ماه: دی ۱۳۹۸

 • سر درگمی در مجلس شورای اسلامی

  پرونده بنزین همچنان روی میز مسئولان باز است. مدت‌ها بعد از حاشیه‌ها و منحرف شدن نگاه‌ها از این ماجرا، حالا زمزمه‌هایی از بنزین تک‌نرخی به گوش می‌رسد. بهارستانی‌ها روایت‌های گوناگونی در این‌باره دارند و همین موضوع باعث شده تا رسانه‌ها نسبت به مواضع هر یک از اعضای مجلس، دچار سردرگمی شوند. خبرهای ضد و نقیض درباره قیمت بنزین، از اوایل آذر امسال بود که شروع شد….
  بیشتر بخوانید »

 • ابتذال در نهادهای شهری!

  فساد اقتصادی در مدیران شهری آن قدر گسترش پیدا کرده که برخی معتقدند سیستم شهری مدیران سالم را پس می‌زند…
  بیشتر بخوانید »

 • شادباش سال نو میلادی ۲۰۲۰

  «صدای مردم»
  سال نو میلادی را به همه هموطنان مسیحی شادباش میگوید. و آرزو دارد با مبارزه مشترک همه نیروهای عدالت خواه و صلح جو، سال پیش رو، سال صلح، دوستی و امنیت در جهان و سال پیروزی برای مردم میهن ما در مبارزه با حاکمیت رژیم استبدادی قرون وسطایی باشد.

  بیشتر بخوانید »

 • واکنش زهرا رهنورد از حصر به ضرب و شتم نرگس محمدی

  زهرا رهنورد، فعال حقوق زنان در پیامی از زندان اختر در واکنش به ضرب و شتم نرگس محمدی در زندان آن را نا‌شی از کینه عمیق نسبت به زنانی دانست که بر ضد ظلم و تبعیض فعالیت می‌کنند.

  بیشتر بخوانید »

 • سیاست‌زدگی و خلأ گفتمان رفاهی

  گفتمان روشنفکری در مورد رفاه در ایران وجود ندارد – انقلاب اجتماعی در بوته نقد و بررسی در گفتارهایی از کوان هریس، علی‌اصغر سعیدی و محمد مالجو…
  بیشتر بخوانید »

 • حمله به سفارت آمریکا در بغداد؛انگشت اتهام به سوی جمهوری اسلامی

  در بحبوبهٔ روزهای پایانی سال ۲۰۱۹، تظاهرات اعتراضی گستردهٔ مردم عراق و  چشمگیر بودن پایگاه توده‌یی این خیزش مردمی را شاهد بوده‌ایم. در این برهه زمانی سندها و مدارک لو رفته از کشور های مختلف و دخالت کشورهای گوناگون در امور داخلی عراق، مردم حق طلب بخصوص جوانان این کشور را عاصی کرده است. در چنین شرایطی است که صدها نفر در اعتراض به حمله آمریکا به مواضع کتائب حزب الله در مقابل سفارت این کشور در بغداد، تجمع کردند. معترضین شعار مرگ بر آمریکا سر داده و پرچم این کشور را آتش زدند.رئیس جمهوری آمریکا جمهوری اسلامی را به سازماندهی معتزضان متهم کرده و گفت: « نظامیان آمریکایی به این حمله پاسخ دادند»و باز هم اقدام متقابل انجام خواهند داد. …

  بیشتر بخوانید »

 • گزارش یونیسف از پایان “یک دهه مرگبار” برای کودکان خردسال جهان

  یونیسف می‌گوید در ده سال گذشته بیش از ۱۷۰ هزار کودک خردسال در درگیری‌های مسلحانه در سراسر جهان مجروح یا کشته شده‌اند. این نهاد به ویژه در مورد وضعیت کودکان در سوریه، یمن و کنگو هشدار می‌دهد….
  بیشتر بخوانید »

 • تلخ‌ترین فروش دختران

  همه می‌دانند که در بسیاری از مناطق فقر حکمرانی می‌کند و دامنه این فقر نیز هر روز بیشتر از دیروز می‌شود، برخی از خانواده‌ها چاره مقابله با فقر موجود را در ازدواج فرزندان کم‌سن و سال‌شان می‌دانند و در حقیقت فروش دختران معصوم در قبال وام ازدواج تنها راه سیر کردن شکم‌شان است.

  بیشتر بخوانید »

 • در سیمای اجتماعی – اقتصادی کشور

  سعید نمکی، وزیر بهداشت دولت حسن روحانی، بی آن که خود بخواهد، ناچار پرده را کمی بالا زده و گوشه ای از حقایق دهشتناک را نشان داده است. وزیر بهداشت بی‌عدالتی را دلیل طغیان اجتماعی خواند و پیش‌بینی کرد که سال ۹۹ سالی سخت خواهد بود. او همچنین اعتراف کرد که پرستاران همان قشری هستند که ۱۸ ماه حقوق معوقه دارند و بیمارستان‌ها نیز با کمبود پرستار مواجه هستند….
  بیشتر بخوانید »

 • بیانیه ی کانون صنفی فرهنگیان گیلان در محکومیت دستگیری اعضای هئیت تحریریه مجله ی “گیلان اوجا” و فعالان مدنی

  کانون صنفی فرهنگیان گیلان ضمن محکوم کردن دستگیری نامبردگان و ابراز نگرانی از دستگیری روزنامه نگاران و فعالان مدنی اخلاق مدار گیلان٬ انتظار دارد که مقامات امنیتی با آزاد کردن آن ها ، همت خود را برای برخورد با غارتگران منابع عظیم کشور مصروف کنند‌‌.

  بیشتر بخوانید »

 • متهمان اصلی انتشار “بوی نامطبوع تهران” اعلام شد

  معاون امور عمرانی استاندار تهران اسامی دستگاه‌ها و سازمان‌های اصلی انتشار دهنده بوی نامطبوع تهران را اعلام کرد.بیشتر بخوانید »

 • عضو فراکسیون امید؛ اصولگرا و اصلاح‌طلب مقبولیت خود را از دست داده‌اند

  یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که بازسازی اعتماد مردم با بهره‌گیری از نظرات آنان نقش پررنگی در تشویق آنان برای مشارکت در انتخابات دارد و بهترین راه در شرایط کنونی دلجویی از مردم است.بیشتر بخوانید »

 • منابع پزشکی: سندرز برای ورود به کاخ سفید از سلامت کافی برخوردار است

  پزشکان معالج سناتور ایالت ورمانت از سلامتی و بهبود کامل او خبر دادند.بیشتر بخوانید »

 • سی ان بی سی؛ تحریم‌های علیه ایران در سال آینده افزایش می‌یابد

  سی ان بی سی در گزارشی به تحریم‌های آمریکا علیه ایران پرداخت.بیشتر بخوانید »

 • استعفای تاج قبول شد؛ «بهاروند» سرپرست فدراسیون فوتبال

  با قبول استعفای «مهدی تاج» از ریاست فدراسیون فوتبال، «حیدر بهاروند» به عنوان سرپرست این فدراسیون انتخاب شد.بیشتر بخوانید »

 • خطِ فقر ۵ میلیون، سقفِ معافیت مالیاتی ۳ میلیون!

  هیچ شکی نیست که دولت باید درآمدزایی کند اما چرا می‌خواهد از کسانی مالیات بگیرد که خودشان نیازمند حمایتِ دولت‌اند؟ چرا سراغ کسانی نمی‌رود که «باید» سهم بیت‌المال را بپردازند؛ کسانی که آن‌چنان فربه شده‌اند که به هر جایشان سوزن بزنی، حتی دردشان هم نمی‌گیرد!

  بیشتر بخوانید »

 • بیانیهٔ حزب تودهٔ ایران:‌ چرخ سرکوبگری‌ها بی‌‌وقفه می‌چرخد!

  بیدادگاه های رژیم ولایت فقیه رضا خندان مهابادی و بکتاش آبتین اعضای کانون نویسندگان ایران را هر یک به ۶ سال حبس، کیوان باژن را به سه سال و نیم حبس و حسن سعیدی عضو سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه را به پنج سال حبس محکوم کردند

  بیشتر بخوانید »

 • بیانیۀ فدراسیون جهانی اتحادیه های کارگری به مناسبت روز جهانی مهاجران

  برگردان: جهان، هیچ چیز وجود ندارد که قادر به ایجاد فاصله درطبقۀ جهانی کارگر باشد. برعکس، کارگران مهاجر و محلّی بایستی نیروهاشان را برای ایجاد جامعه ای نوین و بدون بهره کشی انسان از انسان، با یکدیگر پیوند دهند.

  بیشتر بخوانید »

 • زنان در تور اعتیاد

  در میهن ما، طبق جدیدترین آمار رسمی، نزدیک به ۳ میلیون نفر به‌طور “مستمرِ” مواد مخدر مصرف‌ می‌کنند و اعتیاد به مواد مخدر زندگی ۱۰ میلیون نفر را تحت تأثیر قرار داده است. اما ارائه همین اطلاعات با آمارهایی دروغین، با حساسیت بسیار بالایی از سوی مسئولان درجه اول رژیم “فقاهتی” مواجه می‌شود، حساسیتی که ناشی از هراس آنان از اطلاع دقیق مردم دربارهٔ این معضل است. محمد بطحایی، وزیر قبلی آموزش‌وپرورش، مصرف مواد مخدر و روان‌گردان‌ها در مدارس را انکار نکرد، اما به خبرگزاری‌ها، اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸، گفت: “عمداً آمار اعتیاد در مدارس را اعلام نمی‌کند.”…
  بیشتر بخوانید »

 • سقفی به نام تثبیت قیمتها

  حاکمیت جمهوری اسلامی با اتخاذ مشی ضد مردمی نولیبرالی در اقتصاد کشور، زحمتکشان میهن ما را دچار فقر و فلاکت بی‌سابقه‌ای کرده است. تسلط این مشی دهشتناک ضد بشری بر ارکان اقتصاد از سوی حکومت یک‌شبه نبوده بلکه نتیجه به خاک و خون کشیدن نسلی از مبارزانی بوده که توانستند رؤیای دیرینهٔ زحمتکشان یعنی سرنگونی سلطنت پهلوی را تحقق بخشند….
  بیشتر بخوانید »

دکمه بازگشت به بالا