ماه: اردیبهشت ۱۳۹۸

 • سندرز: پمپئو دست از گمراه کردن مردم درباره جنگ یمن و نقش ایران بردارد

  به گزارش ایسنا، برنی سندرز، سناتور برجسته و مستقل آمریکایی با انتشار پیامی در صفحه توئیتر خود نوشت: وزیر خارجه پمپئو باید از گمراه کردن مردم آمریکا درباره جنگ یمن دست بکشد. حقیقت این است که نقش ایران کم است و ادامه حمایت آمریکا از فاجعه تحت رهبری سعودی (در یمن) امنیت ملی ما را تضعیف می‌کند….
  بیشتر بخوانید »

 • نامه به خامنه‌ای درباره “تعطیلی صنعت چاپ تا یک ماه دیگر”

  به گفته رئیس اتحادیه صنعت چاپ خراسان رضوی فعالان این حوزه قصد دارند وضعیت بحرانی این صنعت را به اطلاع خامنه‌ای برسانند. او می‌گوید قرار است در نامه‌ای به خامنه‌ای به او خبر دهند که صنعت چاپ تا یک ماه دیگر تعطیل می‌شود…

  بیشتر بخوانید »

 • رنجی که مدام می‌شود

  امروز یازدهم اردیبهشت، روز آن ۷۰ درصد از کارگرانی است که زیر خط فقرند. تنها دارایی‌شان یک روز در تقویم است که به نامشان ثبت شده؛ آن‌هم فرصتی برای بازگو کردن مشکلات ریز و درشت معیشتی‌شان است، شاید گوش کسی بدهکار شود….
  بیشتر بخوانید »

 • مادورو: مردم برای دفاع از میهن در میادین حاضر شوند

  رئیس‌جمهوری ونزوئلا گفت: مردم ونزوئلا برای دفاع از میهن و نظام قانونی در میادین حاضر شوند….

   

  بیشتر بخوانید »

 • تورم نقطه به نقطه از ۵۱ درصد عبور کرد

  مرکز آمار ایران اعلام کرد: میزان تغییر شاخص کل تورم در فروردین امسال نسبت به ماه مشابه پارسال (تورم نقطه به نقطه) برای خانوارهای کشور ۵١.۴ درصد بود….بیشتر بخوانید »

 • انفجار در تونل البرز ــ سه تن از ۱۱ کارگر محبوس جان باختند

  سه تن از کارگرانی که در اثر حادثه ریزش تونل البرز دچار سانحه شدند، جان خود را از دست داده‌اند و وضعیت جسمی پنج تن از مجروحان وخیم گزارش شده است. معاون وزیر راه و شهرسازی، روز سه‌شنبه درباره آخرین اخبار آتش‌سوزی در تونلی در آزادراه تهران- شمال از فوت سه تن از ۱۱ کارگر مشغول کار خبر داد. خادمی گفت: کارگران این تونل همگی ایرانی بوده و در شرکت جنرال مکانیک که از زیرمجموعه‌های بنیاد مستضعفان است، فعالیت می‌کردند.

  بیشتر بخوانید »

 • پمپئو: امیدواریم تهران رویه‌اش را تغییر دهد

  وزیر امور خارجه آمریکا در سخنانی در شورای روابط خارجی به تشریح اولویت‌های سیاست خارجی کشورش در جهان از جمله در تعامل با ایران پرداخت.بیشتر بخوانید »

 • با مشارکت ناتو؛ رزمایش «طوفان بهار ۲۰۱۹» در استونی آغاز شد

  رزمایش «طوفان بهار ۲۰۱۹» با مشارکت ناتو در استونی آغاز شد و قرار است به مدت ۳ هفته ادامه داشته باشد.بیشتر بخوانید »

 • سودجویان کاغذ را برای انتخابات مجلس احتکار کرده‌اند

  عضو اتاق بازرگانی تهران گفت: شرایط کشور ما طوری شده که به آن بهشت واردات می‌گویند. برای وارد کردن یک کالا تنها سه یا چهار مرحله باید پشت‌سر گذاشت در صورتی که برای صادرات ده‌ها مرحله وجود دارد.بیشتر بخوانید »

 • خاطیان وسط ورزشگاه آزادی شلاق بخورند

  نایب رئیس مجلس شورای اسلامی حواشی رخ داده در مسابقات فوتبال تیم‌های پرسپولیس و سپاهان را نشانگر عدم توفیق نهادهای تربیتی جامعه عنوان کرد و بر ضرورت صدور احکام عادلانه از سوی کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال برای افراد دخیل در این حادثه تأکید کرد.بیشتر بخوانید »

 • اعلامیۀ کمیتۀ مرکزی حزب تودۀ ایران به مناسبت ۱۱ اردیبهشت روز جهانی کارگر

  آیندهٔ میهن ما و رهایی از زنجیرهای استبداد و بی‌عدالتی فقط از راه مبارزۀ مشترک ما و به‌ویژه پیکار سازمان‌یافتهٔ طبقهٔ کارگر و متحدان آن امکان‌پذیر است. «چارهٔ رنجبران وحدت و تشکیلات است.» بیایید تا دست در دست هم با همهٔ توان و امکانات در راه پایان دادن به ظلم و استبداد و بی‌عدالتی، و تحقق حقوق کارگران و زحمتکشان و استقرار حکومتی ملی و مردمی بکوشیم.

  بیشتر بخوانید »

 • تأملی بر پیکار جنبش کارگری و سندیکایی میهن ما

  آنچه در سال کنونی به‌عنوان اولویت مبارزهٔ جنبش کارگری میهن ما می‌باید در مرکز توجه قرار گیرد، عبارت است از تقویت و تحکیم موقعیت و قدرت مانور این جنبش در دو عرصهٔ عام و خاص، یعنی عرصهٔ عام فعالیت‌های صنفی و سندیکایی و عرصهٔ خاص مبارزات سیاسی ضد دیکتاتوری، و در پیوند با این دو عرصه، مقابلهٔ مؤثر با سیاست‌های مداخله‌جویانهٔ امپریالیسم.

  بیشتر بخوانید »

 • بررسی ساختار اقتصاد سیاسی ایران در گفتگو با پرویز صداقت مجموعه حاکمیت سیاست نولیبرالی را در ایران دنبال می‌کند

  بحث ما شناخت ماهیت ساختار اقتصاد ایران است که در موردش میان صاحبنظران اختلاف نظر است. چپ‌گرایان آن را نوعی اقتصاد سیاسی نولیبرال تلقی می‌کنند در حالی که راست‌گرایان آن را به شکل دیگری توصیف می‌کنند. در میان خود چپ‌گرایان با رویکردهای مختلف اعم از جامعه‌شناختی، فلسفی، اقتصادی و سیاسی نیز دیدگاه‌های متفاوتی ارایه می‌شود. البته به طور عمده چپ‌گرایان چنانکه گفتم، ماهیت اقتصاد سیاسی ایران را نولیبرال ارزیابی می‌کنند. …
  بیشتر بخوانید »

 • هزینه‌های تولید، شالیکاران را شوکه کرد

  مازندران بیش از ۲۲۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی دارد که با وفور آب در بارندگی‌های اوایل امسال اغلب این اراضی غرق آب بوده و آماده کشت برنج شده است؛ اما با وجود تمام توصیه‌ها واقداماتی که طی یک دهه گذشته برای ترغیب شالیکاران صورت گرفته تنها ۶۰ هزار هکتار که یک چهارم کل اراضی شالیکاری را تشکیل می‌دهد، با بهره‌گیری از تجهیزات و ادوات کشاورزی مدرن و به روز صورت می‌گیرد و مابقی کشاورزان به‌صورت سنتی عملیات مربوط به کاشت و داشت و برداشت را انجام می‌دهند….
  بیشتر بخوانید »

 • اینستکس آماده اولین تبادل تجاری با ایران است

  «پر فیشر» مدیر سازوکار ویژه مالی اروپا و ایران (اینستکس) در نشستی که با حضور فعالان اقتصادی، شرکت‌های تجاری، صاحبان سرمایه و مقام‌های دولت انگلیس در لندن برگزار شد، از آمادگی این شرکت برای انجام اولین تبادل تجاری با همتای ایرانی خود در سریع‌ترین زمان ممکن خبر داد….
  بیشتر بخوانید »

 • فعالیت تشکیلاتی اصلاح‌طلبان برای انتخابات در جریان است

  درباره دلایل اینکه هنوز جریان اصلاحات هنوز به صورت جدی وارد انتخابات نشده است، بیان کرد: هنوز برای ورود در انتخابات کمی زود است، خصوصاً پس از سیل فاجعه بار امسال. به هرحال رسیدگی به امور سیل زدگان اولویت ملی است و مردم چشم انتظار حمایت‌های عملی و پرداخت خسارت از طریق دولت هستند….
  بیشتر بخوانید »

 • پیروزی جناح چپ (به مفهوم عام) در انتخابات پارلمانی اسپانیا

  اردشیر زارعی قنواتی: انتخابات پارلمانی اسپانیا حاوی نکته های ظریفی است که در تحلیل نهایی می تواند بر آینده سیاسی این کشور و حتی تشکیل دولت ائتلافی تاثیر مستقیم بگذارد.

  بیشتر بخوانید »

 • آزاد سازی قیمت ها کلید خورد!

  با اعلام شهرداری تهران کرایه مترو، تاکسی و اتوبوس ۲۰ درصد افزایش یافت.به این ترتیب اجرای برنامه آزاد سازی قیمت ها در سال ۹۸آغاز گردید.

  بیشتر بخوانید »

 • کنترل فضای مجازی و نقض حقوق و آزادی های فردی و اجتماعی شهروندان

  ابراهیم رئیسی خواستار اعمال کنترل امنیتی بر فضای مجازی و رصد کاربران شبکه های اجتماعی شد.

  بیشتر بخوانید »

 • بزرگترین گردهمآیی تاریخ افغانستان برای صلح

  اعضای لویه جرگه مشورتی افغانستان امروز دوشنبه در کابل گردهم آمدند تا در خصوص راه‌های دستیابی به توافق با طالبان و نیز تحقق صلح در این کشور بحث و تبادل نظر کنند….

  بیشتر بخوانید »

دکمه بازگشت به بالا