ماه: تیر ۱۳۹۷

 • آغاز تغییر در تیم اقتصادی دولت

  چندی است که درباب لزوم تغییر در تیم اقتصادی دولت سخن گفته می‌شود. دلیلش هم تغییر شرایط اقتصادی کشور است که می‌طلبد وزرایی آشنا با این شرایط و دارای برنامه برای عبور از چالش‌های تحریم، امور را در دست بگیرند.

  بیشتر بخوانید »

 • بازداشت ۶۰۰ معترض به سیاست مهاجرتی ترامپ

  حدود ۶۰۰ معترض آمریکایی به سیاست‌های مهاجرتی دونالد ترامپ که در ساختمان مجلس سنا واقع در شهر واشنگتن تجمع کرده بودند، بازداشت شدند….
  بیشتر بخوانید »

 • هزاران تن در آمریکا در اعتراض به سیاست های مهاجرتی دونالد ترامپ تظاهرات کردند

  هزاران تن از مردم سراسر آمریکا در اعتراض به سیاست های مهاجرتی دولت دونالد ترامپ در جداسازی کودکان از والدین خود در مرز مکزیک، روز شنبه، دست به راهپیمایی زدند…
  بیشتر بخوانید »

 • امتیازگیری ایران از آمریکا

  سفر نیکی هیلی، نماینده آمریکا در سازمان ملل، به هندوستان حاوی دو نکته مهم بود. او رفته بود تا نارندرا مودی، نخست‌وزیر هند را راضی کند که خرید نفت از ایران را به صفر برساند و در مقابل، آمریکا اعلام کرده با سرمایه‌گذاری هند در پروژه بندر چابهار ایران مخالفتی ندارد و حتی وعده داده برای این کار با هند همکاری هم خواهد داشت.

  بیشتر بخوانید »

 • سوداگری قدرت‌های پنهان

  در حالی‌که انتقادها از سوی جامعه و تولیدکنندگان نسبت به اوضاع اقتصادی به اوج رسیده است؛ گروه‌های سایه یا همان انحصارگرایان رانتی در این آشفتگی ذهنی که برای مردم و دولت ایجاد شده در حال بهره‌برداری مالی هستند.

  بیشتر بخوانید »

 • بیش از ۵ میلیون ایتالیایی در فقر مطلق بسر می برند

  موسسه ملی آمار ایتالیا (ایستات) در گزارشی جدید اعلام کرد که تعداد فقرا در این کشور به بالاترین حد خود از سال ۲۰۰۵ میلادی رسیده و بیش از ۵ میلیون نفر دچار فقر مطلق هستند.

  بیشتر بخوانید »

 • یادنامه‌ای برای سهراب شهیدثالث/ اجازه کار مساوی با اجازه اقامت نیست

  شهیدثالث فیلم‌هایش را این‌طور توصیف می‌کند: «تنها مساله‌ای که همیشه برایم مطرح بوده دقیقا جبهه‌گیری برابر جامعه سرمایه‌داری است‌. حالا این فیلم را چه در آلمان و چه در ایران ساخته باشم‌. هسته اصلی کارم همیشه همین مساله بوده است‌… می‌توان مردم را متوجه زندگی کرد که شایسته آدمیزاد نیست یعنی بگوید مردم! این زندگی که می‌گذرانید به قول چخوف شایسته شما نیست، دلیلش این یا آن است‌. من ترجیح می‌دهم انگیزه بیماری را نشان بدهم به جای درمان‌بیشتر بخوانید »

 • آواز صلح

  موسیقی: هوشنگ کامکار

  با صدای: صبا کامکار 

  کلیپ همراه با عکسهایی از  سالگادو، کاوه گلستان، رضا دقتی… بیشتر بخوانید »

 • ۹ درخواست اف ای تی اف از جمهوری اسلامی

  گروه ویژه اقدام مالی (FATF) که تعلیق اقدام های مقابله ای خود را در قبال ایران تا ماه اکتبر (آبان ماه) تمدید کرده در بیانیه عمومی خود اجرای ۹ بند مورد انتظار از جمهوری اسلامی را خواستار شد …

  بیشتر بخوانید »

 • آب شور، آب شور، مسئولین بی‌شعور

  مردم خرمشهر نیز در تظاهرات شبانه خود شعار می دادند: توپ تانک فشفشه آخوند باید گم بشه…
  بیشتر بخوانید »

 • نرگس محمدی از زندان به بیمارستان منتقل شد

  نرگس محمدی، نائب رییس کانون مدافعان حقوق بشر، در بیمارستان بستری شده است. این فعال حقوق بشر زندانی پس از ۲ سال حبس به دلیل شرایط زندان به بیماری سنگ کلیه و مشکل کیسه صفرا دچار شده است.
  بیشتر بخوانید »

 • کمیته مشترک نفتی مجلس و دولت تشکیل شد

  رییس کمیسیون انرژی مجلس از تشکیل کمیته مشترک قوای مجریه و مقننه برای بررسی خریداران نفتی و نحوه وصول وجوه حاصل از فروش نفت در دوران تحریم ها خبر داد.

  بیشتر بخوانید »

 • رژیم «ولایت فقیه» میهن ما را نابود کرد

  باتوجه به وضعیت خطیر اقتصادی و زیست‌محیطی و به‌ویژه با درنظر گرفتن تغییر در توازن نیرو در منطقه و بالا گرفتن تهدیدها بر ضد کشورمان، به‌درستی می‌توان گفت که ضرورت گذار از دیکتاتوری ولایی به مرحلهٔ دموکراتیک و ایجاد تغییرهای بنیادی، به‌صورت امری بسیار عاجل‌ درآمده است…
  بیشتر بخوانید »

 • مخالفت کشورهای شمال آفریقا با پذیرش پناهجویان آفریقایی

  پنج کشور واقع در شمال آفریقا(مصر، تونس، لیبی، الجزایر و مغرب) با پیشنهاد مقام های اروپایی برای ایجاد اردوگاه در داخل اراضی خود برای استقبال از پناهجویان آفریقایی مخالفت کردند.

  بیشتر بخوانید »

 • استارت کاهش خرید نفت از ایران

  خریداران اروپایی قبل از سر رسیدن مهلت، سریعاً روند کاهش خرید از ایران را آغاز کردند. بانک بازرگانی و سرمایه‌گذاری سوئیس به مشتریانش خبر داد که از روز ۳۰ ژوئن بابت خرید نفت خام ایران هیچ پولی نخواهد داد …

  بیشتر بخوانید »

 • داستان تکان‌دهنده دختران ریش‌دار!

  پیش از آغاز بازی‌های جام جهانی میهمان روزنامه «شرق» بودند؛ سه دختر شبیه همه دخترانی که در خیابان از کنارمان رد می‌شوند. با دست‌بندهایی که رویش آرم باشگاه پرسپولیس حک شده بود. آمده بودند تا از اشک‌ها و لبخندها و ترس‌هایشان وقت ورود به استادیوم بگویند.
  بیشتر بخوانید »

 • مدارهای بحرانی در اقتصاد ایران / محمد مالجو

  اگر تحریم‌های اقتصادی بین‌المللی و سپس خروج امریکا از برجام به وقوع نمی‌پیوست، اقتصاد ایران در زمان نامعلوم اما دیرتری و با شدت نامشخص اما کم‌تری باز هم دچار درجاتی از بحران کنترل‌ناپذیری می‌شد. اقتصاد ایران در اثر ابتلا به نوعی گرایش ساختاری اصولاً دیرزمانی است که مستعد بحران کنترل‌ناپذیری بوده است….
  بیشتر بخوانید »

 • ممانعت مسئولین زندان از انتقال نرگس محمدی به بیمارستان


  نرگس محمدی٬ فعال حقوق بشر و زندانی سیاسی٬ به علت پارگی کیسه صفرا ساعت‌هاست در بهداری زندان اوین بستری است…
  بیشتر بخوانید »

 • ۶۵نفر در یک روستای خوزستان با آب مسموم شدند


  رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی خوزستان :علت احتمالی مسمومیت جمعی از اهالی روستای ابوالفارس رامهرمز، منبع آلودگی آب می باشد.
  بیشتر بخوانید »

 • ایران بهترین تیم دفاعی جام جهانی روسیه و نهمین تیم منضبط جام

  وبسایت رسمی برنامه نود – سایت فدراسیون جهانی فوتبال در پایان مرحله گروهی جام جهانی تیم ایران را به عنوان بهترین تیم دفاعی جام معرفی کرده است.
  بیشتر بخوانید »

دکمه بازگشت به بالا