ماه: آبان ۱۳۹۸

 • آزادی

  تهیه و تألیف گئورگ کلاوس و مانفرد بوهر- برگردان: واحد مشیر
  اندازه گیری آزادی فردی در جامعه طبقاتی متضاد برای اعضای طبقات مختلف، کاملاً متفاوت است، زیرا آزادی در اینجا نیز دارای ویژگی طبقاتی است.

  بیشتر بخوانید »

 • آمریکا معافیتهای هسته ای ایران را تمدید می کند

  دولت آمریکا قصد دارد به شرکتهای روسی، چینی و اروپایی اجازه دهد تا به فعالیت خود در تأسیسات هسته ای ایران ادامه دهند.درهمین حال نماینده ویژه آمریکا در امور ایران گفت که واشنگتن تا رسیدن به توافقی جدید به اعمال تحریم‌ها ادامه خواهد داد.

  بیشتر بخوانید »

 • انتقال آب خزر: مخالفان چه می‌گویند؟

  انتشار نامه عیسی کلانتری، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به رضا اردکانیان، وزیر نیرو در موافقت با انتقال آب خزر به کویر مرکزی ایران به سرعت با انتقادهای گسترده رویارو شد. گروهی از نمایندگان استان‌های شمالی ۲۲ مهر در مجلس با تجمع در جایگاه هیأت رئیسه مخالفت‌شان را با اجرای این طرح اعلام کردند. کارشناسان و فعالان محیط زیست نیز در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی به اجرای این طرح تاختند….
  بیشتر بخوانید »

 • شورش علیه نئولیبرالیسم، فساد سیستماتیک و نظم غیردمکراتیک

  ویکتور خارا شاعر و خواننده انقلابی شیلی: “مردم متحد هرگز شکست نخواهند خورد”

  اردشیر زارعی قنواتی: جهان کنونی از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب علیه “وضع موجود” سر به شورش برداشته است و در زیر پوسته آن نیروهای خواهان تغییر از چپ تا راست در این ستیز طبقاتی و سیاسی به میدان آمده اند.

  بیشتر بخوانید »

 • ابلاغ شیوه‌نامه ننگین انضباطی برای دانشجویان با قانون اساسی در تضاد است

  عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی گفت: اینکه وزارت علوم تحت امر روحانی چنین شیوه‌نامه ننگینی را برای دانشجویان ابلاغ می‌کند و وارد خصوصی‌ترین مسائل زندگی دانشجویان می‌شود، هم با قانون اساسی در تضاد است، هم با فرمایشات رهبری که همواره از دانشجویان و دانشگاه مطالبه سیاسی بودن و فعال بودن را دارند و هم با وعده‌هایی که آقای رئیس‌جمهور در ایام تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری دادند…

  بیشتر بخوانید »

 • ۲۰۰ هزار تن برنج پشت درهای ورودی کشور

  دبیر اجرایی انجمن واردکنندگان برنج ایران گفت: واردکنندگان برنج را با نرخ مصوب به بازار عرضه می‌کنند، گران فروشی توسط برخی از افراد سودجو با سوء استفاده از شرایط به وجود آمده اتفاق می‌افتد.

  مسیح کشاورز در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا با بیان اینکه از ۵ ماه گذشته دولت ترخیص برنج‌های وارداتی را ممنوع کرده است،‌ افزود: دولت در ۵ ماهه گذشته اجازه ترخیص برنج‌های وارداتی را از گمرک نداده و حدود ۲۰۰ هزار تن برنج پشت درهای ورودی کشور مانده است…
  بیشتر بخوانید »

 • ادامه واکنش‌ها به توقیف “خانه پدری”: خشونتی که انکار می‌شود

  شمشیر به خون دختر آلوده با نقش دلفریب فرش ایرانی نمی‌خواند، زیرزمینی که در آن جنازه‌ای خاک شده، با حیاط دنج خانه پدری همخوانی ندارد؛ عیاری تیشه برداشته، تصویرها را به هم ریخته و آنچه را نمی‌خواهیم ببینیم، نشانمان می‌دهد….

  بیشتر بخوانید »

 • اقتصاد آمریکا در ۳ ماهه سوم متزلزل‌تر شد

  اقتصاد آمریکا در ۳ ماهه سوم سال جاری میلادی با تضعیف هزینه‌کردهای مصرف‌کنندگان و افت سرمایه‌گذاری تجاری متزلزل‌تر شد.

  بیشتر بخوانید »

 • ابراز نگرانی کارگران گروه ملی فولاد ایران به از کار افتادن خط تولید فولادسازی

  کارگران گروه ملی فولاد ایران در اطلاعیه‌ای نسبت به از کار افتادن خط تولید فولادسازی (ذوب) در این کارخانه در صورتی که فکری برای مواد اولیه آن نشود، ابراز نگرانی کردند.

  بیشتر بخوانید »

 • واتس‌آپ از یک شرکت اسرائیلی به اتهام جاسوسی شکایت کرد

  شرکت پیام رسان “واتس‌آپ” روز چهارشنبه از یک شرکت اسرائیلی به اتهام کمک به جاسوسان دولتی برای هک یکهزار و ۴۰۰  تلفن همراه متعلق به دیپلمات‌ها، مخالفان سیاسی، روزنامه‌ نگاران و مقامات رسمی کشورها شکایت کرد.بیشتر بخوانید »

 • وزیر امور اقتصاد و دارایی: مهلت FATF کمتر از چهار ماه است

  وزیر امور اقتصاد و دارایی اظهار کرد: از آنجایی که یک ماه پیش از برگزاری اجلاس اصلی FATF، اجلاس مقدماتی آن برگزار می‌شود ما باید پیش از اجلاس مقدماتی گزارشی از وضعیت خود ارائه دهیم تا شرایط‌ مان در اجلاس مقدماتی بررسی و تعیین تکلیف شود بنابراین مهلت‌مان خیلی کمتر از چهار ماه است.بیشتر بخوانید »

 • پمپئو: حزب کمونیست چین با ارزش‌های ما مخالف و دشمن است/ باید با این حزب مقابله کرد

  وزیر خارجه آمریکا با تشدید لفاظی های اخیر واشنگتن علیه حزب کمونیست چین مدعی شد که این حزب بر استیلای بین المللی متمرکز شده و از این رو باید با آن مقابله کرد.

  بیشتر بخوانید »

 • شاه کلید فرو نشست زمین در تهران

  در سال‌های اخیر بارها و بارها شاهد به‌وجود آمدن فرو چاله در سطح شهر بودیم و مسئولان بر این اعتقادند که هر سال زمین در کلانشهر تهران در حال فرو نشست است. اما هیچ کس اقدام جدی در این خصوص انجام نمی‌دهد. بیشتر بخوانید »

 • نیمی از مردم روسیه تنها توان خرید خوراک و پوشاک دارند

  کمیته آمار دولتی روسیه (روس استات) اعلام کرد: نیمی از مردم روسیه فقط پول برای خرید خوراک و پوشاک دارند به عبارت دیگر شمار افرادی که از حداقل تامین مالی در روسیه برخوردارند کاهش یافته است.بیشتر بخوانید »

 • خلع سلاح عمومی

  هرگونه حضور خیابانی، تجمع، راهپیمایی، تحصن و اعتصاب، سال‌هاست که به صراحت تمام از جانب اصلاح‌طلبان با عنوان «خط قرمز» یاد می‌شود.

  بیشتر بخوانید »

 • مجمع عمومی سهامداران هپکو بی‌نتیجه ماند؛ توقف خصوصی سازی خواسته کارگران است!

  بر خلاف تبلیغات دروغین حکومت معضل کارگران واحد های صنعتی مانند هپکو٬ گروه ملی فولاد ایران٬ آذراب و نیشکر هفت تپه حل نشده و برنامه دولت برای حفظ و تداوم مالکیت خصوصی این کار خانه های بزرگ با مخالفت گسترده کارگران روبرو است.

  بیشتر بخوانید »

 • تداوم تبعیض‌های انضباطی در فوتبال کشور

  نفوذ و قدرت دلال ها در فوتبال کشور آنچنان ژرف است که حتی فدراسیون و کمیته انضباطی ان قادر به برخورد با آنها و عوامل شان نیستند. این دلالها که به عنوان “مافیای فوتبال” از آنها نام برده می شود اغلب با آقازاده ها و سرداران سپاه مرتبط هستند.

  بیشتر بخوانید »

 • شعاری به نام حقوق زنان

  بخش مهم این آمار، نسبت بیکاری زنان و مردان بود که در حال حاضر نرخ بیکاری بین زنان به ۱۸.۲ درصد رسیده است. این رقم در مردان حدود ۸.۶ درصد گزارش شده است. مهمتر اینکه مرکز آمار گزارش داده تنها ۱۸ درصد شاغلان زن و ۸۲ درصد آنها مرد هستند.

  بیشتر بخوانید »

 • فرازوفرود جبهه ملی، هفتاد سال پس از تأسیس

  نیروهای اسلام‌گرا که از سال ۱۳۴۲ فعالیت‌های خود را توسعه داده بودند و به دلیل رویکرد ضد کمونیستی‌شان چندان مورد قهر و برخورد رژیم قرار نداشتند، توانستند نبض انقلاب را به دست بگیرند. مذهبیون با ایجاد شبکه‌ای از روحانیون در مساجد اهداف خود را پیگیری می‌کردند.

  بیشتر بخوانید »

 • هیئت نمایندگی کمیتهٔ مرکزی حزب تودهٔ ایران در ۲۱مین نشست بین‌المللی حزب‌های کمونیست و کارگری جهان

  ما اطمینان داریم که زحمتکشان ایران و پیشاهنگ سیاسی آنها در مبارزهٔ طبقاتی برای آینده‌ای سوسیالیستی، علیه جنگ و سرکوب، و در راه صلح جهانی موفق خواهند بود. 

  بیشتر بخوانید »

دکمه بازگشت به بالا