Uncategorized

 • ۱۰ پیش‌بینی از جهان ۲۰۲۲

  اکونومیست ۱۰ چالش مهم سال ۲۰۲۲ میلادی را که از دو روز دیگر آغاز می‌شود، پیش‌بینی کرد. «رویارویی دموکراسی با اقتدارگرایی»، «تبدیل شدن پاندمی کرونا به اِندمی»، «نگرانی از شیوع تورم»، «شکل جدید بازار کار» و «مقررات‌گذاری در حوزه تکنولوژی و رمزارزها» مهم‌ترین این موارد است….
  بیشتر بخوانید »

 • سران گروه هفت در ادعایی دیگر ایران را متهم به افزایش تنش هسته‌ای کردند

  بیانیه پایانی سران گروه هفت (آمریکا، انگلیس، آلمان، ایتالیا، فرانسه، کانادا و ژاپن) بار دیگر ایران را متهم به افزایش تنش هسته‌ای کرد و مدعی شد که تهران باید از بالا بردن تنش هسته‌ای دست بردارد.بیشتر بخوانید »

 • دو سال جان کَندن در دو قدمی مرگ!

  کارگران آرامستان‌ها همانند کادر درمان از روزهای اولیه کرونا در خط مقدم مشغول به کار بودند و دورکاری را تجربه نکردند و حتی یک روز تعطیلی نداشتند. این بزرگواران سال‌های سال است که به غیر از بیماری کووید ۱۹ سایر بیماری‌ها (تب کریمه کنگو ..‌) و اجساد متفاوتی را تجربه می‌کنند که حتی تجسم و درک این رنج‌ها و دلهره‌ها، برای مسئولین امر و مقامات شهری دشوار است….
  بیشتر بخوانید »

 • بلاروس؛ سرما جان پنهاجوی اهل ثلاث‌باباجانی را گرفت

  یک پناهجوی کُرد اهل شهرستان ثلاث‌باباجانی واقع در استان کرمانشاه در مرز بلاروس با لهستان در اثر سرمازدگی جانباخت.بیشتر بخوانید »

 • مدیرکل آژانس انرژی اتمی: مذاکراتم در تهران بی‌نتیجه بود

  رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، روز چهارشنبه به شورای حکام آژانس گفت که مذاکراتی که این هفته در تهران درباره برنامه هسته‌ای ایران انجام داده بود، بی‌نتیجه بوده است…..
  بیشتر بخوانید »

 • نامه‌ای از زندان رجایی‌شهر به مادر پژمان قلی‌پور

  سعید اقبالی، فعال مدنی محبوس در زندان رجایی شهر کرج، در نامه‌ای خطاب به محبوبه رمضانی، مادر پژمان قلی‌پور (از جان‌باختگان اعتراضات آبان‌ماه ۹۸) یاد و خاطره او و سایر جان‌‌باختگان را گرامی داشته و نوشته است: بعد از گذشت ۲ سال از کشتار آبان‌ماه، آبانی که جشن خون ولایت فقیه بود و عزای مردم‌مان؛ همچنان با دادخواهی‌تان به من و همرزمانم نیرو می‌دهید.بیشتر بخوانید »

 • خدمات جلوگیری از بارداری به زنان قطع شده است

  یک کارشناس بهداشت می‌گوید دیگر به زنان روش‌های اقدام به جلوگیری از بارداری آموزش داده نمی‌شود و این زنان برای دریافت لوازم جلوگیری از بارداری به مراکز خصوصی ارجاع داده می‌شوند.بیشتر بخوانید »

 • از این عکس و خبر هیچکس در دنیا شرم نکرد!

  آغاز به کار فروش دختر بچه های خردسال در شرایط سنی یک تا ده سال به عنوان کنیز ( برده زن) در بازارهای برده فروشی استان های غزنی و ننگرهار توسط  امارت اسلامی در افغانستان.

  بیشتر بخوانید »

 • سازمان ملل: گرسنگی جان صدها هزار کودک یمنی را تهدید می‌کند

  بر پایه برآورد سازمان ملل پس از هفت جنگ داخلی در یمن دو سوم جمعیت این کشور محتاج دریافت کمک‌های انسان‌دوستانه هستند. گسترش دامنه درگیری‌ها به خصوص در جنوب یمن وضعیت را برای میلیون‌ها نفر غیرقابل تحمل‌تر کرده است….
  بیشتر بخوانید »

 • جنایت طالبان در افغانستان

  طالبان ۱۳ هزاره از جمله یک دختر ۱۷ ساله را کشت. عفو بین‌الملل، طالبان را متهم کرد که روز ۳۰ اوت (۲۲ مرداد) ۱۳ شهروند از اقلیت هزاره افغانستان را که بیشتر آن‌ها سرباز و تسلیم شده بودند، کشته است…..
  بیشتر بخوانید »

 • ۵۱ هزار کودک در کشور بر اثر کرونا پدر یا مادر خود را از دست داده‌اند

  معاون سازمان بهزیستی گفته است که از آغاز همه‌گیری کرونا در کشور، ۵۱ هزار کودک پدر یا مادر خود را بر اثر این بیماری از دست داده‌اند.بیشتر بخوانید »

 • شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان: مسئول این قتل عام کیست؟

  شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران در بیانیه ی که در دفاع از وکلای بازداشتی منتشر کرده تاکید کرده است که سیاست های حکومت در مورد بیماری کرونا یک قتل عام است و وکلای بازداشتی فقط خواهان دادخواهی نسبت به این قتل عام بوده و باید فورا آزاد شوند:……

  بیشتر بخوانید »

 • در دفاع از حقوق انسانی

  پنج نفر از وکلای حقوق بشر و فعالان اجتماعی –مصطفی نیلی، آرش کیخسروی، محمدرضا فقیهی، مهدی محمودیان و مریم افرافراز- از روز ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ در بازداشت هستند. جرم آن‌ها این است که می‌خواستند علیه مقامات مسئول جمهوری اسلامی در ارتباط با سوءمدیریت در رابطه با مهار بحران برخاسته از کرونا دادخواهی کنند…..

  بیشتر بخوانید »

 • کودکان کولبران آب؛ داستان هزارها روستای بی آب در ایران

  در صدها روستا در ایران، وقتی مردها به جست‌وجوی نان می‌روند، زنان و کودکان تلاش می‌کنند آب خانه را تامین کنند. نه برای پرکردن استخر، یا استحمام، فقط برای نوشیدن. کولبری آب با آنچه تصویر شما از کولبری کالاست، فرقی از زمین تا آسمان دارد. اینجا نه از امرار معاش خبری است و نه از قاچاق کالا. نه از دستان پینه‌بسته مردان کولبر و نه از قاچاقچیان بزرگ که سود حاصل از کولبری کالا را به جیب می‌زنند. کولبری آب به جابه‌جایی آب برای مصرف روزانه و بیشتر حتی فقط به قصد مصرف آشامیدنی و نوشیدن اطلاق می‌شود…
  بیشتر بخوانید »

 • سرزمین بدون شناسنامه‌ها

  در هر کدام از خانه‌ها را که بزنید، با یک خانواده چند ده نفره بدون شناسنامه رو‌به‌رو خواهید شد. اینجا هیچ خانواده‌ای نیست که برای دریافت شناسنامه تشکیل پرونده نداده باشد. اینجا داشتن پرونده‌های چهل ساله، سی ساله، بیست ساله و کمتر و بیشتر امری عادی است……

  بیشتر بخوانید »

 • زنگ هشدار کم‌آبی

  «بدون تعارف هشدار می‌دهیم آب نیست، مردم و مسئولان به‌هوش باشند.» این هشدار ترسناک را دیروز رئیس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی در آستانه ۲۷ خرداد روز ملی کویرزدایی به زبان آورد…..
  بیشتر بخوانید »

 • از ۱۱ هزارخانواده، فقط ۱۰۰ نفر صاحب شناسنامه شدند

  آمار‌های رسمی نشان می‌دهد که ۷۰درصد خانواده‌های حاصل از ازدواج زن ایرانی و مرد غیرایرانی، جزو ۳ دهک فقیر جامعه هستند و هیچ‌گاه امکان دریافت حقوق شهروندی  را نداشته‌اند، چون اغلب این کمک‌ها از طریق کد ملی افراد صورت می‌گیرد که جامعه مهاجران همواره از آن محروم بوده‌اند.

  بیشتر بخوانید »

 • فقر و تامین معاش خانواده، علت حضور ۸۰ درصد کودکان کار در خیابان‌ها

  رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران با بیان اینکه دولت آینده کودکان کار در خیابان را جزیره نبیند، اظهار کرد: زمانی که بیش از ۸۰ درصد این کودکان به دلیل فقر کار می‌کنند و یا درصد قابل توجهی از آنها کودکانی هستند که خانواده‌های نابسامان و عضو معتاد دارند، مگر می‌شود بدون اینکه در حوزه‌های مذکور کاری کرد، کودک کار در خیابان را مدیریت کرد؟ بیشتر بخوانید »

 • گامی دیگر در جهت سانسور رسانه‌های داخلی

  طرح قانون جدید که در حال بررسی در مجلس شورای اسلامی است، همزمان رسانه‌ها و خبرنگاران امریکایی و انگلیسی را هدف قرار داده است. بنا بر این قانون ورود این خبرنگاران این رسانه‌ها به ایران ممنوع و رسانه‌های داخلی مجاز به انتشار خبرهای این رسانه‌ها نخواهند بود. گزارش‌گران بدون مرز (RSF) این اقدام تازه برای سانسور بیشتر در ایران را محکوم می‌کند و خواهان پس گرفتن این طرح قانون است…..

  بیشتر بخوانید »

 • سطح غنی‌سازی اورانیوم در تأسیسات نطنز به ۶۳ درصد رسید

  آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارشی اعلام کرد که سطح غنی‌سازی در تاسیسات هسته‌ای نطنز به ۶۳ درصد رسیده است.بیشتر بخوانید »

دکمه بازگشت به بالا