ماه: مرداد ۱۳۹۹

 • پیامدها و آسیب‌های اجتماعی ناشی از مشکلات اقتصادی

  اگر برای وضع اقتصاد و معیشت مردم فکری نشود، باید منتظر آسیب‌های اجتماعی باشیم.اینکه گفته می‌شود رژیم ولایت فقیه شریک جرم هر نوع آسیب‌های اجتماعی است حقیقت دارد. هر از چندی خبری از قتل کودکی، دختری، همسری یا خواهری از چهار گوشه کشورمان به‌گوش‌ها می‌رسد و پس از برخاستن جنجالی رسانه‌ای برای مدتی، موضوع به بوته فراموشی سپرده می‌شود و در جریان واقعی زندگی قصۀ تلخ قتل و کشتار همچنان مکرر می‌شود…..
  بیشتر بخوانید »

 • گزارشی از آخرین وضعیت زینب جلالیان در زندان کرمان

  زینب جلالیان زندانی سیاسی در تماس تلفنی با خانواده خود گفت که در یک سلول ویژه در زندان کرمان است. او دو ماه بود که با خانواده خود هیچ گونه تماسی نداشت. بنا به گزارش شبکه حقوق بشری، پس از انتقال جلالیان به زندان قرچک، او به ویروس کرونا مبتلا شد. به دلیل عدم رسیدگی پزشکی و رد درخواست او برای بازگشت به زندان خوی یا اوین، دست به اعتصاب غذا زد و دوباره او را از زندان قرچک به محلی نامعلوم بردند…
  بیشتر بخوانید »

 • همنوا با کلهر؛ آنلاین و رایگان

  کیهان کلهر امروز نه‌‌فقط برای موسیقی این مُلک که برای کشوری به نام «ایران» در سراسر جهان به نمادی راست‌‌قامت و مایه افتخار بدل شده آن هم نه‌‌تنها بابت جوایز پی‌درپی‌اش در عرصه هنر موسیقی که بابت آرمان‌هایی انسانی که سال‌های سال است دارد با سازش فریاد می‌زند….
  بیشتر بخوانید »

 • پشت پرده یک نامه

  پیش‌بینی ۱۶۰۰مرگِ ناشی از کرونا تنها در یک روز توسط مجمع انجمن‌های گروه پزشکی، خبری بود که آخر هفته گذشته منتشر شد. این مجمع با انتشار نامه‌ای به رئیس جمهور با لحنی هشداردهنده تلاش کرده که ایشان و ستاد ملی مبارزه با کرونا را از عواقب جدی نگرفتن توصیه‌های ‌کارشناسی در خصوص برگزاری مراسم عزاداری ایام محرم مطلع کند. در بخشی از این نامه که در اختیار خبرگزاری‌ها قرار گرفته است آمده که، مجمع انجمن‌های گروه پزشکی «به عنوان صدای سیستم سلامت کشور و مجموعه‌ای که شامل انجمن‌های متخصصین و کارشناسان آمار و اپیدمیولوژی و پزشکی اجتماعی هم می‌شود، به عنوان مجموعه‌ای که تک‌تک آحاد او ماه‌هاست در پیکاری بی‌امان با این بحران به سر می‌برند و نقاط ضعف را به خوبی تجربه کرده و می‌شناسند، هشدار می‌دهیم عدم رعایت توصیه‌های کارشناسانه مجمع و سیستم سلامت باعث ابتلا و مرگ‌ومیر با ابعادی به مراتب دهشتناک‌تر از پیش خواهد شد. اگر امروز روزانه ۲۰۰مرگ و ٢٠٠٠ابتلا ثبت می‌شود، بر اساس برخی پیش‌بینی‌ها در صورت عدم رعایت جدی دستورالعمل‌ها در سه ماه آینده این آمار تا ١۶٠٠مرگ در روز هم افزایش خواهد یافت.»….
  بیشتر بخوانید »

 • نخستین دور مذاکرات ایران و اوکراین

  نخستین دور مذاکرات ایران و اوکراین درباره سرنگونی هواپیمای مسافربری اوکراینی با موشک‌های سپاه پاسداران به پایان رسید. گفت‌وگوها در کی‌یف به نتایج مشخصی نرسیده است اما قرار است دور بعدی مذاکرات در تهران برگزار شود….
  بیشتر بخوانید »

 • رهبر جمهوریخواهان سنا با پیشنهاد ترامپ برای تعویق انتخابات مخالفت کرد

  رهبر جمهوریخواهان در سنای آمریکا پیشنهاد رییس جمهوری این کشور را برای تعویق انتخابات ریاست جمهوری به دلیل شیوع کرونا، قاطعانه رد کرد.بیشتر بخوانید »

 • شمار جهانی مبتلایان کووید-۱۹ نزدیک به ۱۷.۵ میلیون نفر

  شمار مبتلایان و قربانیان کروناویروس در جهان همچنان رو به افزایش است و براساس آخرین آمارها، شمار قربانیان بیماری کووید-۱۹ تاکنون به ۶۷۶ هزار و ۷۵۹ نفر رسیده است.بیشتر بخوانید »

 • بحران آلودگی سرب در جهان و ۸۰۰ میلیون کودکِ در معرض خطر

  سازمان ملل متحد در گزارش تازه ای درباره یک بحران بهداشتی عظیم و ناشناخته هشدار داد؛ بحرانی که به گفته این سازمان تا ۸۰۰ میلیون کودک در سراسر جهان را در معرض مسمومیت ناشی از این نوع آلودگی آب و هوایی قرار داده است.بیشتر بخوانید »

 • چندین کشته و زخمی در انفجار هرات و ولایت لوگر افغانستان

  در حالی‌که طالبان به مناسبت عید قربان اعلام آتش‌بس کرده است، دو انفجار در هرات و ولایت لوگر افغانستان ده‌ها کشته و زخمی بر جای گذاشت….

  بیشتر بخوانید »

 • ضرورت تشکل‌یابی و اتحاد عمل

  این وضع بحرانیِ همه‌گیر نه محدود به شهری خاص است و نه وضعیتی فوق‌العاده در زمانه حاضر؛ بحرانی است ریشه‌دار که ریشه در بن سیاست‌های کلان دهه‌های گذشته دارد، در رویکرد‌های اقتصادی‌ که گاه خود را در پشت طرح‌ها و سخنرانی‌ها و واژگان زیبا و فریبنده سیاستمدارانی که زبان را «به کام سیاست» می‌گردانند، پنهان می‌کند.. این شرایط محصول ساختارها، نهادها و رویکردهایی است که دهه‌هاست یکه‌تاز عرصه تصمیم‌گیری، اجرا و نظارت هستند…..
  بیشتر بخوانید »

 • نگرانی سازمان گزارش‌گران بدون مرز از مجازات اعدام علیه روزنامه‌نگاران

  معیشت، امنیت شغلی، و حقوق خبرنگاران، بخصوص حق تشکیل دادن سندیکاهای مستقل‌شان مانند حقوق دیگر زحمتکشان از سوی رژیم ولایی به‌شدت نقض و پایمال شده‌ و می‌شود.روزنامه‌نگاران و خبرنگاران- در مقام بخشی از طیف زحمتکشان فکری و یدی کشور- امنیت شغلی، آزادی اندیشه و قلم، دستمزد عادلانه، و حق برخورداری از تشکل مستقل سندیکایی خویش را خواستارند. ….
  بیشتر بخوانید »

 • افشاگری درباره بی‌توجهی به مهار کرونا در زندان‌ها

  سازمان عفو بین‌الملل با افشای اسنادی از بی‌توجهی به درخواست مکرر سازمان زندان‌های ایران برای مقابله با کرونا خبر داد. مطابق این اسناد زندان‌های ایران “به شکلی فاجعه‌بار” فاقد تجهیزات لازم برای مقابله با شیوع کرونا هستند…..
  بیشتر بخوانید »

 • افزایش نگرانی‌ها در باره معترضان محکوم به اعدام در اصفهان

  تماس پنج تن از معترضان دی‌ماه۹۶ که از سوی دادگاه انقلاب به اعدام محکوم شده‌ و در زندان مرکزی اصفهان دربند هستند با خانواده هایشان قطع شده و نهادهای امنیتی با مراجعه به هریک از خانواده های این پنج نفر به آنان گفته اند اگربرای پیگیری وضعیت معترضان تجمع ویا از طریق رسانه ها خبررسانی بکنند وضعیت بدتر خواهد شد…..
  بیشتر بخوانید »

 • خودکشی سه زن زندانی در زندان قرچک ورامین

  طی ده روز گذشته سه زن زندانی در زندان قرچک ورامین به دلایل مختلف اقدام به خودکشی کردند. یکی از این زندانیان که از طریق حلق آویز کردن خود با چادر اقدام به خودکشی کرده بود، جان خود را از دست داد، این زندانی مشکوک به ابتلا به بیماری کرونا بود. یک زندانی نیز پس از انتقال به بیمارستان روان درمانی امین آباد تهران اقدام به خودکشی کرد و جان خود را از دست داد. زندانی دیگر نیز در همین مدت در این زندان اقدام به خودکشی کرد اما با انتقال به موقع به بهداری از مرگ حتمی نجات یافت….
  بیشتر بخوانید »

 • اقتصاد آمریکا در بدترین وضعیت قرار گرفت

  قتصاد آمریکا در دومین فصل سال حدود یک سوم کوچک شد.بیشتر بخوانید »

 • سازمان محیط زیست: هرگونه واگذاری کوه دماوند توجیه قانونی ندارد

  معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: کوه دماوند در سال ۱۳۸۱ و از ارتفاع بیش از ۴۵۰۰ متر، به عنوان اثر ملی ثبت و این موضوع در روزنامه رسمی منتشر شد و هرگونه واگذاری و تغییر مدیریت آن فاقد توجیه قانونی است.بیشتر بخوانید »

 • بانک‌های چین خواستار فاصله گرفتن از سوئیفت هستند

  با افزایش تهدیدها و تحریم های آمریکا علیه نهادها، موسسات و مقام های چین و رویارویی فزاینده دو کشور، شماری از بانک های چین خواستار فاصله گرفتن از سامانه مالی سوئیفت تحت تسلط آمریکا هستند.بیشتر بخوانید »

 • تعدادی کمی از کشاورزان مستمری بیکاری گرفته‌اند/ نخیلات شادگان در معرض خشک شدن هستند

  مستمری بیکاری به تمامی کشاورزان مشمول این مستمری پرداخت نشده و دریافت کنندگان آن هم چیزی بین ۵۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان گرفته‌اند.بیشتر بخوانید »

 • کره جنوبی: آمریکا اجازه انتقال پول ایران را نمی‌دهد

  چند منبع می‌گویند مقام‌های کره جنوبی و ژاپن از انتقال پول نقد به سوئیس بدون اجازه آمریکا خودداری می‌کنند. وزارت خارجه کره جنوبی این موضوع را تأیید کرد. بیشتر بخوانید »

 • ضرورت همبستگی با اعتصاب کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه و افشای ترفندهای رژیم ولایت فقیه

  نکته آخر این اصل کلیدی است که باید همواره بر آن تاکید داشته باشیم؛ جنبش کارگری و سندیکایی مبارزه خود را در چارچوب منافع جنبش همگانی ضد دیکتاتوری ولایی تنظیم نموده، معنا کرده و پیگیری می‌کند!

  بیشتر بخوانید »

دکمه بازگشت به بالا