تازه‌ها

جلسه فوق العاده خامنه ای با هیات دولت

خامنه ای هیات دولت را برای چاره جویی فرا خواند. بحران ارز، سایه ی دوباره ی تحریم ها، نبود آب و هوا، فقر و محرومیت سیاه،گرانی ها و خشم روزافزون مردم از این وضعیت، رژیم «ولایت فقیه» را در موقعیت مخاطره انگیزی قرار داده است. علی خامنه‌ای، که اخیراً یک «اتاق جنگ اقتصادی» تشکیل داد، امروز یکشنبه ۲۴ تیر اعضای دولت را برای بحث درباره‌ی بحران اقتصادی «فراخواند»….

ادامهٔ مطلب

نام سلطان سکه فاش شد

محسنی اژه‌ای یکشنبه ۲۴ تیر نام «سلطان سکه» که دو هفته پیش بازداشت شد را افشاء کرد: «حمید مظلومین». به گفته سخنگوی قوه قضائیه این فرد در سال ۹۲ نیز به اتهام «اخلال در بازار ارز» دستگیر شد اما بانک مرکزی به دادگاه اعلام کرد که این بانک «دلار در اختیار مظلومین گذاشته و اقدامات او با هماهنگی و نظر بانک مرکزی بوده است»….
ادامهٔ مطلب

چرا اعتراضات عراقی‌ها رنگ و بوی ضدایرانی دارد؟

آشفتگی‌های این روزهای عراق از قطعی برق شروع شد و ادامه پیدا کرد تا به قطع‌شدن اینترنت رسید. پیش‌تر هم عراقی‌ها در گرمای بالای ۵۰درجه با نبود برق ساخته بودند؛ اما چه چیزی این گرما را برای آنها طاقت‌فرسا کرده است؟…
ادامهٔ مطلب

از بسته پیشنهادی اروپا رونمایی شود

نماینده خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: هر قرارداد بین‌المللی بر طبق قانون اساسی باید به مجلس ارائه شود. از دولت می‌خواهیم بسته پیشنهادی اروپا را رونمایی کند چراکه ملت نامحرم نیستند… متأسفانه رویه‌ای که از سوی دولت در پیش گرفته شده همان رویه برجام است و همه چیز محرمانه تلقی می‌شود.
ادامهٔ مطلب

علل و پیامدهای رانت‌خواری

آگاهی افکار عمومی سد محکمی در برابر ظهور، تشدید و توسعه‌طلبی رانتی در جامعه می‌گردد، چنانکه امروز در کشور ما اخبار داغ فساد و رانت خواری گرچه اعتماد عمومی را می سوزاند، اخلاق عمومی را ویران می‌کند، گناه را عادی می‌نماید، سرمایه اجتماعی را می‌کاهد، اما در عین حال آگاهی مردم از این اخبار موجب افشای معاملات پشت پرده افراد و گروه‌های صاحب نفوذ و ایجاد محدودیت و فشار بر آنها در عقب‌نشینی از مواضع ناحق‌شان می‌شود…
ادامهٔ مطلب

ورود معترضان به فرودگاه نجف در پنجمین روز اعتراضات

دفتر نخست‌وزیری عراق در بیانیه‌ای از تشکیل جلسه فوق‌العاده کمیسیون وزرای امنیتی در جمعه شب برای بررسی اوضاع امنیتی خبر داد.به گفته منابع بیمارستانی‌، اعتراضات روز جمعه ۱۳ ژوئیه (۲۲ تیر) که فساد و بیکاری را نشانه گرفته بود یک کشته داد. همچنین متجاوز از ۴۰ پلیس ضدشورش زخمی شدند….
ادامهٔ مطلب

کوه موش زایید – تجمع در مکان های تعیین شده هم احتیاج به مجوز دارد!

محمد حسین مقیمی استان دار تهران در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا،‌ درباه تعیین مکان‌هایی در تهران برای بیان اعتراضات و مطالبات شهروندان از سوی دولت، گفت: دولت یک مصوبه‌ای را اعلام کرده است که بر اساس آن در محل‌هایی مردم می‌توانند مطالبات و خواسته‌های خود را بیان کنند. ..
ادامهٔ مطلب

شورای نگهبان لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی را رد کرد

عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان شنبه ۲۳ تیر در نشست خبری اعلام کرد که«لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی جزو مصوبات چهارگانه موسوم به FATF است که اعضای شورای نگهبان اعلام کردند که می‌بایست از سوی قوه قضائیه ارائه شود و آن را مغایر قانون اساسی دانست.»…
ادامهٔ مطلب

بعید نیست «رئیسی»، رئیس مجلس یازدهم شود

یک فعال سیاسی اصولگرا در خصوص نامزدی ابراهیم رئیسی در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: اگر انسجام و وحدت اصولگرایان در سطح کشور برقرار باشد هیچ بعید نیست آقای رئیسی را به عنوان رئیس مجلس انتخاب کنند. …
ادامهٔ مطلب

ممکن است در شرایط خاص، استثنائاتی برای تحریم‌های ایران در نظر بگیریم

وزیران امور خارجه و خزانه‌داری آمریکا خطاب به همتایان اروپایی خود تاکید کردند که واشنگتن ممکن است در شرایط بسیار خاص و در صورتی که در راستای منافع امنیت ملی آمریکا باشد استثنائاتی برای تحریم‌های ایران در نظر بگیرد….
ادامهٔ مطلب

سیاست مهره‌ چینی در کابینه

عضو اصلاح‌طلب مجلس شورای اسلامی گفت: جریانی به دنبال مهره‌چینی در کابینه و شروع زودهنگام تحرکات انتخاباتی است. بهرام پارسایی با اشاره به انتشار شایعات مبنی بر استعفای معاون اول رییس‌جمهور و القای وجود اختلافات عمیق در کابینه توسط برخی جریان‌های سیاسی گفت: متاسفانه در موقعیت‌هایی که کشور درگیر مشکلات و التهاب است به جای اینکه تمام افراد با انسجام دنبال ارائه راهکار باشند تا بتوانیم در راستای منافع ملی و کاهش دغدغه مردم قدم برداریم، توان خود را برای ناامید کردن مردم به کار می‌گیرند. وی افزود: در این راستا با افرادی مواجه هستیم که ادعایشان در انقلابی بودن بیشتر است پس باید بیشتر همراهی کنند تا تنش به جامعه منتقل نشود….
ادامهٔ مطلب