ماه: مرداد ۱۳۹۶

 • درگیری در لندن در تظاهرات علیه کشته شدن یک سیاه‌پوست

  تظاهرات اعتراضی به مناسبت مرگ یک جوان سیاه‌پوست در لندن، به خشونت خیابانی بین تظاهرکنندگان و ماموران پلیس انجامید. این جوان هفته گذشته در جریان تعقیب‌و‌گریز توسط ماموران پلیس کشته شد…
  بیشتر بخوانید »

 • اعتصاب دستجمعی زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر

  در پی حمله گارد زندان رجایی شهر به زندانیان سیاسی و عقیدتی این زندان و انتقال آنها به سالن ده٬ تمامی ۵۳ نفر زندانی محبوس در این بند دست به اعتصاب غذا زدند. «سایت صدای مردم» به نقل از «زیتون» از روز گذشته خبر داده بود که در پی خودداری زندانیان سیاسی سالن ۱۲ بند ۴ زندانیان رجایی شهر از انتقال به سالن ده٬ گارد زندان به زندانیان حمله کرد. اگرچه در نهایت زندانیان محبوس در سالن ۱۲ منتقل شدند٬ اما بخشی از وسائل شخصی آنها از بین رفت…
  بیشتر بخوانید »

 • سرزمین مصیبت ها

  باردیگر تجاوز قربانی گرفت، پریای ۵ ساله فوت کرد…

  بیشتر بخوانید »

 • سامان استبدادی مذهبی از درون می پاشد

  هوشنگ کردستانی: آثار از هم پاشیدگی نظام استبداد مذهبی اکنون بیش از گذشته هویدا گشته است. بیان جزئیات آنچه در سی و هشت سال استقرار نظام مذهبی بر ملت ایران رفته از شمارش بیرون است. دوران  خمینی که تاریک ترین دوران تاریخ معاصر ایران است و برخی از ذوب شدگان ولایت آن را دوران طلایی امام می نامند، بقدری دردناک و دلهره آور است که بیرون از حوصله این نوشتار است.

  بیشتر بخوانید »

 • نسترن نعیمی بازداشت شد

  نسترن نعیمی٬ همسر سهیل عربی٬ صبح امروز بازداشت شد.سهیل عربی٬ وبلاگ نویس٬ به اتهام اهانت به مقدسات اسلامی به اعدام محکوم شده بود. …
  بیشتر بخوانید »

 • ممانعت از ملاقات شهروندان با مهدی کروبی

  رژیم اسلامی حاکم رژیمی ضد مردمی و حافظ منافع اقلیت حاکم است و نیروهای فعال در جناح‌های حکومتی آن در رابطه با تمامی سرکوب‌های صورت گرفته مسئول بوده و در انجام آن‌ها اتفاق نظر داشته‌اند. تا کنون هم یا از این سرکوب‌گری‌ها دفاع کرده‌اند یا اگر دفاع نکرده‌اند سکوت کرده‌اند. حاکمیت در رویارویی با خواست‌های به‌حق نیروهای سیاسی خشونت  را در شکل و شمایل گوناگون به‌کار می گیرد.امروز دوشنبه  نهم مردادماه ۱۳۹۶  تعدادی از زندانیان سیاسی سابق و خانواده‌های آنان برای ملاقات با مهدی کروبی٬به بیمارستان قلب مراجع کردند. مامورین امنیتی ضمن جلوگیری، به ملاقات کنندگان گفتند که آقای مهدی کروبی٬ ممنوع الملاقات است..
  بیشتر بخوانید »

 • برگزاریِ چهاردهمین کنگرهٔ تاریخیِ حزب کمونیست آفریقای جنوبی: در راستای اعادهٔ اعتمادِ زحمتکشان، و ادامهٔ ساختمان سوسیالیسم در آفریقای جنوبی

  دوره پنج ماه آینده تعیین‌کننده خواهند بود. کمتر از سه هفته دیگر در روز ۸ اوت پارلمان آفریقای جنوبی در مورد سرنوشت زوما بحث و تصمیم‌گیری خواهد کرد. حزب کمونیست آفریقای جنوبی خواستار استعفای رئیس‌جمهور شده است.

  بیشتر بخوانید »

 • دهن کجی «مقتدی صدر» به «علی خامنه ای»

  محمد بن سلمان ولیعهد سعودی با مقتدی صدر رهبر جریان صدر عراق، در جده، دیدار و گفت‌وگو کرد…
  بیشتر بخوانید »

 • در باره تهدید احمدی نژاد به افشاگری

  محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور سابق با صدور اطلاعیه‌ای، ادعاهای دادستان دیوان محاسبات را تکذیب کرد و گفت اظهارات دادستان دیوان محاسبات غیرقانونی و اتهامات سراسر کذب است…
  بیشتر بخوانید »

 • غارت نفتی: تلاش برای رد گم کردن

  صبح امروز دوشنبه ۹ مرداد هشتمین جلسه رسیدگی به اتهامات دو متهم پرونده فساد نفتی در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه برگزار شد….
  بیشتر بخوانید »

 • برگزاری‌گردهمایی خانه موسیقی ایران در اعتراض به لغو کنسرت‌ها /نامه سرگشاده پانصد فعال حوزه موسیقی

  وب سایت خانه موسیقی ایران، نهاد صنفی هنرمندان و دست‌انرکاران صنعت موسیقی، اعلام کرد که در اعتراض به لغو غیرقانونی کنسرت‌ها؛ چهارشنبه ۱۱ مرداد گردهمایی برگزار خواهد کرد.
  بیشتر بخوانید »

 • دستگیری بیش از ۱۰۰۰ نفر دیگر در ترکیه

  ترکیه همچنان سیاست سختگیرانه‌ای را علیه مخالفان دنبال می‌کند. طی هفته گذشته ۱۰۹۸ نفر در این کشور دستگیر شدند. اتهام بیشتر این افراد ارتباط با جنبش گولن بوده است. طی سال گذشته ۵۰ هزار نفر در همین رابطه دستگیر شده‌اند.بیشتر بخوانید »

 • کلید روحانی درهای ورود زنان به کابینه را قفل می کند؟

  روزنامه جهان صنعت، به قلم مسعود سلیمی، با اشاره به قول و قرارهای روحانی، می نویسد:” آقای روحانی یادتان می‌آید در چند ماه گذشته در مبارزات انتخاباتی، در اره‌کشی‌های چند هفته گذشته، چه‌ها گفته‌اید؟ اگر یادتان می‌آید، خدا کند بخشی از آنها را در ماهیت کابینه دوازدهم شاهد باشیم اما متاسفانه شنیده‌ها اجازه چنین شهادتی را نمی‌دهد‌.بیشتر بخوانید »

 • تنش و اعتراض در زندان رجایی شهر کرج؛ تبعید زندانیان سیاسی به محلی کنترل شده و محدود

  صبح امروز با حضور گارد زندان، بدون اطلاع قبلی زندانیان سیاسی-امنیتی محبوس در سالن ۱۲ زندان رجایی شهر کرج به محلی که از قبل مدتها توسط نیروهای امنیتی در حال ساخت و توسعه بود منتقل شدند. این محل مجهز به دوربین های مداربسته و حفاظهایی است که آن را از باقی قسمتهای زندان جدا می کند. زندانیان سیاسی محبوس در این محل از زمان انتقال اجباری با سردادن شعار و تحصن دست به اعتراض زده اند.بیشتر بخوانید »

 • ۱۸میلیون ایرانی زیر خط فقرند

  «در حال حاضر ۱۸میلیون نفر زیر خط فقر هستند.» این اظهارنظر را روز گذشته نایب‌رئیس پیشین مجلس و عضو فعلی مجمع تشخیص مصلحت نظام انجام داده است. مطالعات فقر در ایران نشان می‌دهد در یک دهه اخیر میزان فقر در کشور افزایش داشته است.بیشتر بخوانید »

 • ناپایداری بیشتر زمین پایتخت با تهی‌کردن زمین از آب/از اصفهان تا جنوب کشور گرفتار خشکی

  افزایش دمای زمین، کاهش بارش‌ها و برداشت بی‌رویه از آب‌های زیرزمینی معضلاتی است که کشور امروز با آن‌ها دست به گریبان است و محققان کشور معتقدند مقصر اصلی این ماجرا تغییر اقلیم و توسعه‌های شهری است و هشدار می‌دهند که در صورت ادامه برداشت‌ آب‌های زیرزمینی، زمین پایتخت ناپایدار خواهد شد. بیشتر بخوانید »

 • نواز شریف رفته، فساد مانده

  از زمان تأسیس پاکستان در سال ١٩۴٧ حتی یکی از نخست‌وزیران این کشور دوره‌اش را به اتمام نرسانده. وقایعی مثل ترور و قدرت‌گیری نظامیان اتفاق افتاده؛ ولی امروز بیشتر پول بود که به برکناری نواز شریف منجر شد، نه زور. دادگاه عالی پاکستان متفق‌القول رأی داد تا ثابت کند شریف نمی‌توانست استثنای این قاعده باشد.بیشتر بخوانید »

 • حمله گارد زندان رجایی شهر به بند زندانیان سیاسی

  ساعتی پیش در پی خودداری زندانیان سیاسی سالن ۱۲ بند ۴ زندانیان رجایی شهر از انتقال به بند ده٬ گارد زندان به زندانیان حمله کرد…

  بیشتر بخوانید »

 • مهدی کروبی “مجدد در بیمارستان بستری شد”

  حسین کروبی فرزند مهدی کروبی اعلام کرد که پدرش “مجدد به دلیل مشکل قلبی به بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستانی در تهران منتقل شده است.”..
  بیشتر بخوانید »

 • ۷۷۵ دیپلمات آمریکایی باید خاک روسیه را ترک کنند

  ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه اعلام نمود،۷۷۵ دیپلمات های ایالات متحده آمریکا از روسیه اخراج می شوند…
  بیشتر بخوانید »

دکمه بازگشت به بالا