ماه: تیر ۱۳۹۸

 • در تک و پاتک ارتجاع گسترش فقر پنهان می ماند

  محمد حسین یحیایی: اوضاع اقتصادی و اجتماعی رژیم ولایت به قدری تیره و تار است که برخی از دست اندر کاران رژیم هم به آینده و پایداری آن امیدوار نیستند و در فرصت های مختلف آن را بر زبان می آورند از ان رو با هر گونه تشکل سیاسی بویژه کارگری به شدت مخالفت می کنند، زیرا بر این باورند…

  بیشتر بخوانید »

 • «حوزه» سرگرم دلالی جامعه درگیر فقر فرهنگی

  «حوزه علمیه قزوین، شرکت واردات فولاد تاسیس کرده است.»، این جمله، توئیت یکی از کاربران است که این‌ روزها در فضای مجازی ترند شده است. ماجرا از این قرار است که خبرنگار یکی از رسانه‌ها که در توییتر با اکانت شاهرخ ابراهیمی، فعالیت می‌کند، ظاهرا به آگهی تاسیس شرکتی برخورد کرده که در آن به موضوع تاسیس شرکت واردات انواع فولادهای آلیاژی با مشارکت موسسه مدیریت حوزه علمیه قزوین اشاره شده؛ در توضیح این آگهی این‌طور آمده است: «شرکت بیدستان کالای استیل، از سال ۱۳۸۳ تاسیس شده و موضوع تاسیس این شرکت، واردات انواع فولادهای آلیاژی است….
  بیشتر بخوانید »

 • صفایی‌فراهانی: دلیل کارآیی نداشتن مجلس، قیف تنگ شورای‌نگهبان است

  حاضر نیستم در انتخابات ۹۸ بین بد و بدتر انتخاب کنم،چرا جریانات سیاسی کاسه چه کنم به دست گرفتند؟ صفایی‌فراهانی با تاکید براینکه نباید از صندوق رای انتظار معجزه داشت، می‌گوید سالهاست کشور بر مبنای انتخاب بین بد و بدتر اداره می شود اما یکبار فکر نشد با بد و بدتر کشور عقب می رود و به سمت بهتر شدن برنمی گردد. این روش، پاسخگو نیست….
  بیشتر بخوانید »

 • دستفروشان تبریزی و برنج‌کاران شوشتری تجمع کردند

  سرکوبگران رژیم  «ولایت فقیه» تلاش می‌کنند از افزایش اعتراضات و تجمع‌های مردم معترض و جان به لب رسیده  جلوگیری کنند. در همین راستا نیز نهادهای امنیتی  و انتظامی به کارگران هشدار می دهند که خواسته های شان  را در محیط‌های محدود پیگیری کنند. تا شاید دامنه و تاثیرات آن محدود و امکان سرکوب و کنترل جنبش برای استبداد حاکم و دستگاه‌های امنیتی آسان‌تر شود. در این ارتباط،  روز جمعه هفتم تیر ماه ۱۳۹۸،مصطفی پورمحمدی، در ارومیه، گفت:« اعتراض‌های کارگری طی ماه‌های گذشته ۴۰ درصد کاهش یافته است.» همزمان با رسانه‌ای شدن سخنان پورمحمدی ، حداقل سه تجمع اعتراضی در نقاط مختلف ایران برگزار شد….
  بیشتر بخوانید »

 • توئیت توئیت بَنگ بَنگ/سعید رضوی فقیه، جواد سلیمانی

  در عمل نیز نمی‌توان میزان پایداری و جدیت کنشگران را در پیگیری خواسته‌های مدنی سنجید یا اینکه کنشگران واقعی را از اشباح پنهان شده در پس هویت‌های جعلی تشخیص داد. اعلام موضع بی‌خطر در پس رایانه‌ها کجا و ایستادگی بر سر آن موضع در فضای حقیقی و پذیرفتن عواقب و هزینه‌های آن کجا؟

  بیشتر بخوانید »

 • ماموریت ویژه «پلیس امنیت اقتصادی»: سرکوب اعتراضات کارگری

  همزمان با برگزاری دادگاه ۹ متهم به اخلال اقتصادی، جانشین فرمانده نیروی انتظامی ایران از تشکیل «پلیس امنیت اقتصادی»با ماموریت «امنیت فضای کسب و کار» خبر داد….
  بیشتر بخوانید »

 • چادرنشینی مردم در پارک‌ها بخاطر گرانی

  احمد صفری با انتقاد از افزایش نجومی قیمت خانه در چند ماه اخیر و به دنبال آن افزایش قیمت رهن و اجاره، گفت: این مسئله چنان برای مردم مشکل ایجاد کرده است که دیگر توان اجاره خانه را نیز ندارند تا جایی که تماس‌های بسیاری ازسوی همشهریان برای دریافت چادر از هلال احمر و ادامه زندگی با نصب چادر در پارک‌ها با من برقرار شده که این مسئله به مثابه یک مسئله ملی است.
  بیشتر بخوانید »

 • مدیرعامل انجمن حمایت از کودکان کار: بی‌توجهی به کودکان کار جامعه را متضرر خواهد کرد

  مدیرعامل انجمن حمایت از کودکان کار گفت: کودکان، بزرگسالان آتی و آینده سازان جامعه ما هستند و همه ما باید سعی کنیم برای آینده این سرزمین بزرگسالانی سالم، بالغ، درست کار وعاری از آسیب پرورش دهیم. در غیر این صورت این آسیب ها حلقه وار به بقیه قسمت های جامعه منتقل خواهد شد و ما ازعملکرد غیرحرفه ای خودمان شاهد آسیب های بیشتری در آینده خواهیم بود و جامعه از این اتفاق متضرر خواهد شد.بیشتر بخوانید »

 • خطر کم‌آبی رفع نشد: ۲۵ درصد روستاییان آب آشامیدنی بهداشتی ندارند

  نزدیک به یک چهارم روستا‌ئیان در ایران به آب آشامیدنی بهداشتی دسترسی ندارند. مقام‌های دولتی می‌گویند: خطر خشکسالی و کم‌آبی برطرف نشده است و برنامه توزیع منابع آبی تغییر نخواهد کرد…
  بیشتر بخوانید »

 • چین: راه درازی تا توافق با آمریکا در پیش است

  رسانه رسمی چین هشدار داد علیرغم موافقت آمریکا برای از سرگیری مذاکرات تجاری، راه زیادی تا حصول توافق در پیش است.بیشتر بخوانید »

 • اعتراضات مردمی در ونزوئلا، به لغو سخنرانی گوایدو منجر شد

  ونزوئلایی‌ها سخنرانی «خوان گوایدو»، رهبر مخالفان ضد دولتی را لغو کردند.بیشتر بخوانید »

 • تظاهرات جلیقه‌زردها در فرانسه آغاز شد

  در سی و سومین هفته پیاپی از اعتراضات مردمی، جلیقه‌زردها در فرانسه تظاهرات خود را آغاز کردند…
  بیشتر بخوانید »

 • زندگی سخت مردمان دوردست

  نرخ تورم ۱۲ ماهه منتهی به خرداد ماه ١٣٩٨ برای خانوار‌های کشور به عدد ٣٧.۶ درصد رسید. بیشترین نرخ تورم ۱۲ ماهه مربوط به استان کردستان (۴۵.١ درصد) و کمترین آن مربوط به استان قم (٣١.۴ درصد) اعلام شد. مرکز آمار ایران شکاف نرخ تورم ۱۲ ماهه استان‌ها در خرداد ماه را ١٣.٧ درصد اعلام کرده است که نسبت به ماه قبل ١.٣ واحد درصد افزایش نشان می‌دهد.
  بیشتر بخوانید »

 • جدال نابرابر

  آموزش عالی کشور روزگارانی را به چشم دیده است که نوجوانان آرزویشان ورود به دانشگاه بود‌. آن روزها ورود به دانشگاه آن هم دانشکده پزشکی به شکستن شاخ غول می‌ماند‌. دشوار، شیرین و هدفمند بود‌. میز و نیمکت‌های این سرزمین روزهایی را از سر گذرانده‌اند که شب تا صبح و طلوع تا غروب کتاب‌ها رویشان انبار می‌شد و یکی بعد از دیگری صفحه‌ها باز و بسته می‌شد‌. باور کنید آدم‌حسابی‌های این سرزمین روزگار سختی را گذراندند تا شبیه دکتر حسابی باشند و مثل دکتر ماندگار تیغ جراحی در دست بگیرند یا شبیه دکتر قریب دلیل تب یک طفل را به اطمینان تشخیص دهند‌….
  بیشتر بخوانید »

 • تخت روانچی: وضعیت فعلی اینستکس کافی نیست

  نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد، اینستکس را همچون ماشینی بسیار زیبا اما بدون بنزین توصیف کرد و گفت: وضعیت فعلی اینستکس کافی نیست.

  بیشتر بخوانید »

 • فهرست اعضای تیم ملی وزنه برداری زنان ایران اعلام شد

  فدراسیون وزنه برداری نام هفت زن وزنه بردار را در لیست اولیه برای مسابقات قهرمانی جهان اعلام کرده است.

  بیشتر بخوانید »

 • برنامه ترکیه: جذب دو میلیون گردشگر ایرانی

  «بیش از دوازده میلیون گردشگر خارجی طی پنج ماه گذشته به ترکیه سفر کرده اند.» وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه به تازگی با انتشار گزارشی آماری از شمار گردشگران خارجی که طی ماه های ژانویه و مه سال جاری میلادی از این کشور دیدن کرده اند، یادآور شد که طی پنج ماه گذشته ترکیه میزبان ۱۲ میلیون و ۷۵۰ هزار گردشگر خارجی بوده است….
  بیشتر بخوانید »

 • پردازش اولین تراکنش‌های اینستکس و اعزام جنگنده های امریکایی به خلیج فارس

  همزمان با اجرای اولین تراکنش‌های اینستکس٬ امریکا در ادامه اعزام و تمرکزخطرناک نیروهای نظامی خود در حوزه خلیج فارس تعدادی جنگنده رادارگریز اف ۲۲ را در قطر مستقر کرد.

  بیشتر بخوانید »

 • اتحاد در سازمان های صنفی در شرایط فعلی

  ناصر آقاجری: باید واقعیت های اجتماعی را شناخت و شرایط موجود را آن چنان که هست بررسی کرد، ونظریه رادیکال و منطقی را بر آن (پراتیک اجتماعی) انطباق داد تا بزعم دانشمند بزرگ چپ ایران، زنده یاد احسان طبری به تئوری انطباقی رسید…

  بیشتر بخوانید »

 • نارضایتی مردم از سیاست داخلی و خارجی رژیم

  شرایط سخت است و این جمله تبدیل به بدیهی‌ترین گزاره موجود برای توصیف شرایط این روزهای مملکتی شده است که قرارهای دیگری با مردمش داشت.
  بیشتر بخوانید »

دکمه بازگشت به بالا