ماه: دی ۱۳۹۶

 • شیرین عبادی: اعتراض‌های اخیر، نقطه آغاز جنبشی عظیم است

  در حالی که اعتراض به سیاست‌های داخلی و خارجی جمهوری اسلامی در شهرهای مختلف ایران ادامه دارد، رسانه‌های خارجی به بازتاب گسترده و تحلیل این اعتراض‌ها پرداخته‌اند و همزمان، شیرین عبادی، برنده جایزه صلح نوبل، گفته است که این اعتراضات، «فراگیر‌تر از جنبش سبز» خواهد شد.بیشتر بخوانید »

 • ویدئو / دهم دی ماه؛ تظاهرات ضدحکومتی در میهن

  تجمع‌های سراسری در ایران با وجود ممنوعیت‌های اعمال‌شده از سوی رژیم «ولایت فقیه» چهارمین روز خود پشت سرگذاشت….
  بیشتر بخوانید »

 • دورود، برای انتقام جانباختگان راه آزادی به خیابان‌ها آمد

  در ادامه‌ی اعتراضات گسترده‌ مردم میهنمان ایران علیه جمهوری اسلامی، مردم به پا خاسته‌ی دورود، برای دومین روز متوالی دست به اعتراضات گسترده علیه رژیم اسلامی ایران زدند…
  بیشتر بخوانید »

 • اعتراضات؛ اعتراف جالب وزیر بهداشت «روحانی»

  Afbeeldingsresultaat voor ‫نیروهای سرکوبگر‬‎

  «حسن هاشمی»، وزیر بهداشت دولت روحانی در واکنش به ناآرامی‌ها و اعتراضات اخیر مردم جان به‌لب رسیده از ظلم، ستم، گرانی و استبداد بر ضد حکومت دیکتاتوری ، در شهرهای مختلف ایران خطاب به مسئولان گفت: هرکدام از ما باید ببینیم که چه رفتاری انجام داده‌ایم که منجر به ناامید شدن مردم شده است.

 • تظاهرات سراسری مردم در شهرهای مختلف شامگاه یکشنبه + فیلم

  از عصر روز یکشنبه ۱۰ دی ماه ۹۶ مردم شهرهای مختلف تظاهرات شبانه خود را شروع کرده و با شعار های سید علی حیا کن مملکتو رها کن خواستار نابودی کل نظام شده اند.بیشتر بخوانید »

 • شادباش سال نو میلادی ۲۰۱۸

  «صدای مردم»، سال نو میلادی را به همه هموطنان مسیحی شادباش می گوید و آرزو دارد که سال ۲۰۱۸ سالی عاری از خشونت توام با صلح، دوستی، امنیت در جهان و پیروزی متحد مردم ایران علیه حکومت استبدادی حاکم باشد.

   

 • حضور گسترده نیروهای یگان ویژه نیروی انتظامی در خیابان انقلاب

  با حضور گسترده نیروهای یگان ویژه نیروی انتظامی در خیابان انقلاب از میدان انقلاب تا چهار راه ولیعصر، این مسیر در کنترل نیروی انتظامی قرار دارد. همچنین نیروی انتظامی از کسبه و مغازه های این مسیر خواسته در صورت تجمع مغازه‌های خود را ببندند که عده‎‌ای از آن ها مغازه‌‎های خود را بسته‌اند.

  بیشتر بخوانید »

 • محدودیت تلگرام و اینستاگرام در ایران

  به دنبال تظاهرات و اعتراض‌های ضد حکومتی در ایران، مسئولان امنیتی دسترسی به تلگرام و اینستاگرام را محدود کردند. بعد از بسته شدن کانال آمدنیوز، مدیر تلگرام گفت که مقامات ایرانی از او خواسته‌اند که سایر کانال‌هایی را که برای تظاهرات آرام فراخوان می‌دهند نیز مسدود کند، اما وی نپذیرفته است و به همین دلیل، مسئولان جمهوری اسلامی دسترسی را ناممکن ساخته‌اند.بیشتر بخوانید »

 • اعلامیهٔ شمارهٔ ۲ کمیتهٔ مرکزی حزب تودهٔ ایران

  • باید جنبش گستردهٔ اعتراضی توده‌ها بر ضد رژیم دیکتاتوری را با شعارهایی ملی و مترقی، در جهت اتحادِ عمل قشرهای مختلف اجتماعی- از کارگران و زحمتکشان گرفته تا جوانان و دانشجویان و زنان مبارز میهن- وسعت بخشیده و سازمان‌دهی کرد!
  • حزب تودهٔ ایران، سرکوب خشن اعتراض‌های مردمی از سوی نیروهای سرکوبگر رژیم را به‌شدت محکوم می‌کند!
  • حزب تودهٔ ایران و توده‌ای‌ها، در کنارِ مردم مبارز میهن‌مان، برای طرد استبداد و استقرار آزادی، صلح، استقلال و عدالت اجتماعی مبارزه می‌کنند!
  • رژیم مترصد است تا جنبش اعتراضی توده‌ها را به خشونت کشانده و آن را مانند سال ۱۳۸۸ به‌شدت سرکوب کند!

  بیشتر بخوانید »

 • مدیر تلگرام تأیید کرده است که مقامات ایران در حال مسدود کردن دسترسی کاربران به این پیام‌رسان اینترنتی هستند.

  پاول دوروف می‌گوید که مقامات ایران از تلگرام خواسته بودند که کانال‌های مربوط به تظاهرات مسالمت‌آمیز را مسدود کند، اما وقتی تلگرام با این درخواست مخالفت کرد، مقامات ایران مسدود کردن دسترسی به کل تلگرام را برای اکثریت کاربران ایرانی آغاز کرده‌اند.بیشتر بخوانید »

 • مشاور میرحسین: خشونت بذر جدایی، ناامیدی و فاجعه است/ رهبر تنهاست چون با مردم نیست

  اردشیر امیرارجمند: اگر ایشان با این همه امکانات باز هم تنها است، پس کارگران و کارمندان و معلمین و خیل جوانان بی‌کاری که برای تامین حداقل نیازهای خود در رنج هستند چه وضعیتی دارند؟ البته رهبر تنها است چون با مردم نیست. رهبرباید پاسخ‌گوی قدرت بیکران و غیرقابل نظارت خود باشد. آنچه را که آنها فتنه می‌دانستند و می‌دانند اساسا در دل رفتار و افکار خودشان نهفته است. باید فهمیده باشند که فریب و سرکوب سرانجام خوشی ندارد.

  بیشتر بخوانید »

 • ورود جهان به سال دوگانه “انجماد بحران” یا “تنش های بزرگ”

  جهان در حالی با سپری کردن سال کهنه وارد سال ۲۰۱۸ میلادی می شود که تحلیل و ارزیابی وضعیت بین المللی و بحران های منطقه یی هیچ چشم انداز مثبتی را نشان نمی دهد.بیشتر بخوانید »

 • قمار با دغدغه‌های مردم

  همدلی رفتار جریان‌های سیاسی با خواسته‌های مردم و بازی آنها با اتفاقات اجتماعی را ارزیابی کرد

  گویی در منظر اصولگرایان اعتراض‌های خیابانی، سازماندهی‌شده توسط دشمن نیست اگر شعارها اقتصادی و معطوف به دولت باشد. اما اگر سمت‌وسوی دیگری یافت، از سوی دشمن سازماندهی شده است.

  در مقابل اما موضع برخی اصلاح‌طلبان به‌گونه‌ای است که گویی برای آنها تنها موجودیت دولت روحانی پر اهمیت است و از این زاویه هرگونه اعتراضی را نفی می‌کنند، بدون آن که آنطور که باید به دغدغه‌های مردم توجه داشته باشند.

  بیشتر بخوانید »

 • مردم از مرز اصلاح طلبی عبور کرده اند

  .«قاسم شعله سعدی» فعال حقوق بشر و استاد حقوق بین الملل معتقد است مردم در اعتراضات اخیر از مرز اصلاح طلبی عبور کرده اند و دیگر مطالباتشان در سبد اصلاح طلبان قابل پیگیری نیست»…بیشتر بخوانید »

 • سهم رسانه ها از اعتراضات مردمی: سانسور و خودسانسوری

  روز سوم اعتراضات و تظاهرات مردم در شهرهای متعددی در سرتاسر کشور در حالی سپری شد که خبرهای اعتراضات آن‌ها تنها به صورت کلی و سربسته در رسانه‌ها منتشر شد و جزییات اعتراضات و شعارها به مطبوعات و خبرگزاری‌ها راه پیدا نکرد.بیشتر بخوانید »

 • نجفی (شهردار تهران) در جمع خبرنگاران: اغتشاشات را محکوم می‌کنم

  به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدعلی نجفی (شهردار تهران) در حاشیه جلسه امروز شورای شهر در جمع خبرنگاران، با اشاره به محتوای گزارشی که امروز در صحن شورا ارائه کرد، به سوالات رسانه‌ها پاسخ داد.بیشتر بخوانید »

 • نابودی زمین‌های مزروعی اصفهان هیچ توجیهی ندارد/ تیر خلاصِ بی‌آبی بر تن نحیف کشاورزان

  علیرضا خرمی با بیان این که در دو دهه گذشته کم کم از حقابه کشاورزان اصفهانی کاسته شد، گفت: گویی بر بدن نیمه‌جان کشاورزی، تیر خلاص زده‌اند.بیشتر بخوانید »

 • رئیس سازمان زندان‌ها: پول کافی برای غذای زندانیان نداریم

  اصغر جهانگیر از دولت گلایه کرد که بودجه زندان‌ها را ۱۳ درصد کاهش داده و برای بازسازی زندان‌های فرسوده هزینه نمی‌کند. سخنگوی قوه قضائیه چندی پیش ادعا کرده بود برخی زندانیان در سوئیت‌هایی با امکانات کافی به سر می‌برند.بیشتر بخوانید »

 • با دروغ و تهمت نمی توان جنایت خویش را پنهان کرد!

  حبیب الله خجسته پور معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان کشته شدن ۲نفر در تجمع و درگیری‌های دیروز «درود» رو تایید کرد اما مثل سال ۸۸ کشته شدن مردم رو انداخت گردن ایادی استکبار و نیرو های سیاسی  و…
  بیشتر بخوانید »

 • تکذیب خبر منع رفت‌وآمد شبانه در تهران

  معاون امنیتی استاندار تهران می‌گوید ممنوعیت عبور و مرور در پایتخت از ساعت ۲۰ در شورای امنیت کشور تصویب نشده است. او از شلیک تیر در میدان امام حسین و تعداد بازداشت شدگان تظاهرات تهران نیز اظهار بی‌اطلاعی کرده است.بیشتر بخوانید »

دکمه بازگشت به بالا