ماه: خرداد ۱۳۹۹

 • دست‌های خالی فراکسیون امید

  روز گذشته محمدرضا عارف به نیابت از فراکسیون امید بیانیه‌ای صادر کرده و عملکرد خود را توضیح داده است. رویداد۲۴ در این گزارش این بیانیه و تناقض‌های آن را بررسی کرده و نشان داده از ۱۱ بیانیه‌ای که فراکسیون امید صادر کرده، ۱۰ مورد آن با اصولگرایان مشترک بوده است.

  بیشتر بخوانید »

 • تأملی بر ضرورت تقویت بنیهٔ جنبش کارگری و سندیکایی کشور

  جنبش کارگری و سندیکایی بدون مرزبندی روشن با استبداد حاکم، بدون تعیین سیاست صحیح برای تأمین منافع صنفی و رفاهی کارگران، قادر نخواهد بود بذر آگاهی طبقاتی را میان توده‌های کارگر بیفشاند.

  بیشتر بخوانید »

 • ایران، سرزمین آرزوها

  لامصب درد دارد آدم همزمان در ایران فرمانده نیروی هوایی، در فرانسه دانشجوی ایرباس و در دانشگاه تهران دانشجوی دکترا باشد. همه این کارها با هم، آنهم در سه سال! چه رنجی برده، باقر جان!

  بیشتر بخوانید »

 • انسداد شکسته شد

  برگرفته از عصر ما

  برگردان: واحد مشیر

  شگفت آور است که در روزهای منتهی به ورود اولین نفتکش ایرانی، دولت ونزوئلا خاموش بود و اظهارات رسمی منتشر نکرد. حتی پس از آن، اظهار نظر در رسانه های دولتی بر خلاف پیروزی غیر معمول، به طور شگفت آور محفوظ ماند.

  بیشتر بخوانید »

 • مطهری: مردم می‌بینند مجلس چندان کاره‌ای نیست

  علی مطهری می‌گوید مشارکت کم مردم در انتخابات مجلس قابل فهم است زیرا همه می‌بینند تصمیم‌ها جای دیگری گرفته می‌شود. او هشدار داد که با دخالت نهادهای دیگر در کار قانونگذاری جایگاه مجلس هر روز سقوط می‌کند….
  بیشتر بخوانید »

 • وزیر کشور به کشتار ۸۰ درصد معترضان آبان توسط نیروهای امنیتی، اذعان کرد

  پس از گذشت هفت ماه از سرکوب خونین مردم معترض به گرانی بنزین، عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران، اذعان کرد ۸۰ درصد معترضان اعتراضات آبان ۹۸ با سلاح‌های سازمانی به قتل رسیده‌اند….
  بیشتر بخوانید »

 • التهاب در آمریکا؛ حکومت نظامی در ۲۵ شهر ، بازداشت ۱۴۰۰ معترض

  بسیج ۱۳ هزار سرباز گارد ملی آمریکا برای کنترل ناآرامی‌ها در مینه‌سوتا، تظاهرات و ناآرامی‌ها پس از کشته شدن یک شهروند سیاه‌پوست آمریکایی-آفریقایی در ایالت مینه‌سوتا در حالی به شهرهای بزرگ ایالات متحده گسترش پیدا کرده که مقامات محلی در مینیاپولیس،‌ محل وقوع حادثه از بسیج عمومی ۱۳ هزار نیروی گارد ملی برای کنترل اوضاع خبر دادند….
  بیشتر بخوانید »

 • اعتراض انجمن جهانی قلم به احکام صادره برای رضا خندان (مهابادی)، بکتاش آبتین و کیوان باژن

  انجمن جهانی قلم از ۱۵۰ شعبه‌ خود در ۱۰۰ کشور جهان خواسته است که “برای لغو احکام زندان این سه نویسنده ی عضو کانون نویسندگان ایران” اقدام کنند و از مقامات ایران بخواهند “به سوء‌استفاده از نظام قضایی برای اذیت و آزار نویسندگان پایان دهند”….
  بیشتر بخوانید »

 • چه سندی روشن تر از این

  روزنامه شهروند امروز در مطلبی در مورد قتل دلخراش رومینا که با ضربات داس پدرش به قتل رسید می‌نویسد: پدر رومینا قبل از قتل دخترش در مورد مجازات خود تحقیق کرده بود…
  بیشتر بخوانید »

 • دردهای مزمن با عرق جبین

  بزودی با انباشت سیب‌زمینی و پیاز روبه‌رو می‌شویم،کشاورزان با کمبود کود و سم مواجه هستند،صادرات گوجه فرنگی به پاکستان متوقف شد. روستائیان کشور ما که عمده درآمدشان از کشت و برداشت و سپس فروش محصولات کشاورزی است. در زمینه فروش محصول خود با مشکل‌هایی بسیار روبرویند چندان که زندگی و هستی آنان دچار چنان وضع رقت‌انگیزی شده است که توصیف آن با کلماتی چون فلاکت و تیره‌روزی نیز نارساست….
  بیشتر بخوانید »

 • بیکاری، آفت بزرگ جامعه

  “کابوس بیماری” به اندازه بیکاری جدی‌ است،کارگران ساختمامی در روزهای کرونایی غرامت دستمزد ایام بیماری ندارند. فقر، گرسنگی، بیماری، بیکاری، بی‌خانمانی- چنین‌اند ره‌آوردهای چهل و یک سال حاکمیت فقیهان پس از برقراری رژیم جمهوری اسلامی. ستم و بیداد حاکمیت از یک سو و بی‌کفایتی در ادارهٔ کشور از دیگر سو، مردم کشورمان را به ورطهٔ فقر و فلاکت و درماندگی کشانده‌اند….
  بیشتر بخوانید »

 • تورم دستوری حداقل یک میلیون تومان سبد معیشت را گران خواهد کرد

  به نظر می‌رسد «ترمیم دستمزد ۹۹» یک نیاز عاجل است؛ آنقدر عاجل که باید همین هفته جلسه شورایعالی کار برگزار شود و در آن، در مورد ترمیم دستمزد چانه‌زنی صورت بگیرد؛ در غیر این صورت کارگران در سال ۹۹، بیشتر از سالهای قبل دچار سقوط معیشتی خواهند شد، حتی اگر به فرض محال، تورم هدفِ دستوری قبل از میانه سال محقق شود!….

  بیشتر بخوانید »

 • کوبا: قطع همکاری آمریکا با سازمان جهانی بهداشت نشانه انزوای واشنگتن است

  کوبا ضمن حمایت تمام‌عیار از سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که تصمیم واشنگتن برای پایان دادن به همکاری‌ با این سازمان بازتاب انزوای فزاینده آمریکا در عرصه بین‌الملل است.

  به گزارش خبرگزاری پرنسالاتینا، “برونو رودریگز” وزیر خارجه کوبا روز گذشته (شنبه) اعلام کرد که این کشور از سازمان جهانی بهداشت و نحوه مدیریت امور مقابله با شیوع ویروس کرونا در برابر انتقادهای آمریکا به طور کامل حمایت می‌کند.

  رودریگز در صفحه توئیتر عنوان کرد که تصمیم واشنگتن برای پایان دادن به همکاری‌هایش با سازمان جهانی بهداشت نشانه انزوای فزاینده واشنگتن در جامعه جهانی است.

  رئیس دستگاه دیپلماسی کوبا در ادامه این توئیت نوشت: این تصمیم آمریکا چندجانبه‌گرایی و اقدامات جهانی برای تضمین بهداشت و جان مردم دنیا را تضعیف می‌کند.

  ترامپ اخیرا با اعلام خروج رسمی آمریکا از سازمان جهانی بهداشت گفت: از آنجا که آنها نتوانسته‌اند اصلاحات لازم را انجام دهند، ما امروز روابط خود با سازمان جهانی بهداشت را پایان خواهیم داد.

  وی پیشتر گفته بود که سازمان جهانی بهداشت در انجام وظیفه خود در واکنش به شیوع ویروس کرونا ناکام بوده است.

  ترامپ، این سازمان وابسته به سازمان ملل را به جانبداری از چین متهم کرد و گفت: این سازمان واقعیت را درباره آنچه که در مرکز شیوع ویروس کرونا در شهر ووهان در چین روی داده، بیان نکرده است.

  در همین حال روسای کمیسیون اروپا و هماهنگ‌کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیروز با صدور بیانیه‌ای مشترک بر لزوم تلاش جمعی در خصوص مقابله با شیوع ویروس کرونا تاکید و از دولت آمریکا خواستند تا درباره قطع روابط خود با سازمان جهانی بهداشت تجدیدنظر کند.

  به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
  @sedayemardomdotn

 • جزییات یک اختلاس ۲۵ هزار میلیارد تومانی؛ چرا متهم ردیف اول آزاد است؟

  ۳۰ اردیبهشت دادگاه ویژه‌ای در دادسرای ویژه مفاسد اقتصادی برگزار شد؛ در شعبه سوم و به قضاوت مسعودی مقام. عنوان دادگاه رسیدگی به اتهامات چند جوان کم‌سن و سال در حوزه ارز‌های دولتی بود که با روابط خاص و حمایت‌های ویژه طی دو سال حدود ۵ /۱ میلیارد دلار دولتی دریافت کرده بودند تا آن‌ها را خرج واردات تجهیزات کنند، اما این رقم سر از بازار درآورد و موجب اخلال اقتصادی شد….
  بیشتر بخوانید »

 • مدیران بحران آتش‌نشانانی که بنزین می‌پاشند

  در روزهای گذشته که آتش به همه جا سرایت کرده و زندگی مردم، محیط زیست وگونه‌های گیاهی و جانوری را تهدید کرده است، مسئولان مرتبط با موضوع که باید بحران را حل کنند، خود بخشی از علل پدیدآمدن بحران هستند. طبیعتا با این کارکرد نمی‌توانند بحران را مدیریت کنند.

  بیشتر بخوانید »

 • پشت پرده تخریب خانه‌های شهرک فدک کرمانشاه و درگذشت آسیه پناهی

  شهردار کرمانشاه جناب آقای سردار طلوعی، شهردار سابق منطقه ۵ تهران در دوران آقای قالیباف از متهمینی بود که اسمش در فهرست املاک نجومی بود… صاحبان این زمین ها به خاطر درگیری اداره اوقاف و شهرداری حدود ۱۲ سال است که از استفاده قانونی ملک خود محروم شده‌اند.

  بیشتر بخوانید »

 • کشف بیش از ۳۰ هزار مدرک جعلی در میدان انقلاب

  دستیار ویژه وزیر علوم در امور حقوق شهروندی از کشف بیش از ۳۰ هزار مدرک جعلی در سال ۹۸ در میدان انقلاب خبر داد و گفت: برخی مدیران سیاسی بدون حضور در کلاس ۱۴۰ واحد درس را در دو ترم پاس می‌کنند و مدرک دکترا و ارشد می‌گیرند.

  بیشتر بخوانید »

 • از زد و بند با قاچاقیان مواد مخدر تا ریاست مجلس

  حالا سردار چوب به دستِ موتورسوار بر صندلی ریاست مجلس نشسته است، فردی که قطر پرونده‌هایی که بنابر گزارش‌ سازمان‌های رسمی و درون حکومتی بر علیه او وجود دارد احتمالا بلندتر از ارتفاع صندلی ریاست مجلس است.

  بیشتر بخوانید »

 • تبعیض سیستماتیک در دیگ جوشان امریکا

  جنجالی‌ترین موضع‌گیری مربوط به رئیس جمهوری امریکا است که صراحتا معترضان را اراذل و اوباش نامید و بدون هیچ ملاحظه و حتی بازی کلامی صراحتا از «خشونت عریان» سخن گفت و با لحنی تهدیدآمیز نوشت: «زمانی که غارت شروع شود، شلیک هم آغاز می‌شود.»

  بیشتر بخوانید »

 • مصاحبهٔ «نامهٔ مردم» با سخنگوی رهبری حزب کمونیست سودان

  رفیق فتحی الفضل: «تنها راه پایان دادن قطعی به دیکتاتوری، تشکیل وسیع‌ترین جبههٔ مردمی ممکن، پیرامون خواست‌های اساسی مردم است»

  بیشتر بخوانید »

دکمه بازگشت به بالا