ماه: شهریور ۱۳۹۶

 • خبر‌ها و گزارش‌های جنبش اعتراضی کارگران و زحمتکشان در هفته‌ای که گذشت

  “حزب تودهٔ ایران، بار دیگر ضمن محکوم کردن ادامهٔ سیاست‌های سرکوبگرانه و ضد مردمی مجموعه حاکمیت ولایت فقیه بر ضد مبارزان راه آزادی، فعالان کارگری، زنان مبارزِ  گرفتار در بند و فعالان دانشجویی، نویسندگان و فعالان شبکه‌های اجتماعی‌مجازی، از همه نیروهای مترقی و آزادی‌خواه ایران و جهان می‌خواهد تا مبارزه برای رهایی مبارزان زندانی را تشدید کنند و در صفی واحد  صدای اعتراض خود را بر ضد سیاست‌های سرکوبگرانه رژیم بلندتر کنند. سکوت و مماشات در مقابل سیاست‌های ضدانسانی دستگاه‌های اطلاعاتی و قضایی حکومت جمهوری اسلامی تنها به ادامه ظلم و جنابت یاری می‌رساند”.

  به نقل از نامۀ مردم ارگان مرکزی حزب توده ایران، شمارۀ ۱۰۳۲، ۳۰ مرداد ماه ۱۳۹۶”  …

  بیشتر بخوانید »

 • بحران سرمایهٔ جهانی و چشم‌انداز سوسیالیسم – گزارشی از هفدهمین کنگرهٔ حزب کمونیست فدراسیون روسیه

  روسیه دورهٔ بیش از حد پیچیده‌ای را از سر می‌گذراند. حزب ما برای حمایت از زحمتکشان باید با کار جمعی و رهاوردهای متقاعدکننده‌اش هر روز درستی مواضعش را به مردم ثابت کند. رؤیای صد سالهٔ بشر در مورد آیندهٔ بهتر، ایمان ما را به پیروزی نیکی بر بدی، پیروزی ارزش‌های صلح و سازندگی، و عدالت و پیشرفت محکم‌تر می‌کند.

  بیشتر بخوانید »

 • تشیع جنازه ابراهیم یزدی با شعار «یا حسین، میر حسین»

  جنازه ابراهیم یزدی، دبیرکل نهضت آزادی ایران با حضور جمعی از فعالان سیاسی در حسینیه ارشاد تهران برگزار شد. شرکت‌کنندگان در این مراسم با شعار «پیام ما روشنه، حصر باید بشکنه» خواهان رفع حصر از محصوران شدند. یگان‌های ویژه در این مراسم حضوری چشمگیر داشتند…
  بیشتر بخوانید »

 • شمار سربازان آمریکایی در افغانستان بیش از تعداد اعلام‌ شده

  تعداد سربازان آمریکایی اعزام شده به افغانستان بسیار بیشتر از آن است که تصور می‌شد؛ پنتاگون تایید کرده هم اکنون حدود ۱۱ هزار نظامی آمریکایی در افغانستان حضور دارند. پیش‌تر تعداد سربازان آمریکایی در این کشور حدود هشت هزار و ۴۰۰ نفر برآورد می‌شد…
  بیشتر بخوانید »

 • ایران، ۱۰ نفره هم به کره باج نداد/ شکست‌ناپذیران!

  کره جنوبی با وجود ۱۰ نفره شدن ایران نتوانست در مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه نتیجه‌ای بهتر از مساوی کسب کند.بیشتر بخوانید »

 • بارزانی: شراکت با بغداد به پایان رسید

  رییس اقلیم کردستان عراق بار دیگر تاکید کرد که این اقلیم و رهبران کرد از تصمیم خود برای برگزاری همه‌پرسی جدایی از عراق کوتاه نخواهند آمد و زمان تعیین شده برای آن نهایی است.
  بیشتر بخوانید »

 • معامله عجیب جمهوری اسلامی با داعش

  ۳ جسد و ۵ گروگان را از داعشی‌ها پس گرفتند، در عوض اجازه دادند کاروان صدها نفره آنان که در محاصره بودند، با امنیت عبور کنند و به قرارگاه اصلی داعش بروند تا دوباره آماده شوند برای کشتن صدها نفر دیگر!…
  بیشتر بخوانید »

 • شاید فردا دیر باشد!

  کمیته ی دفاع از رضا شهابی با انتشار بیانیه ی شماره ی ۹۰ خود هشدار داد که با گذشت ۲۲ روز از اعتصاب غذای رضا شهابی نیمه چپ بدن او بی حس شده است …
  بیشتر بخوانید »

 • گفتند جای تدریس بچه‌داری کن!

  به گفته مشاور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در امور بانوان در سال ۹۵، در حالی که ۴۰‌درصد فارغ‌التحصیلان دکتری زنان هستند، اما آنها تنها ۱۶‌درصد از اعضای هیات‌علمی دانشگا‌ه‌ها را تشکیل می‌دهند. این در حالی است که در برخی از کشورهای دنیا زنان نقش بسیار پررنگ‌تری در زمینه پژوهشگری و عضویت در هیات‌های علمی دارند. بیشتر بخوانید »

 • کاسبان پلاسکو در ترکیه دستفروش شدند

  هشت‌ماه بعد از حادثه پلاسکو که بر اثر آن بیش از ۲۰نفر از شهروندان ازجمله ۱۶آتش‌نشان جان خود را از دست دادند و در شرایطی که آخرین بررسی‌ها نشان می‌دهد کسبه پلاسکو همچنان در بسیاری موارد بلاتکلیف هستند، کمیسیون عمران مجلس گزارش تازه‌ای از این حادثه ارائه کرده است؛ گزارشی که به نظر می‌رسد هیچ نکته جدیدی در آن نیست و تکرار همان چیز‌هایی است که در ماه‌های اخیر در مورد این حادثه در رسانه‌ها منتشر شده است.بیشتر بخوانید »

 • بله قربان گوی ارتقاجو

  ازمیان‌بردن بینش مستقل انتقادی- استدلالی کارمندان میان‌رده و تبدیل آنها به فردی فرمانبردار، بدون هیچ‌گونه اراده و بینش مستقلی، می‌تواند انگیزه بدنه کارای میان‌رده را کاهش و غرور و غیرت کاری آنها را تضعیف کند…بیشتر بخوانید »

 • در پشت صحنه مجمع عمومی سازمان ملل متحد

  مجمع عمومی سازمان ملل متحد، که مردم آنرا کمتر از شورای امنیت می شناسند، یگانه محفلی است که همه کشورهای روی کره زمین را گرد هم آورده. هرچند در این نهاد هم از دیوانسالاری زبانزد سازمان ملل گزیر و گریزی نیست، با اینهمه همچنان در پی ادای سهمی است در تدوین یک نظام مترقی حقوقی بین الملل. مجمع صحنه پر جنب و جوش رقابت میان بازیگران جهانی نیز هست.بیشتر بخوانید »

 • کشف دو گور دسته جمعی دیگر از زندانیان سیاسی قتل عام شده تابستان ۶۷

  در اهواز و ماهشهر دو گور دسته جمعی از زندانیان سیاسیِ زندانِ کارون اهواز و زندانیان سیاسیِ قتل عام شده ی زندانِ ناوا بندر ماهشهر که در تابستان ۶۷ به دستور خمینی به قتل رسیدند کشف شده است …
  بیشتر بخوانید »

 • خلبان در حمایت از پناهجوی اخراجی افغان پرواز نکرد

  خلبان شرکت هواپیمایی «ترکیش ایرلاینز» روز سه شنبه ۷ شهریور (۲۷ اوت) در اعتراض به اخراج پناهجوی ۲۲ ساله افغان از پرواز سرباز زد. این پرواز که از فرودگاه هیترو لندن عازم افغانستان بود، با اعتراض خلبان به اخراج پناهجوی افغان به تعویق افتاد…
  بیشتر بخوانید »

 • مکارم شیرازی : فضای مجازی می‌تواندبنیان دین و فکری ما را از بین ببرد

  به گزارش خبرآنلاین، مکارم شیرازی عصر امروز چهارشنبه (هشتم شهریور ماه) در دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت:  در دوران شاه کتابی به عنوان جامعه شناسی تدریس می‌شد، جامعه شناسی غربی بود که تنها در یک صفحه آن درباره دین نوشته شده بود، در این کتاب نشان داده می‌شد که دین تنها تراوش از ذهن انسان است، کتاب را همین یک صفحه مسموم کرده بود و کسی که این کتاب را می‌خواند با مذهب خداحافظی می‌کرد. اما امروز به گوش ما رسیده است که در فضای مجازی در مورد قرآن، دین، رهبری و مراجع صحبت هایمی شود، این فضا می‌تواند بنیان کشور را از بین ببرد…
  بیشتر بخوانید »

 • معوقات مزدی کارگران هپکو را به خیابان‌های اراک کشاند

  همزمان با هفته دولت امروز چهارشنبه ۸ شهریور ماه جاری تعدادی از کارگران شرکت هپکو و آذرآب اراک در اعتراض به مشکلات شرکت‌ها و عدم‌پرداخت حقوق معوقه خود راهپیمایی و تجمع کردند.بیشتر بخوانید »

 • سوختگی۳ کارگر زن در کوره پزخانه وایقان

  وز گذشته در وایقان شبستر، سه کارگر زن در اثر انفجار در اتاقک کارگری دچار سوختگی شدید شدند. حال مصدومان وخیم گزارش شده است.بیشتر بخوانید »

 • تخلیه چشم راست علیرضا رجایی بر اثر سرطان

  علیرضا رجایی روزنامه‌نگار و فعال ملی مذهبی به علت بیماری سرطان سینوس تحت عمل جراحی قرار گرفت و چشم راستش را از دست داد. او در زمانی که زندانی بود به عفونت دندان دچار شد اما از درمان او خودداری کرده بودند. بیشتر بخوانید »

 • فاطمه کروبی: نیروهای امنیتی از منزل خارج شده‌اند/ علت تکذیب را از خود آقای اژه‌ای بپرسید

  دقایقی پیش خبرنگار سحام در گفت و گویی از خانم کروبی در ارتباط با آخرین وضعیت درمانی مهدی کروبی پرسیدیم. همسر این رهبر زندانی به سحام گفت: آقای کروبی امروز چهارشنبه پس از آنکه بخیه های ناشی از عمل جراحی چندی پیش شان کشیده شد و پزشک محترم معالج شان شرایط و ضربان قلبی شان را مناسب تشخیص دادند ایشان از بیمارستان شهید رجایی مرخص و به مکان حصر بازگشتند.
  بیشتر بخوانید »

 • احضار شهروندان اهوازی کماکان ادامه دارد

  طی سه روز اخیر دهها شهروند عرب در نقاط مختلف شهر اهواز توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده اند. منابع محلی تعداد بازداشت شدگان را تا ۲۵ تن و احضار شدگان را تا ۲۰ تن برآورد می کنند…
  بیشتر بخوانید »

دکمه بازگشت به بالا