ماه: اسفند ۱۳۹۵

 • تجمع اعتراضی رانندگان شرکت واحد تهران در مقابل شهرداری

  صبح امروز سه‌شنبه ۱۰ اسفند رانندگان شرکت واحد به دلیل عدم بهره مندی از تسهیلات مسکن در برابر شهرداری و فرهنگیان بازنشسته به دلیل عدم دریافت پاداش ۹۵ در برابر مجلس تجمع کردند …..

  بیشتر بخوانید »

 • لیگ قهرمانان آسیا؛ پیروزی شیرین پرسپولیس برابر الوحده با درخشش مهدی طارمی

  تیم فوتبال پرسپولیس در دومین دیدار خود در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا برابر تیم الوحده امارات به برتری رسید. این پیروزی در دقایق پایانی و با دو گل مهدی طارمی به دست آمد.بیشتر بخوانید »

 • استخدام ۴۰۰۰ هزار نورچشمی با حقوق های نجومی از جیب مردم

  رییس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران، روز گذشته فایل صوتی از مشروح یکی از جلسات غیر علنی شورای شهر را منتشر کرد که در آن به گزارش سازمان بازرسی در مورد تخلفات در شرکت بهره برداری مترو پرداخته می‌شود…
  بیشتر بخوانید »

 • امنیتی کردن فضای دانشگاه و اعتراض دانشجویان

  طی هفته اخیر مسئولان دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران در راستای امنیتی کردن هرچه بیشتر فضای دانشگاه و تحت کنترل در آوردن دانشجویان اقدام به نصب دوربین های مداربسته در داخل دانشکده کرده اند…
  Afbeeldingsresultaat voor ‫امنیتی کردن فضای دانشگاه و اعتراض دانشجویان‬‎

  بنا به گزارش «من یک دانشجو » شبکه اطلاع رسانی دانا،  این اقدام مسئولان دانشکده که شروع برای تهدید و احضار دانشجویان و اعمال فشار بر آنها است از طرف دانشجویان این دانشکده مورد اعتراض قرار گرفته است و نمایندگان این دانشجویان با نوشتن نامه ای به ریاست دانشکده نسبت به عواقب آن هشدار داده و خواستار پرچیده شدن این دوربین ها شدند.

  دانشجویان در متن این نامه که به امضای ۵ انجمن علمی دانشکده به همراه امضای شورای صنفی در آمده این اقدام را آماده سازی برای احکام انضباطی سنگین برای تمام دانشجویان بر شمرده اند و اعلام کرده اند که در مقابل ارعاب و فشار های امنیتی بر مالکان اصلی دانشگاه یعنی دانشجویان ایستادگی خواهند کرد.

 • دلیل ممنوع التصویر شدن خاتمی

  هاشم بطحایی، عضو مجلس خبرگان خامنه ای با حمله به محمد خاتمی گفت: «یک روحانی برای خوش آیند این و آن خوش رقصی کند مورد رضایت مردم [حکومت اسلامی]نیست.»…
  بیشتر بخوانید »

 • پنج ماه معوقات مزدی کارگران در کارخانه کک سازی پاسکو؛ اخراج کارگران معترض

  کارگران کارخانه کک سازی پاسکو در استان کرمان از بیش از ۵ ماه پیش حقوق خود را دریافت نکرده اند. عدم پرداخت این معوقات درحالی است که چند تن از این کارگران به دلیل اعتراض به این موضوع، بدون پرداخت حقوق های مانده، اخراج شده اند.بیشتر بخوانید »

 • «امپراتور برهنه و رسواست»: حقیقت، یگانه سلاح یک خبرنگار

  “احمد سیک”، نویسنده، روزنامه‌نگار و  پژوهش‌گر می‌نویسد: “روزنامه‌نگار کسی است که در جستجوی حقیقت است.”

  “انجمن روزنامه‌نویسان ترکیه” اعلام کرده است که ۷۸۰ کارت روزنامه‌نگاری در سال ۲۰۱۶ باطل شده‌اند. بیش از ۸۰۰ روزنامه‌نگار به‌سبب نوشته‌هایشان به دادگاه فرا خوانده شده‌اند و ۱۸۹ روزنامه‌نگار دیگر مورد ضرب‌وشتم و اهانت قرار گرفته‌اند. روی‌هم‌رفته، بیش از ۱۵۰ نشریه تعطیل و ۱۴۰ روزنامه‌نگار بازداشت شده‌اند.

  بیشتر بخوانید »

 • ۴۰ هزار بازنشسته چشم‌انتظار پرداخت مطالبات‌

  رییس کانون بازنشستگان آموزش و پرورش با انتقاد از بودجه آموزش و پرورش در سال آینده گفت: ۴۰ هزار بازنشسته چشم انتظار پرداخت مطالبات‌شان هستند، بعد از ۳۰ سال رنج و تلاش به آنها چه بگوییم؟بیشتر بخوانید »

 • کارنامه‌ سیاه ترکیه در برخورد با خبرنگاران خارجی و داخلی

  در حالی که “گزارشگران بدون مرز” از دربند ‌بودن ۱۵۱ روزنامه‌نگار در ترکیه خبر می‌دهد، مقامات این کشور می‌گویند که از تابستان گذشته تا کنون تنها یک خبرنگار به دلیل فعالیت شغلی خود دستگیر شده و در بازداشت به‌سر می‌برد. بیشتر بخوانید »

 • کرانه باختری رود اردن، از مستعمره سازی تا انضمام کامل

  نخست وزیر اسرائیل اعلام کرد که بیش از سه هزار مسکن جدید در بیت المقدس شرقی و کرانه باختری ساخته خواهد شد (بیش از مجموعه ساختمان سازی های سال ٢٠١۶). به رغم بازارگرمی بنیامین نتانیاهو، رقیب راست گراتر او نفتالی بِنِت از او سبقت گرفته و خواهان ضمیمه کردن سرزمین های اشغالی فلسطین شد.بیشتر بخوانید »

 • خشونت در کودکی آموخته می‌شود

  یکی از موضوعات مهمی که در رابطه با تماشای فیلم برای کودکان مطرح می‌شود، محتوای این فیلم‌هاست. تحقیقات روانشناسان بر این مطلب صحه می‌گذارد که تماشای خشونت برای کودکان آسیب‌هایی به دنبال دارد و می‌تواند باعث شکل‌گیری رفتارهای خشن در آنها شود؛ رفتاری که ممکن است در بزرگسالی نیز امتداد پیدا کند.بیشتر بخوانید »

 • فرزانه جلالی متهم به «اقدام علیه امنیت کشور» شد

  فرزانه جلالی، فعال حقوق زنان، متهم به «اقدام علیه امنیت کشور» شده است. فاروق جلالی، برادر فرزانه جلالی همچنین از عدم پذیرش وکیل معرفی شده از سوی شعبه هفتم بازپرسی کرمانشاه خبر داد…
  بیشتر بخوانید »

 • ترغیب نیازمندان به کلیه فروشی برای فرار از فقر!

  در کشور ما عده ای برای فرار از فقر و فشار اقتصادی ناگزیرند به فروش اعضای بدن خود، روی بیاورند. دردناک تر اینکه مقامی مثل نماینده  مجلس شورای اسلامی بدون در نظر گرفتن خسارت های اجتماعی و اقتصادی این نوع تن فروشی آن را بی اشکال می خواند…
  بیشتر بخوانید »

 • گرانی پشت گرانی در آستانه شب عید

  در آستانه شب عید آنطور که آمار بانک مرکزی حکایت دارد قیمت اقلام مورد نیاز خانواده ها چون تخم مرغ،گوشت قرمز،مرغ، میوه و سبزیجات گران شده است. این درحالی است که مسوولان از تنظیم بازار شب عید سخن به میان می آورند…

  بیشتر بخوانید »

 • با حقوق ۸۱۲ هزار تومانی، ۱۱ میلیون نفر «زیرخط فقر» اند

  نمی‌توانیم به طور مشخص اعلام کنیم که چه تعداد از افراد زیر خط فقر اند اما اگر حداقل حقوق امسال را ۸۱۲ هزار تومان در نظر بگیریم می‌توان گفت براساس آن ۱۱ میلیون نفر از جمعیت کشور زیر خط فقر اند. این در حالی است که برخی حداقل حقوق را یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان در نظر می‌گیرند که در آن صورت تعداد افراد زیر خط فقر بیشتر خواهند شد. به همین دلیل نمی‌توان به طور دقیق میزان افراد نیازمند یا زیر خط فقر را که نیاز به دریافت کمک نهادهای حمایتی را مشخص کنیم…
  بیشتر بخوانید »

 • فراخوان تجمع کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران به همراه خانواده هایشان مقابل شهرداری تهران!

  کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران به همراه خانواده هایشان سه شنبه دهم اسفند ساعت ده صبح برای بهره مندی از تسهیلات مسکن با اتحاد بیش از پیش به شهرداری تهران واقع در خیابان بهشت مراجعه خواهند کرد…
  بیشتر بخوانید »

 • «فتنه» از جمله اختلاف‌های مبنایی در نظام است

  عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه: «مقوله آشتی ملی یا هر واژه‌ای که مرادف آن است به دلیل دارا بودن بار سیاسی منفی،  مورد نقد رهبر معظم انقلاب قرار گرفته است.»
  بیشتر بخوانید »

 • دستمزد فعلی، هزینه ایاب و ذهاب کارگران هم نمی‌شود

  رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی می گوید: دولت درخواستی برای پس گرفتن لایحه اصلاح قانون کار نداده است. هزینه ماهانه یک خانوار متوسط شهری کمتر از ۴ میلیون نیست و این باید در تعیین دستمزد در نظر گرفته شود .به گفته ی وی دستمزد فعلی کارگران خرج ایاب و ذهاب آن ها را هم تامین نمی کند. ..
  بیشتر بخوانید »

 • مصالحه ملی در سوریه مستلزم اراده ملی و تعهد بین المللی است

  مذاکرات صلح ژنو ۴ که روز پنجشنبه ۲۳ فوریه با میانجیگری سازمان ملل متحد برگزار شد به نظر می رسد که هیچ دستاورد قابل ذکری را به دنبال نداشته است. در این نشست دو روزه نمایندگان دولت “بشار اسد” و هیات تعیین شده از سوی مخالفان با میانجیگری “استفان د میستورا” نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه و دیگر قدرت های منطقه یی و بین المللی دخیل در پرونده بحران رایزنی کردند. بیشتر بخوانید »

 • فرهادی با “فروشنده” دومین اسکار ایران را به ارمغان آورد

  اسکار بهترین فیلم خارجی به فیلم “فروشنده” اصغر فرهادی رسید. انوشه انصاری به نمایندگی از او جایزه را دریافت کرد و پیام او را خواند.بیشتر بخوانید »

دکمه بازگشت به بالا