ورزشی

صعود نجاتی و کاویانی‌نژاد به نیمه نهایی کشتی فرنگی جوانان جهان

در جریان رقابت‌های ۵ وزن دوم کشتی فرنگی جوانان جهان در اسلواکی، دو نماینده ایران در اوزان ۶۰ و ۷۲ کیلوگرم راهی دیدار نیمه نهایی شدند اما ۳ کشتی گیر ایران برابر رقبایشان شکست خوردند….
ادامهٔ مطلب

ورزش ایران و گرداب افزایش قیمت دلار

هزینه اعزام تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی جوانان ایران برای حضور در رقابت‌های جهانی بدلیل افزایش قیمت ارز با افزایش ۷ برابری همراه شده است، موضوعی که اگر راهکاری برای آن اندیشیده نشود قطعا ورزش ایران را با مشکلات عدیده‌ای روبرو خواهد کرد.

ادامهٔ مطلب

پاروی بی‌قایق

ورزشکاران قایقرانی به دلیل حقوق پایین خود قصد دارند از دنیای حرفه‌ای خداحافظی کنند.ورزشکاران این رشته درآمدی بین ۵۰۰ هزار تا یک میلیون تومان دارند درحالی‌که حدود یک میلیون تومان هزینه خرید مکمل‌هاست و آن‌ها هرگز نمی‌توانند از این راه درآمدی کسب کنند.

ادامهٔ مطلب

حکایت رشته‌ها و طلاهایی که به خاطر حجاب از کف ورزش زنان می‌رود

بازی‌های آسیایی با رتبه ششم جدول رقابت‌ها برای ایران به پایان رسید، آن‌هم در شرایطی که کاروان کشورمان در ١٠رشته با ارزش ۵۴ مدال طلا به خاطر حجاب نتوانست شرکت کند. انقلاب۵٧ مساوی با استقرار جمهوری اسلامی در ایران شد. حکومتی که بر اساس مبانی اسلامی حجاب زنان را یکی از ارکان اصلی‌اش قرار داد. همین موضوع هم زنان ورزشکار ایرانی را برای مدت‌ها منزوی کرد و قدرت حضور در میادین ورزشی را از آن‌ها گرفت. اتفاقی که البته ماندگار نشد…
ادامهٔ مطلب

زنان ورزشکار ایران با ممنوعیت و محدودیت روبرو هستند

حضور زنان ایران در رشته‌هایی مثل شنا و واترپلو و سایر ورزش‌های آبی، با ممنوعیت و محدودیت مواجه است. بدون شک در نبود این محدودیت‌ها، مدال‌های فراوان دیگری به سبد ایران در بازی‌های آسیایی بازی‌ها افزوده می‌شد.

ادامهٔ مطلب