ماه: مرداد ۱۳۹۷

 • ضیا نبوی دانشجوی ستاره‌دار مجددا بازداشت شد

  ضیا نبوی دانشجوی ستاره‌دار و عضو سابق انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه نوشیروانی بابل، عصر روز سه شنبه ۹ مرداد، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.
  بیشتر بخوانید »

 • تظاهرات گسترده در اصفهان و گوهردشت در اعتراض به گرانی و بیکاری

  در اعتراض به وضعیت نامناسب معیشتی تظاهراتی در محله شاپور قدیم اصفهان آغاز شد که بنابر گزارش‌ها به مناطق دیگر هم کشید. در تصویرها و ویدئوهای منتشر شده در فضای مجازی، شعارهایی علیه حکومت جمهوری اسلامی نیز به گوش می‌رسد….
  بیشتر بخوانید »

 • مرکز آمار: اقلام خوراکی تا ۷۴,۹ درصد گران شده‌اند

  مرکز آمار ایران می‌گوید نرخ تورم در تیرماه سال جاری نسبت به ماه قبل ۴,۴ درصد افزایش داشته است. این در حالی است که مرکز پژوهش‌های مجلس گفته بود هر ۱۰ درصد رشد نرخ ارز باعث افزایش دو درصدی نرخ تورم می‌شود و از آغاز سال جاری نرخ ارز ۱۰۰ درصد افزایش داشته است. بر اساس گزارش مرکز آمار نرخ خوراکی‌ها در ایران تا ۷۴,۹ درصد نسبت به سال گذشته رشد کرده است. برخی از اقتصاددانان معتقدند که مردم آمار رسمی مربوط به تورم را واقعی نمی‌دانند….
  بیشتر بخوانید »

 • پروانه سلحشوری : سیستم فشل است، نه وزیران درست کار می‌کنند نه رئیس‌جمهوری

  پروانه سلحشوری عضو فراکسیون امید مجلس با بیان اینکه پیش تر موضوع فساد سیستماتیک را در مجلس دهم مطرح کرده بودم،‌ به «اعتمادآنلاین» گفت: امروز ناکارآمدی سیستماتیک در بدنه مدیریت کشور را می‌خواهم مطرح کنم. ناکارامدی و عدم مدیریت مطلوب، کل سیستم را فرا گرفته است…
  بیشتر بخوانید »

 • اعتراضات: معلمان خوزستان مقابل ساختمان آموزش و پرورش اهواز تجمع کردند

  سه‌شنبه ۹ مرداد گروهی از معلمان استان خوزستان در اعتراض به کاهش ضرایب سختی و فوق‌العاده کار معلمان مقابل ساختمان آموزش و پرورش در اهواز تجمع کردند…
  بیشتر بخوانید »

 • ​ناطق نوری: نباید مذاکره با آمریکا را رد بکنیم

  این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و رییس پیشین مجلس با اشاره به پیشنهاد رییس جمهوری آمریکا برای دیدار «بدون پیش شرط» و از «موضع برابر» با رهبران ایران گفت: «ابتدا به ساکن ما نباید مذاکره را رد کنیم و بگوییم بیخود کرده است؛ باید تامل داشته باشیم و دستپاچه نشویم، ذوق زده هم نشویم که ترامپ از همین ذوق زدگی ممکن است سوء استفاده کند، ممکن است ما را تست باشد.»
  بیشتر بخوانید »

 • عدل را نباید سپردن به دین

  ۲۰۸ سال حبس، ۱۵۵۴ ضربه شلاق، ۸ سال محرومیت و ۱۰ سال تبعید؛ حکم دادگاه انقلاب برای ۳۹ درویش گنابادی…
  بیشتر بخوانید »

 • گزارشی از آخرین وضعیت سامان نسیم؛ تشکیل پرونده جدید علیرغم پایان دوران محکومیت

  سامان نسیم، زندانی سیاسی محبوس در زندان مرکزی ارومیه که بهمن‌ماه سال گذشته حکم وی در دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان غربی از اعدام به ۵ سال حبس تقلیل یافت، با توجه به مدت حضورش در زندان باید در همان زمان آزاد می‌شد، اما علیرغم پایان دوران محکومیت، با شکایت تعدادی از اعضای سپاه پاسداران و خانواده های آنان با پرونده‌ای دیگر روبه‌رو شده است…
  بیشتر بخوانید »

 • وفاق حکومت و مردم یا وفاق حاکمان

   بیشتر انتقادها معطوف به تعریف محدودی است که از وفاق ملی وجود دارد؛ مردم به دنبال وفاق میان مردم با مردم، و مردم با حاکمیت هستند و حکومت، وفاق میان جناح های مختلف را دنبال می کند. بیشتر بخوانید »

 • کارگران، زخم خوردگان حکومت «اسلامی»!

  در حالی که بیش از ۵۰ درصد جمعیت کشور را کارگران تشکیل می‌دهند، بخش اعظمی از آن‌ها در شرایط اقتصادی و معیشتی پایینی به سر می‌برند. فعالان کارگری همواره بر لزوم تقویت معیشت خانوارهای کارگری تاکید داشته و ارائه سبد حمایتی را در کنار افزایش دستمزد مطرح کرده‌اند.
  بیشتر بخوانید »

 • نامه خانواده‌های فعالان محیط زیست در بازداشت

  اینک شش ماه از بازداشت عزیزانمان، جمعی از فعالان خوش‌نام و خوش‌سابقۀ محیط زیست ایران، می گذرد؛ شش ماه سخت، پردلهره و اضطراب برای ایشان و ما، شش ماه بدون تلفن آزاد و ملاقات آزاد. در این شش ماه ده‌ها فعال محیط‌زیست بازداشت شدند و هنوز هشت نفر از آن‌ها، نابرخوردار از وکیل، در بند دو الف اطلاعات سپاه در زندان اوین در سلول‌های کوچک چند نفره در بازداشت به سر می‌برند. شرایط عزیزانمان بسیار نگران کننده است. این عزیزان که سقفشان آسمان بوده و تختشان خاک ایران عزیز، بدون هیچ مدرکی دستگیر شده اند و همچنان در این شش ماه تحت فشارهای شدید بوده اند!…
  بیشتر بخوانید »

 • اعلام آمادگی خانه موسیقی برای برگزاری کنسرت همایون شجریان

  همایون شجریان: «عزیزان، در این ایام که چون سیاوش در گذر از آتش هستیم، نمی‌دانم چه کنیم تا حالمان کمی به شود، چنانچه مشکل مجوز نباشد، سراپا در خدمتم تا بدون هیچ انتفاعی کنسرت خیابانی گسترده برای شما عزیزان اجرا کنم، شاید دلمان در کنار یکدیگر آرام گیرد

  بیشتر بخوانید »

 • سکوت در خصوص جزئیات گفت وگوهای سوچی

  دهمین دور کنفرانس بین المللی صلح سوریه در حالی به نخستین روز خود در هتل رادیسون رویال شهر سوچی در ساحل دریای سیاه پایان داد که به نظر می رسید اعضای حاضر در آن تمایلی ندارد حداقل در روز نخست گزارشی از جزئیات نشست ها به خبرنگاران ارایه کنند.

  بیشتر بخوانید »

 • واکنش مشاور رئیس جمهوری به سخنان ترامپ

  ابوطالبی: گفت وگوی تلفنی روسای جمهور دو کشور در سازمان ملل متحد در ۱۳۹۲ بر این باور استوار بود که می توان با التزام به ابزار گفت وگو، در مسیر اعتمادسازی گام برداشت. برجام دستاورد التزام به گفت وگو است؛ باید آن را پذیرفت.

  بیشتر بخوانید »

 • باز هم توطئه دشمن باز هم نقشه کشیدن

  دولت تدبیر و امید دیگر امیدی برای اقتصاد باقی نگذاشته است‌. اگر این دولت مقتدرانه تورم‌های ۴۰ درصدی را به کمتر از ۱۰ درصد رساند، در عوض نرخ ارز را چنان بر مدار افزایشی قرار داده که نمی‌توان ترمز حرکتش را کشید‌….
  بیشتر بخوانید »

 • ترامپ: بدون هیچ پیش‌شرطی حاضرم با ایران مذاکره کنم

  رئیس جمهوری آمریکا از آمادگی خود برای مذاکره با مقامات ایران خبر داد و گفت: اگر آنها آمادگی داشته باشند حاضرم بدون هیچ پیش شرطی این کار را انجام دهم.

  بیشتر بخوانید »

 • ابوالفضل قدیانی: خامنه‌ای، مستبد امروز ایران، مسئول جان زندانیان سیاسی است

  بیش از دو سال است که نرگس محمدی در زندان، هدف کینه‌توزی‌های استبداد دینی است. مقاومت و پایداری وی در دفاع از حقوق بشر و رهایی انسان‌ها از یوغ خودکامگی، انتقام‌جویی خودکامگان را شدت بخشیده است.
  بیشتر بخوانید »

 • کشور مانند بشکه باروت است و هر لحظه انتظار انفجار اجتماعی وجود دارد

  شورش گرسنگان از این پس اجتناب ناپذیر است. بحران سیاسی-اقتصادی حکومت ورشکستهٔ ولایت فقیه، هرروز ابعاد گسترده‌تری به‌خود می‌گیرد، پرده‌برداری از عمق فساد و ستم‌گری‌ای که در دستگاه‌های “نظام نمونهٔ جهان” حکم‌فرما است، روز بروز روشن و روشنتر می شود. خبرگزاری ایلنا امروز با اشاره به اوضاع کشور نوشت: آنچه امروز شاهد آن هستیم “فروپاشی معیشتی” جامعه است. حسین زاغفر، اقتصاددان در ایران، با استناد به همین وضع و تداوم آن گفته است که شورش گرسنگان در ایران از این پس اجتناب ناپذیر است….
  بیشتر بخوانید »

 • جامعه در حال انفجار

  کشور مانند بشکه باروت است و هر لحظه انتظار انفجار اجتماعی وجود دارد…
  بیشتر بخوانید »

 • خبرهای ناخوش از چاپ اسکناس!

  رییس کنفدراسیون صادرات اتاق بازرگانی ایران تصریح کرد در حالیکه حادترین موضوع اقتصاد، افزایش نقدینگی‌ است، خبرهایی مبنی بر چاپ اسکناس به گوش می‌رسد که بسیار نگران‌کننده است زیرا قیمت کالاها را افزایش و ارزش پول ملی را کاهش خواهد داد و باعث ورود به بخش‌های ارز و طلا می‌شود…
  بیشتر بخوانید »

دکمه بازگشت به بالا