لاریجانی: بابک زنجانی گفته میلیاردها تومان به انتخابات ریاست جمهوری کمک کرده است

«بابک زنجانی گفته که میلیاردها تومان به انتخابات رئیس‌جمهور کمک کرده است؛ ما سخنان او را عین واقع نمی‌دانیم و ایشان حرف زیاد می‌زند و ادعا زیاد می کند والا اگر می خواستیم رسیدگی کنیم باید همه کسانی که مرتبط بودند احضار می‌کردیم»…

لاریجانی روز دوشنبه ۱۳ دی، با تأکید بر اینکه اولین اقدام قوه قضائیه در پرونده بابک زنجانی جلوگیری از فرار وی از ایران بود، به طور تلویحی مقامات وزارت نفت را متهم کرد که در آغاز رسیدگی به این پرونده «مستندات کافی در مورد او به قوه قضائیه نداده بودند.»
صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه، ضمن انتقاد شدید از سخنان حسن روحانی و اقدامات دولت در پرونده بابک زنجانی، گفت که «بابک زنجانی به ستاد حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری ۹۲، کمک مالی کرده» و افراد«مرتبط» با این موضوع احضار می‌شوند و اگر لازم شد، بازداشت خواهند شد.
او اتهام پرده‌پوشی در پرونده آقای زنجانی را رد کرد و گفت این قوه تلاش کرده “حرمت برخی” را حفظ کند چون آقای زنجانی در جریان بازجویی‌ها “خیلی مطالب” گفته است.
صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه، ضمن انتقاد شدید از سخنان حسن روحانی و اقدامات دولت در پرونده بابک زنجانی، گفت که «بابک زنجانی به ستاد حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری ۹۲، کمک مالی کرده» و افراد«مرتبط» با این موضوع احضار می‌شوند و اگر لازم شد، بازداشت خواهند شد.
وی انتقادها مبنی بر بیان نشدن «پشت پرده» این پرونده و پاسخگو نبودن قوه قضائیه را «حرف نادرستی» خواند و گفت که تلاش این قوه در گام اول، بازگرداندن بدهی آقای زنجانی به دولت بوده است.

رئیس قوه قضائیه اشاره کرد که این قوه در این پرونده «حرمت برخی» را حفظ کرده و «برای [حفظ] آبروی عده‌ای تحفظ کرده» است.

وی اضافه کرد: «بابک زنجانی گفته که میلیاردها تومان به انتخابات رئیس‌جمهور کمک کرده است؛ ما سخنان او را عین واقع نمی‌دانیم و ایشان حرف زیاد می‌زند و ادعا زیاد می کند والا اگر می خواستیم رسیدگی کنیم باید همه کسانی که مرتبط بودند احضار می‌کردیم».

رئیس قوه قضائیه گفت: «نمی‌خواستیم حاشیه های فوق متن را باز کنیم … حالا می فرمایید پشت پرده ها را دنبال کنیم؛ حرفی نداریم؛ تمام کسانیکه ایشان در همین رابطه گفته است احضار می کنیم و اگر لازم شد بازداشت می‌کنیم تا معلوم شود قضیه چه بوده است».

پیش از سخنان آیت‌الله لاریجانی در این مورد، برخی از اصولگرایان از جمله حمید رسایی، نماینده مجلس نهم، این اتهام را مطرح کرده بودند.

حمید رسایی در سال ۹۳ ستاد حسن روحانی را متهم کرده بود که در ایام تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری دوره یازدهم، پنج میلیارد تومان از بابک زنجانی کمک گرفته و حسین فریدون نیز درهمین باره برای «ادای توضیحات احضار شده است.»

در مقابل، حسین فریدون، دستیار ویژه رئیس‌جمهور، روز ۲۸ بهمن ۹۳ اعلام کرد که «در مقابل نشر اکاذیب» توسط آقای رسایی رسماً به دادگاه شکایت کرده است.

پس از آن، اکبر ترکان، از اعضای ستاد آقای روحانی، نیز اعلام آمادگی کرد تا با ارائه اسناد ستاد انتخاباتی حسن روحانی «مشخص شود چه هزینه‎هایی» در این ستاد در هنگام انتخابات گذشته انجام شده است.
خبرگزاری فارس

Print Friendly