ماه: اسفند ۱۳۹۶

 • استعفای اعتراضی رئیس فدراسیون و همه اعضای شورای فنی کشتی ایران

  در پی درخواست رسول خادم، رئیس فدراسیون کشتی از مسئولان حکومتی ایران برای تعیین تکلیفِ رقابت‌های کشتی‌گیران ایران با حریفان اسرائیلی و بی‌پاسخ ماندن این درخواست، او و همه اعضای شورای فنی کشتی آزاد و فرنگی ایران در یک اعتراض دسته‌جمعی از سمت خود استعفا دادند….
  بیشتر بخوانید »

 • افزایش چهار و نیم درصدی جمعیت زندانیان در سال۱۳۹۶

  مقایسه تعداد رسمی زندانیان در ایران در سال‌های ۹۵ و ۹۶ از افزایش چهار و نیم درصدی شمار زندانیان در سال ۹۶ نشان دارد. یکی از دلایل این افزایش جمعیت زندانیان از سوی یک عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس «بی‌توجهی قضات به اجرای قانون حبس‌زدایی» اعلام شده است….
  بیشتر بخوانید »

 • ضرب و شتم زندانی سیاسی ،امنیتی با تنی عریان

  سه روز ضرب و شتم زندانی امنیتی با تنی عریان در زندان زاهدانبیشتر بخوانید »

 • هزاران آقازاده بیسواد بدنبال قدرت

  استادیار دانشگاه تهران گفت: در انگلیس بیش از ۴هزار آقازاده در حال تحصیل هستند. عمده آنها به کشور بازمی‌گردند و سهم‌خواهی می‌کنند. حضور پررنگ این آقازاده‌ها در ارکان تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی، بحران‌ساز می‌شود…
  بیشتر بخوانید »

 • فراخوان برای تجمع هشت مارس در ایران

  جمعی از فعالان حقوق زنان در ایران فراخوانی برای تجمع در روز ۸ مارس، روز جهانی زن منتشر کرده‌اند. آخرین تجمع خیابانی در این روز در سال ۱۳۸۵ برگزار شده بود…

  بیشتر بخوانید »

 • اعتراضات به سبک زندگی امام جمعه مفت خور

  امام جمعه‎ای که پرادو سوار می‎شود و علیه اشرافی‎گری حرف می‎زند
  بیشتر بخوانید »

 • دختران انقلاب؛ فتوای خطرناک مرجع حکومتی

  مکارم‌شیرازی: اگر فردی در ملاعام اقدام به بی‌حجابی کرد، مردم [چماق بدستان]باید با آن برخورد کنند.او گفت: اموری در اسلام مانند دزدی، رشوه‌خواری و بی‌حجابی ممنوع است، اما اگر فردی در ملاعام اقدام به انجام این امور ممنوع کند هم مردم و هم حکومت باید با آن برخورد کند…
  بیشتر بخوانید »

 • تهران روی مین اعتیاد

  با این حال تا زمانی که درباره آسیب‌های جامعه صحبت نشود و اعتقاد بر این باشد که نباید سیاه‌نمایی کرد نه‌تنها معضلات کمرنگ نخواهند شد که بیشتر و بیشتر هم خواهند شد. همه اینها درحالی است که برای برنامه‌ریزی دقیق و حصول نتیجه نه‌تنها به مسئولان متعهد و دلسوز نیاز است که باید اعتبارهای مناسب نیز تخصیص یابد.

  بیشتر بخوانید »

 • کشف فساد جدید چندین‌میلیاردتومانی در گمرک

  بر اساس اطلاعات موجود، فساد چندین‌میلیاردتومانی در حالی در گمرک تهران به‌وقوع پیوسته که بار دیگر نهادهای نظارتی نتوانستند عملکرد به‌موقع برای جلوگیری از تخلف داشته باشند.

  بیشتر بخوانید »

 • فاطمه صادقی: تولید اقتصادی بر ضد بازتولید اجتماعی

  در ایران جابه‌جایی در مناسبات سیاسی و اقتصادی همواره با سیاست‌گذاری جنسیتی و جنسی دست‌کاری در هویت جنسی زنانه و مردانه همراه بوده است. یکی از مهم‌ترین این سیاست‌ها تصمیم­‌گیری برای پوشش زنان و بازتنظیم تن زنان است. بنابراین خط‌مشی­های جدید جنسیتی همواره از پیش از مداخلات عظیم سیاسی و اقتصادی خبر می‌دهند. ایران مدرن حداقل دو بار شاهد این تحول بوده است:

  بیشتر بخوانید »

 • زنان دولت ؛ متن یا حاشیه

  بماند که در مدت شروع به کار دولت جدید آقای روحانی وعده انتصاب وزیر زن نه به جایی رسید و نه شاهد حضور زنان استاندار بودیم. تعداد زنان و مردان کابینه از لحاظ عددی کمترین تناسبی با هم‌ ندارد… اما مهم آنکه اینان از حق رأی نیز برخوردار نیستند.

  بیشتر بخوانید »

 • آغاز تلاش عربستان برای هسته ای شدن با هدف توازن هسته ای در برابر ایران

  عربستان به‌ دنبال ساخت شانزده نیروگاه اتمی تا ۲۰-۲۵ سال آینده است. انجمن جهانی انرژی هسته‌ای، هزینه‌ این کار را بیش از ۸۰ میلیارد دلار را برآورد کرده‌ است.

  بیشتر بخوانید »

 • گذار مسالمت‌آمیز از نظام اصلاح ناپذیر

  بازگرداندن نظام سلطنت به ایران اعم از پهلوی و غیر آن برای ما معنایی جز ارتجاع، استبداد، خودکامگی و وابستگی ندارد، در هر حال همه پرسی رافع هر ابهامی درباره نظر اکثریت مردم ایران خواهد بود.

  ما از هر طریق دیگری که گذار مسالمت آمیز از جمهوری اسلامی را به یک نظام جمهوری پارلمانی دموکراتیک سکولار تسریع و تسهیل کند استقبال می کنیم، و هیچ تصلبی بر همه پرسی نداریم. اما همه پرسی بعد از مجلس موسسان فرجام هر إصلاحات ساختاری در ایران است.

  بیشتر بخوانید »

 • آقای خامنه‌ای شما و حاکمیت فاجعه‌بار ولایت فقیه ضدِ انقلاب هستید!

  در پاسخ به ولی فقیه رژیم باید گفت که تعریف ضد انقلاب روشن است. ضد انقلاب آن نیرویی است که انقلاب را از مسیر شعارهای اساسی آن برای آزادی، استقلال و عدالت اجتماعی منحرف کرده و حاکمیت استبدادی و قرون‌وسطایی ولایت فقیه را به مردم ما تحمیل کرده است…. آقای خامنه‌ای، ثمرهٔ حاکمیت سی‌سالهٔ شما و رژیم استبدادی‌ای که شما کبادهٔ رهبری آن را به‌دوش می‌کشید زندگی کردن میلیون‌ها ایرانی در محرومیت و فقر مطلق و رسیدن جان‌شان ‌به‌لبان‌شان از ظلم مکرر کارگزاران حکومت شماست.

  بیشتر بخوانید »

 • دولت جمهوری اسلامی مجوز برای برگزاری گردهمایی به جبهه ملی ایران نداد

  جبهه ملی ایران راه برون رفت از این گردنه های خطیر وحساس تاریخ کشور را در تحقق واجرای موارد زیر می بیند: ۱- زندانیان سیاسی وعقیدتی در بند در سراسر کشور باید هرچه زودتر آزاد گردند.
  ۲- آزادی های اساسی ملت ایران مانند آزادی احزاب و اجتماعات، آزادی قلم وبیان وآزادی انتخابات سالم ومطابق با استانداردهای بین المللی باید بر قرار گردد…

  بیشتر بخوانید »

 • دولت، خودکامانه نرخ تورم را محاسبه می‌کند/رواج مشاغل شبه‌قمارخانه‌ای مثل خرید و فروش ارز و سکه در کشور

  مدلی از سرمایه‌داری در پیش گرفته‌ شد که متکی به سیاست‌های تعدیل ساختاری است و در آن افزون بر خصوصی‌سازی‌های گسترده، انجماد مزد نیز مدنظر قرار گرفت؛ به‌خصوص در دوران سازندگی که انجماد مزدی با جدیت پیگیری شد. حال این سیاست‌ها را بگذارید در کنار معضلات اقتصادی همچون تورم ۴۹ درصدی سال ۱۳۷۴. گرچه بعدها این سیاست‌ تعدیل شد و افزایش دستمزدها در دستور کار قرار گرفت ولی هیچگاه دستمزدها در ایران افزایش واقعی را تجربه نکرده‌ است و شکاف بین دستمزد و هزینه‌های جاری زندگی در ایران برای بخش بزرگی از جامعه باقی مانده‌ است. باید درنظر داشت؛ هزینه‌های زندگی طبقات غنی جامعه با محرومان و کمتر برخورداران بسیار متفاوت است…
  بیشتر بخوانید »

 • گزارشی تکان دهنده از وضعیت فاجعه بار بهداشتی مردم روستاهای جنوب کرمان: درد و رنج در سایه آفتاب تند «قلعه گنج»

  ماهی یکبار حمام می‌کنند. مجبورند در پایین دست رودخانه‌ کم جان با آبی حمام کنند که پیشتر، مردها چند صدمتر بالاتر خود را با آن شسته‌اند! برای خیلی از زنان روستا این معضل فقط گوشه‌ای از بی‌امکاناتی آنها است چرا که زنان رمشک و چاه نوروز و قلعه گنج زمستان‌ها نمی‌توانند در سرمای خشک و سوزاننده این منطقه تن به آب بزنند…
  بیشتر بخوانید »

 • آزادی مادر یکی از دختران خیابان انقلاب

  مادر مریم شریعتمداری که در جریان پیگیری بازداشت دخترش خودش هم بازداشت شده بود، دیروز عصر آزاد شد…
  بیشتر بخوانید »

 • در رژیم« فقها»زنان جایگاه خودشان را گدایی نمی‌کنند، حق خودشان را طلب می کنند!

  مسئول اموربانوان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: «زنان کشور ما جایگاه خودشان را گدایی می‌کنند و چند برابر بیشتر از آقایان برای ارتقای جایگاهشان در جامعه تلاش می‌کنند». دوران تئوریزه کردن انفعال و تسلیم طلبی در برابر استبداد ولایی و هراس‌افکنی در مورد خطرناک بودن هر جهش جامعه به‌پایان رسیده است. شمار بسیاری از بین تودهٔ مردم درجریان تظاهرات اعتراضی دی‌ماه باور شان را به‌زبان آورده‌اند و جسارت عمل و کار مؤثر و متحدانه را خواهان‌اند. …

  بیشتر بخوانید »

 • اختلاسگران را به بهانه ماموریت فراری می‌دهند

  چه در دولت‌های قبلی و چه در دولت فعلی، برنامه‌ای جدی برای مبارزه با مفاسد اقتصادی وجود ندارد….
  بیشتر بخوانید »

دکمه بازگشت به بالا