تازه‌ها

رهبران دو کره توافقنامه اجلاس سران را امضا کردند

کیم جونگ اون’ رهبر کره شمالی و ‘مون جائه این’ رییس جمهوری کره جنوبی امروز چهارشنبه در پایان دور دوم مذاکرات خود در پیوانگ یانگ، بیانیه اجلاس سران که بر اساس توافقات طرفین صورت گرفته است را امضا کردند.

ادامهٔ مطلب

حسن روحانی به آمریکا می‌رود

پس از بحث و جنجال‌های بسیار بر سر حضور یا عدم رئیس جمهور در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد به ریاست آمریکا سخنگوی دستگاه دیپلماسی با بیان اینکه حسن روحانی در این نشست شرکت خواهد کرد به این بحث‌ها خاتمه داد.

ادامهٔ مطلب

در حزب “اعتماد ملی” انشعاب شد

رسول منتجب‌نیا در واکنش به‌ برگزاری کنگره اعلام‌شده حزب اعتماد ملی توسط الیاس حضرتی در تاریخ‌ ۶ مهر، رسما اعلام کرد که این کنگره را غیرقانونی می‌داند و در آن شرکت نمی‌کند. او تاکید کرد که حزب جدیدی را ایجاد می‌کند…
ادامهٔ مطلب

چراغ سبز واشنگتن به تهران

دونالد ترامپ هر روز بازی جدیدی را به اجرا می‌گذارد؛ بازی‌هایی که هیچگاه به موفقیت نمی‌رسد. روزی سخن از مذاکره بدون شرط با ایران می‌زند و روز دیگر تحریم‌های علیه ایران را به اجرا می‌گذارد. بنابراین همگان به‌خوبی او را کاسب خطاب کردند تا سیاستمدار. رئیس‌جمهور آمریکا در پیام خود خطاب به کنفرانس عمومی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با تکرار ادعاهای فبلی علیه کشورمان گفت: ما خواهان توافقی جامع هستیم که به طوری کامل به فعالیت‌های هسته‌ای ایران و اقدامات بی‌ثبات کننده این کشور رسیدگی می‌کند. ریک پری وزیر انرژی آمریکا در شصت و دومین کنفرانس عمومی سالانه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پیام دونالد ترامپ رئیس‌جمهور کشورش خطاب به این نشست را قرائت کرد. در این پیام آمده است آمریکا به طور قوی از همکاری هسته‌ای صلح آمیز پشتیبانی می‌کند که شامل سرمایه‌گذاری آمریکا در برنامه‌های آژانس می‌شود….
ادامهٔ مطلب

امریکا تعرفه ۱۰ درصدی بر ۲۰۰ میلیارد دلار کالای چینی وضع کرد

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا در یک اقدام تنش‌زای دیگر اعلام کرد که تعرفه‌ای ۱۰ درصدی بر ۲۰۰ میلیارد دلار از واردات کالاهای چینی وضع کرده است و این تعرفه‌ها از روز ۲۴ سپتامبر (دوم مهر ماه) اجرا خواهد شد.

ادامهٔ مطلب

کشاورزان به دلیل بدهی بانکی زندان می‌روند

خشکسالی و گرما هزاران میلیارد تومان به کشاورزان استان کرمان خسارت وارد کرده است. دولت چندی پیش وعده داده بود که برای حمایت از کشاورزان، بدهی بانکی آنان را به مدت سه سال به تأخیر بیندازد. بانک مرکزی اما هنوز در این زمینه اقدام نکرده است. یک مقام مسئول در سازمان جهاد‌کشاورزی استان کرمان می‌گوید: سفره کشاورزان از هر زمان دیگری خالی‌تر است….
ادامهٔ مطلب

۹۵ سد بزرگ کشور کمتر از ۴۰ درصد آب ذخیره شده دارند

در حالی به روزهای پایانی سال آبی جاری نزدیک شده‌ایم که از میان ۱۷۷ سد بزرگ موجود در ۶ حوضه آبریز اصلی کشور ۹۵ سد بزرگ از جمله سدهای زاینده‌رود، ملاصدرا، سفیدرود و دوستی کمتر از ۴۰ درصد آب ذخیره شده دارند…
ادامهٔ مطلب

نشست جبران قدرت خرید کارگران مسکوت ماند!

تعلل وزارت کار برای تشکیل نشست شورای عالی کار در حالی صورت می گیرد که دستور کار تصویب راهکار جبران خرید کارگران در سال ۹۷ باید با قید فوریت در این شورا مورد بررسی قرار گیرد. با توجه به گذشت بیش از یکماه از تشکیل آخرین نشست شورای عالی کار، طبق روال معمول نشست بعدی باید به فاصله یکماه در این هفته برگزار می شد.

ادامهٔ مطلب