سه ماه معوقات مزدی دو هزار کارگر شرکت صدرا در بوشهر

حدود ۲۰۰۰ نفر از کارگران شرکت صدرا (شرکت صنعتی دریایی ایران صدرا) در بوشهر از مهرماه معوقات مزدی دارند. این کارگران در مقاطعی دست به اعتصاب نیز زده بودند که با قول مساعد کارفرما به کار خود بازگشتند، اما همچنان حقوق سه ماهه اخیر آنان پرداخت نشده است. قرارگاه خاتم الانبیا سپاه پاسداران از عمده سهام داران این شرکت صنعتی محسوب می شود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، حدود ۲۰۰۰ کارگر شرکت صدرا در بوشهر که مشغول سکو سازی فازهای ۱۳D و ۲۸B هستند، از مهرماه (۳ماه پیش) حقوق خود را دریافت نکرده اند.
یک منبع نزدیک به این کارگران با بیان اینکه تعطیلی های این شرکت بسیار کم و فقط به روزهای «عاشورا و وفات پیامبر» محدود است، به گزارشگر هرانا گفت: “حدود ۲۰۰۰ کارگر هستند که معوقات مزدی شان ۴ ماه بود اما جدیدا حقوق شهریور ماه پرداخت شده ولی هنوز سه ماه دیگر از مزد این کارگران پرداخت نشده مانده است.”

این منبع همچنین افزود: “اعتراضات معدودی با تعداد کم توسط کارگران نیز انجام شده، به این شکل که دست از کار کشیده اند ولی با صحبت و قول های کارفرما، این کارگران به سر کار بازگشته اند.”

قرارگاه خاتم الانبیا سپاه پاسداران از عمده سهام داران این شرکت صنعتی محسوب می شود.

Print Friendly