تندروها پشت‌شان به برخی نهادها گرم است

«افرادی که این کارها را می‌کنند احساس پشت‌گرمی از طرف بعضی نهادهای حکومتی دارند و فکر می‌کنند در حاشیه امن قرار گرفته‌اند، ولی اگر احساس کنند که با آنها همانند بقیه برخورد می‌شود این مساله تمام می‌شود»

علی مطهری، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با سایت خبرآنلاین از “رفتار دوگانه” مسئولان حکومتی با برهم زنندگان جلسه‌های سخنرانی انتقاد کرد. نایب رئیس مجلس گفت: «ما معتقدیم که این نوع رفتارها و کارها باید پایان بپذیرد، راهش نیز این است که دستگاه‌های مسئول با رفتارهای اینگونه برخورد جدی داشته باشند. نه اینکه رفتار دوگانه با برهم زنندگان این جلسات داشته باشند».

مطهری ضمن اشاره به اینکه برهم خوردن سخنرانی‌ها در آستانه انتخابات ریاست جمهوری “چهره بدی از کشور در دنیا به نمایش می‌گذارد”، تاکید کرد: «باید با هر نوع رفتار تند و افراطی برخورد جدی و عادلانه شود تا برخی افراطیون احساس حاشیه امن نداشته باشند».

نایب رییس مجلس در ادامه افزود: «این نباشد که یک گروه را آزاد بگذارند که هرکاری می‌خواهند انجام دهند و گروه دیگر دائما تحت فشار قرار گیرد. در واقع اگر قرار است برخوردی صورت گیرد باید برخورد عادلانه باشد تا به این رفتارها پایان داده شود». مطهری راه حل خود برای پایان بخشیدن به چنین رفتارهایی را اینگونه بیان کرد: «اگر چند بار با کسانی که این تندروی‌ها را انجام می‌دهند و این رفتارها را دارند برخورد جدی شود و احساس کنند که هیچ‌گونه تبعیضی در قبال آنها روا داشته نمی‌شود این قسم رفتارهای افراطی پایان می‌پذیرد».

مطهری افزود: «افرادی که این کارها را می‌کنند احساس پشت‌گرمی از طرف بعضی نهادهای حکومتی دارند و فکر می‌کنند در حاشیه امن قرار گرفته‌اند، ولی اگر احساس کنند که با آنها همانند بقیه برخورد می‌شود این مساله تمام می‌شود».

Print Friendly