب سیاسی میهنمان را جشن می گیریم.
هواداران حزب تودۀ ایران در اتریش از شما دعوت می کنند تا در مراسم جشنی که به این منظوربرگزار می گردد شرکت کنید.
برنامه:
– خوش آمد گویی
– خوانش فرازهایی از اعلامیه کمیته مرکزی حزب
– سخنرانی رفیق محمد امیدوار، سخنگوی حزب تودۀ ایران
– سخنرانی نمایندگان و خوانش پیام های دریافتی احزاب و سازمان های شرکت کننده در جشن
– شعر خوانی
– پذیرایی شام با بوفه خوراک های رنگارنگ ایرانی
– موسیقی زنده از کشور کوبا با هنرنمایی هنرمندان: مورو و یوریس دانیل

زمان: شنبه ۱۵ اکتبر ۲۰۱۶، ورود به سالن ۱۸:۳۰ آغاز برنامه – ۱۹:۰۰

مکان: تابور شتراسه شماره ۶۱، بخش ۲ وین

(شرکت در این برنامه رایگان است.)

 

Fünfundsiebzig jahre Tudeh Partei Iran: 75 Jahre Kampf für Freiheit, Frieden, Unabhängigkeit und soziale Gerechtigkeit

:Festprogramm
Begrüßung
Verlesung von Auszügen aus der Erklärung des ZKs der Partei aus aktuellem Anlass
Vortrag des Genossen Mohamad Omidwar, Sprecher der Tudeh Partei Iran
Verlesung der erhaltenen Grußbotschaften der Parteien und Organisationen
Rezitation
Pause & iranisches Buffet mit kulinarischen Köstlichkeiten & Tombola
Live-Musik aus Kuba mit: Moro & Yoris Daniel

Wann: Samstag 15. Okt. 2016, Einlass 18:30, Beginn 19:00
Wo: Taborstraße 61, 1020-Wien

(Die Teilnahme ist kostenfrei)

سخنرانی رفیق محمد امیدوار در وین

به مناسبت ۷۵ مین سالگرد بنیادگذاری حزب تودۀ ایران، پروفسور محمد امیدوار، عضو هیات سیاسی و سخنگوی حزب تودۀ ایران، در شهر وین سخنرانی خواهد کرد و به پرسش های حاضران پاسخ خواهد گفت.

دوست گرامی، رفیق ارجمند،
امسال با فرارسید ن دهم مهرماه، هفتادوپنج سال از بنیادگذاری حزب تودۀ ایران، حزب پیکارگران راه رهایی طبقۀ کارگر و زحمتکشان، حزب پیشگامان رهایی زنان از بندهای ستم جنسی و طبقاتی، حزب نویسندگان، شاعران و هنرمندان مردمی و پیشرو، حزب جوانان و دانشجویان پیکارجو و حزب همه مبارزان راه آزادی، استقلال و عدالت اجتماع ی میهن ما می گذرد.

هواداران حزب توده ایران در اتریش از شما دعوت می کنند تا برای آشنایی هر چه بیشتر با مواضع و سیاست های حزب تودۀ ایران در قبال رویدادهای مهم در ایران و جهان و همچنین راه کار های حزب برای طرد رژیم ولایت فقیه و استقرار آزادی، استقلال، صلح و عدالت اجتماعی در ایران، در نشستی که با حضور رفیق محمد امیدوار برگزار می شود، شرکت کنید.

در این برنامه رفیق امیدوار پس از سخنرانی، در بخش دوم به پرسش های حاضران پاسخ خواهد گفت.

زمان: یکشنبه ۱۶ اکتبر ۲۰۱۶ ساعت – ۱۵:۰۰ تا ۱۸:۰۰
مکان: تابور شتراسه شماره ۶۱ ، بخش ۲ وین (Taborstraße 61, 1020-Wien)

 

هواداران حزب تودهٔ ایران در اتریش