ماه: آبان ۱۳۹۶

 • واکنش‌ها به سخن عجیب دبیر شورای عالی امنیت رژیم «فقها» درباره حصر

  نماینده رهبر جمهوری اسلامی در شورای عالی امنیت ملی ادعای تازه‌ای مطرح کرده: حصر رفع شده زیرا دلیل وقوعش هم از سال ۸۸ تاکنون حل شده. علی شمخانی گفته است محصوران هر کس را که بخواهند ملاقات می‌کنند. فرزندان مهدی کروبی، ‌میر حسین موسوی و زهرا رهنورد اما ‌اعلام کرده‌اند که محصوران همچنان در حصر خانگی به سر می‌برند...
  بیشتر بخوانید »

 • دروغ گویی و تغییر معنای کلمات، سرشت جمهوری اسلامی است!

  علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت رژیم « فقها»،  در خصوص این که مسئله حصر  چه زمانی رفع می‌ شود؟ امروز گفت: « زمانی که دلیل وقوعش حل شود؛ این اتفاق بعد از انتخابات ۸۸ رخ داده است». ..

  بیشتر بخوانید »

 • گران شدن اقلام ضروری در ایران ادامه دارد

  بنابر گزارشی که بانک مرکزی ایران منتشر کرده است طی هفته‌ی اول آبان ماه ١٣٩۶، نرخ برخی از اقلام مصرفی با افزیش تصاعدی روبرو بوده است. بر اساس این گزارش قیمت تخم‌مرغ و گوشت مرغ افزایشی ١۵ درصدی را به خود دیده است. البته سایر اقلامی چون گوشت قرمز، سبزیجات و میوه نیز با افزایش نرخ مواجه شده‌اند اما بیشترین افزایش را در دو قلم ابتدایی داشته‌ایم…
  بیشتر بخوانید »

 • متن حکم خامنه‌ ای برای دژخیم کهریزک

  حسین فدایی مسئول دفتر بازرسی رهبر جمهوری اسلامی شد. به گزارش ایرنا، خامنه‌ای طی حکمی حسین فدایی را به‌‌عنوان مسئول دفتر بازرسی خود منصوب کرد…
  بیشتر بخوانید »

 • بیانیۀ کمیتهٔ مرکزی حزب تودهٔ ایران به‌مناسبت صدمین سالگرد پیروزی انقلاب کبیر اکتبر

  انقلاب اکتبر نقطهٔ پایانی بر اندیشهٔ ابدی بودنِ سرمایه‌داری بود و نشان داد که جهانی دیگر ممکن است!

  اندیشه‌ها و آرمان‌های انقلاب  اکتبر زنده است و راهگشای آیندهٔ بشریت‌ در قرن بیست و یکم ‌

  بیشتر بخوانید »

 • بزرگداشت صدمین سالگرد انقلاب اکتبر – یوتبوری (گوتنبرگ)

  بزرگداشت صدمین (صدمین) سالگرد انقلاب اکتبر
  یوتبوری (گوتنبرگ)، یک شنبه ۵ نوامبر ۲۰۱۷

  رفقا و دوستان گرامی،

  هوادان حزب توده ایران در یوتبوری با مشارکت حزب کمونیست سوئد و حزب کمونیست عراق (واحد یوتبوری) مراسم صدمین سالگرد انقلاب بزرگ اکتبر را برگزار می‌کنند.
  هوادان حزب توده ایران در یوتبوری از شما دعوت می‌کنند تا در این مراسم شرکت نمایید.

  زمان: یک شنبه ۵ نوامبر ۲۰۱۷،  ساعت ۱۷ تا ۱۹
  مکان: Irakiska kulturhuset, Stallmästaregatan 8, Göteborg

  هوادان حزب توده ایران – یوتبوری

  بیشتر بخوانید »

 • بزرگداشت صدمین سالگرد انقلاب اکتبر – وین

  پلاتفرم چپ انترناسیونالیستی در اتریش برگزار می کند:

  بزرگداشت سدمین (صدمین) سالگرد انقلاب اکتبر
  وین، شنبه ۴ نوامبر ۲۰۱۷

  رفقا و دوستان گرامی،

  پلاتفرم چپ انترناسیونالیستی (Internationale Linke Plattform) که در حال حاضر از هوادان حزب توده ایران در اتریش، حزب کمونیست اتریش، حزب کمونیست عراق و حزب کمونیست کردستان عراق در اتریش، تشکیل شده است، سدمین سالگرد انقلاب بزرگ اکتبر، نخستین انقلاب سوسیالیستی جهان را بزرگ می دارد.
  هوادان حزب توده ایران در اتریش از شما دعوت می کنند تا در جشن و همایشی که به این انگیزه، در زمان و مکان زیر برگزار می شود، شرکت کنید:

  زمان: شنبه ۴ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۸:۳۰
  مکان: Brick-5، Herklotzgasse 21, 1150 Wien

  با درودهای فراوان،

  هوادان حزب توده ایران – اتریش

  بیشتر بخوانید »

 • نفی استقلال روزنامه‌نگاری و تحدید آزادی رسانه

  این ایرادات نشان‌دهنده آن است که اولا این لایحه به اصول پایه روزنامه‌نگاری، یعنی آزادی رسانه، امنیت رسانه و استقلال حرفه روزنامه‌نگاری به‌شکل گسترده‌ای بی‌اعتناست و آنها را نقض می‌کند. ثانیا به قوانین اساسی و عادی کشور در زمینه آزادی مطبوعات، آزادی بیان، حدود وظایف قوه قضائیه و نظام حقوقی موجود توجهی ندارد. ثالثا شرایط و ویژگی‌های کار رسانه و مطبوعات را نمی‌داند و رعایت نکرده است. شرح بعضی از این ایرادات از این قرار است: …بیشتر بخوانید »

 • افشاگری تکان دهنده از تخلفات بقایی

  در منزل آقای بقایی ۷۰۳ سکه تمام بهار آزادی، ۱۸۴۲ نیم سکه، ۱۵ سکه دو و نیم، مبلغ ۲۱ میلیارد و ۱۷۵ میلیون و ۳۰۰ هزار ریال وجه نقد، ۴۵۴ میلیون و ۵۱۰ هزار ریال از پول نهاد ریاست‌جمهوری موجود بود و می‌گفتند می‌خواستم پس از بهبود ارتباطمان با دولت آقای روحانی پول‌ها را بازگردانیم این در حالی است که ‌این مبلغ جزو بیت‌المال محسوب می‌شد…بیشتر بخوانید »

 • به یاد آریم نام زندگی بخش تک تک آنهایی که از میان ما رفتند

  به یاد آریم آنهائی را که شرف و غرور زندان بودند و در تابستان سال ۶۷ مظلومانه از میان ما جدایشان کردند. انسان هایی که شجاعت بی نظیر، آرامش دریا، حساسیت مادر و صلابت صخره ها را داشتند. از این کشتار و جنایت علیه بشریت در سراسر جهان توسط امپریالیسم و ارتجاع محلی کم اتفاق نیفتاده است. با مرور وقایع اتفاق افتاده در اندونزی و آنچه که در سال ۱۹۶۵ در قتل عام حزب کمونیست اندونزی انجام شد؛ درست بعد از ۱۲ سال در میهن ما ایران و ایجاد گورهای دسته جمعی در خاوران ها بدست حکومت اسلامی اتفاق افتاد!…
  بیشتر بخوانید »

 • اتهام سنگین بارزانی به رقبای سیاسی خود

  مسعود بارزانی رهبر منطقه خود مختار کردستان عراق پس گیری مناطق تحت کنترل کردها از سوی ارتش عراق را محصول خیانت بزرگ رقبای سیاسی خود خواند. او روز یکشنبه رسما اعلام کرد که دوره ریاست خود را تمدید نخواهد کرد. روز دوشنبه چند حزب سیاسی مخالف بارزانی از حملات شبانه به دفاتر خود خبر داده اند…
  بیشتر بخوانید »

 • ضرورت مبارزه سازمان یافته جنبش سندیکایی علیه قراردادهای موقت

  همانندِ تاراجِ منابعِ ملیِ کشورمان با سیاستِ خصوصی سازی، تحمیلِ قراردادهایِ موقت و سفید امضاء به طبقۀ کارگر، پویۀ رژیم برایِ تهدید مداوم نیرویِ کار و بهره‌کشی سبعانه از آن بوده است. ادامۀ این سیاست‌ها، تنها راه رژیم برایِ ارائۀ سودِ تصاعدی برایِ پایگاهِ طبقاتی خود، یعنی کلان سرمایه‌داریِ تجاریِ و سرمایه‌داریِ دیوان سالار و انگلی است. در حینِ عقب‌نشینی مقطعی بعد از یورش به کارگرانِ کارخانه‌هایِ هپکو و آذرآب در اراک، در واکنش به خواستِ کارگران هپکو مبنی بر لغوِ “خصوصی سازی”، سخنگوی دولت نوبخت گفت، “هپکو دولتی بود…کارگران می‌خواهند باز دولتی شود که با سیاست‌های اقتصادی مغایرت دارد”[ایلنا، ۱۱ مهر ۹۶]. ..
  بیشتر بخوانید »

 • اکتبر کبیر

  تقدیم به لنین

  در بلندای کبیر اکتبر

  توچگونه فرا خواندی

  خیل ستارگان رنج و زحمت را

  که هنوز هم می درخشند

  در این زورق حیات؟

  بیشتر بخوانید »

 • اختلاس میلیاردی؛ آقای “میم” هم گریخت

  جبار کوچکی‌نژاد عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی درباره آخرین وضعیت پرونده تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: بیش از ۲۰ نفر در این ارتباط بازداشت شده و به زندان افتاده بودند که اکنون با وثیقه بیرون آمده و متعهد شده‌اند که پولها را برگردانند. البته تعدادی نیز از جمله آقای “میم” از کشور گریخته‌اند…

  بیشتر بخوانید »

 • ماجرای دو حادثه نفتی در‌ سه روز؛ چرا؟

  به گزارش شرق، فقط دو روز پس از انفجار و آتش‌سوزی پالایشگاه نفت تهران که جان شش نفر از کارگران این مجموعه را در دم گرفت و تعدادی دیگر را با درجه سوختگی شدید راهی بیمارستان کرد و پای وزیر نفت و ریاست مجلس را به ماجرای حوادث صنعت نفت باز کرد، این‌بار حادثه در جنوب کشور، در منطقه مرزی استان‌های بوشهر و خوزستان جان تعدادی از متخصصان صنعت نفت را گرفت و تعدادی دیگر را زخمی کرد…
  بیشتر بخوانید »

 • درویشیان با نوای «مرغ سحر» به خاک سپرده شد

  روز دوشنبه (هشتم آبان‌ماه) جمعیت زیادی برای بدرقه این داستان‌نویس و پژوهشگر فقید ادبیات عامه در بهشت سکینه کرج جمع شدند تا پیکر او در این مکان به خاک سپره شود. حاضران پیکر درویشیان را در سکوت تا قطعه هفت همراهی کردند و با خواندن تصنیف معروف «مرغ سحر» توسط آن‌ها، پیکر این نویسنده به خاک سپرده شد.بیشتر بخوانید »

 • حکم اعدام محمدعلی طاهری نقض شد/ جزئیات هنوز به ما ابلاغ نشده است

  وکیل محمدعلی طاهری از نقض حکم وی به علت عدم مطابقت با قوانین خبر داد.بیشتر بخوانید »

 • مشکلات اقتصادی زنان فرش‌باف ترکمن

  بسیاری از زنان ترکمن در روستای “قلعه جیق” به دلیل مشکلات اقتصادی در خانه‌ دار قالی بر پا می‌کنند و فرش می‌بافند. فرشی که دلالان با قیمت ناچیز آن را می‌خرند و به چندین برابر قیمت دست‌مزد زنان به خریدار نهایی می‌فروشند. بیشتر بخوانید »

 • خلافت داعش از ویرانه‌ها به بیابان‌ها می‌گریزد

  گروه داعش که در ماه‌های اخیر شکست پشت شکست را در سوریه و عراق تجربه کرد سعی در بازسازی خود دارد. کارشناسان می‌گویند، جنگ پایان نیافته و تنها از جبهه‌ای به جبهه دیگر منتقل شده است.بیشتر بخوانید »

 • هر ساعت ۴۹ نفر به زندان می‌روند

  روز گذشته مدیر کل بازرسی و ارزیابی عملکرد سازمان بهزیستی کشور عنوان کرد که دو‌میلیون و ۸۰۰‌هزار نفر مصرف‌کننده دائمی مواد در کشور وجود دارد. این روزها آسیب‌های اجتماعی در کشور در حال گسترش هستند. بیشتر بخوانید »

دکمه بازگشت به بالا