ویدئو

به استقبال نوروز۱۳۹۷

برگزاریِ جشن نوروز، سنت کهن و خجسته نیاکان ما، جشن نو شدن و چیرگی بر کهنگی و فرارسیدنِ فصل بهار و جشن پیروزی روشنایی بر تاریکی است. ایرانیان نوروز را در درازنایِ هزاران سال در حکمِ نماد نو شدنِ طبیعت و درعین‌حال پیروزیِ مبارزه توده‌های کار و پیکار، پیروزیِ کاوه آهنگر بر ضحاک جشن گرفته‌اند و با وجود تلاش غاصبان و اشغال‌گرانی که در طول قرن‌های بسیار بر میهن ما حکومت کردند، این سنت خجسته همچنان پابرجاست…
ادامهٔ مطلب

فیلم/ پیام همسر حمید رضا امینی و کودکان معصوم این زندانی سیاسی

حمیدرضا امینی، مدیر یک کانال‌ تلگرامی در تاریخ ۱۱ آذرماه سال جاری بازداشت شده است. این بازداشت که کماکان ادامه دارد در روزهای اخیر با تبعید غیرقانونی این زندانی از زندان اوین به محل دیگری همراه شده است. حمیدرضا امینی با اقدام به اعتصاب به این تبعید غیرقانونی واکنش نشان داده است….
ادامهٔ مطلب

فیلم هایی از چهار شنبه سوری

مراسم چهارشنبه‌سوری یکی از جشن‌های دیرینه ایرانیان است. این جشن هر ساله از غروب آخرین سه‌شنبه سال آغاز می‌شود و تا ساعاتی پس از شروع چهارشنبه ادامه می‌یابد..

فیلم/ چهارشنبه سوزی در اهواز کوی نفت

فیلم/ چهارشنبه‌سوری شهر مهاجران استان مرکزی همراه با رقص خراسان جنوبی

فیلم/ چهارشنبه سوری در متین آباد نطنز همراه با موسیقی محلی و چوب زنی 

 فیلم/ رقص زیبای یک بانو در مراسم چهارشنبه سوری

فیلم/ چهارشنبه سوری تماشایی در بانه

 

 

« زردی من از تو،سرخی تو از من»

چهارشنبه سوری یکی از جشن‌های ملی و مردمی میهن ما ایران است. جالب ترین و مرسوم ترین مراسم این شب برپاکردن آتش با بته و خار در سر گذرها، بر سر بامها و یا در حیاط خانه ها می باشد…

ترانه شب چهارشنبه سوری

پخش اعلامیه و اجرای “سرود من زنم” در متروی تهران + فیلم

چو هم صدا شویم و
پا به پای هم رویم و
دست به دست هم دهیم و
از ستم رها شویم …

 

گروهی از زنان در روز زن در مترو تهران سرود برابری و آزادی خواندند

سرود من زنم

-جوانه می زنم
– به روی زخم بر تنم
– فقط به حکم بودنم
– که من زنم، زنم، زنم

– چو هم صدا شویم و
– پا به پای هم رویم و
– دست به دست هم دهیم و
– از ستم رها شویم

– جهان دیگری
– بسازیم از برابری
– به هم دلی و خواهری
– جهان شاد و بهتری

– نه سنگ و سارها
– نه پای چوب دارها
– نه گریه های بارها
– نه ننگ و عارها

– جهان دیگری
– بسازیم از برابری
– به هم دلی و خواهری
– جهان شاد و بهتری

*ترانه از مازیار سمیعی
– تنظیم آهنگ از ثمین عابدی

فیلم؛ درگیری و تیراندازی بسوی کشاورزان ورزنه

اعتراضات و درگیری هزاران تن از کشاورزان ورزنه اصفهان که از صبح امروز شروع شد ساعتها ادامه داشت. نیروهای ضدشورش به سمت کشاورزان محروم تیراندازی کردند و گاز اشک‌آور شلیک کردند که در نتیجه آن تعدادی از معترضان مجروح شدند. برخی گزارشها حاکیست که مردم از شهرهاى اطراف برای پیوستن به کشاورزان معترض ورزنه راهی این منطقه شدند…

 

درگیری کشاورزان ورزنه اصفهان با نیروی یگان ویژه

فیلم؛پرسش بی پاسخ دانشجوی شجاع از حاکمان دزد

صادق زیبا کلام و محمدحسن قدیری ابیانه در دانشگاه کاشان به مناظره پرداختند. یکی از دانشجویان حاضر در یکی از بحث ها خطاب به آنها می‌گوید: شما چه گلی به سر ما زدید؟! ۴۰ ساله مملکت رو به گند کشیدید؛ همتون دزدید؛ …..

ادامهٔ مطلب

تا به کی در افسوس

یکی از اولین آثار موسیقی در ایران که در دفاع از حق زنان و مخالفت با حجاب ساخته شده تصنیف قدیمی و انقلابی دختران سیروس است. این ترانه نزدیک به یک قرن پیش در دوره‌ی مشروطه سروده شده و چندین اجرای مختلف داشته است، اما سراینده و آهنگساز آن هنوز ناشناس‌اند، شاید چون زمانی که ساخته شد از ترس واکنش متعصبین مصلحت دیدند که ناشناخته بمانند. داستان دختران سیروس را در این گزارش از آسو ببینید…
ادامهٔ مطلب

سالگرد تیرباران نا خدا افضلی و یاران

در ۶ اسفند ماه رفقا، ناخدا دکتر بهرام افضلی فرمانده نیروی دریایی و فاتح نبردهای دریایی خلیج فارس، سرهنگ بیژن کبیری فرمانده نیروهای هوابرد و فاتح عملیات شکستن محاصره آبادان، سرهنگ هوشنگ عطاریان قهرمان مرحله نخست جنگ و فاتح عملیات غرب کشور و مشاور وزیر دفاع، سرهنگ حسن آذرفر استاد دانشکده افسری و معاون پرسنلی نیروی زمینی، از برجسته ترین، و مجرب ترین افسران وقت ارتش، شاهرخ جهانگیری عضو مشاور کمیته مرکزی حزب و از مسئولان سازمان نوید، ابوالفضل بهرامی نژاد پژوهشگر توانا، محمد بهرامی نژاد از کادرهای حزب، فرزاد جهاد قهرمان مقاومت درکمیته مشترک، رضا خاضعی از کادرهای با سابقه و خسرو لطفی از کادرهای ورزیده حزب جان و هستی سوزان خود را نثار مبارزه در راه خوشبختی انسان ساختند….

 

واپس گرایی، و پایمال کردن حقوق اقلیت های مذهبی کشور

نقض حقوق اقلیت های مذهبی و شدت بخشیدن به سیاست های تبعیض آمیز، ارتباط مستقیم با ماهیت واپس مانده رژیم ولایت فقیه دارد.بنا‌ به تصاویر ویدئویی که در شبکه اجتماعی پخش شده است درگیریها بین نیروهای انتظامی و دراویش گنابادی که در جلوی ایستگاه پلیس جمع شده بودند صورت گرفت، آنها خواهان آزادی تعدادی از دراویش دستگیر شده بودند.

بنا به گزارشها، نیروهای سرکوبگر امروز به تحصن دراویش گنابادی یورش بردند. نیروی انتظامی با استفاده از سلاح گرم باتون و گاز اشک‌آور به تحصن دراویش حمله‌ور شدند. به گفته شاهدان، چند تن از دراویش مورد اصابت گلوله قرار گرفتند ….
ادامهٔ مطلب

«زنده می‌مانم تا خاری در چشم سپاه ثارالله و دادستانی باشم»

خبرگزاری هرانا – در پی درخواست جمعی از مدافعان حقوق بشر، آتنا دائمی پس از ۱۳ روز به اعتصاب خود که از ۶ روز پیش به اعتصاب خشک تبدیل شده بود پایان داد، با این حال گلرخ ایرایی اعلام کرده است که به اعتصاب خشک (خودداری از نوشیدن مایعات) خود پایان می دهد اما همچنان به نشانه اعتراض به اعتصاب غذای خود ادامه خواهد داد.

صدای آتنا دائمی در پایان اعتصاب