ماه: شهریور ۱۳۹۹

 • روزشمار اعتصاب

  نسرین در بیستمین و یکمین روز اعتصاب غذا برای آزادی زندانیان سیاسی دچار عوارض جسمانی گوارشی ، سرگیجه و نوسان قند خون ،…است. در همین خصوص مادران پارک لاله و بسیاری دیگر درخواست پایان اعتصاب غذا ا.ز او دارند… استمداد توید افکاری از مردم برای جلوگیری از اعدام….
  بیشتر بخوانید »

 • «ادامۀ بحران کرونا:هشدارهای مکرر دانشکده‌های علوم پزشکی»

  سرانجام تعطیلات محرم به سر آمد. از یک طرف انبوه مسافران برخلاف توصیه‌های مسئولان و هشدارهای دانشکده‌های علوم پزشکی در شهرهای قرمز به استان‌های شمالی ایران سفر کردند و از طرف دیگر مراسم عزاداری برخلاف توافق سازمان تبلیغات اسلامی و وزارت ارشاد در فضاهای بسته هم برگزار شد. اکنون مسئولان می‌گویند باید منتظر پیک سوم کرونا بود که احتمالاً همزمان می‌شود با شیوع آنفولانزا در پاییز و کار را دشوار و وضع را بحرانی‌تر می‌کند….بیشتر بخوانید »

 • خانواده ها در تب و تاب بازگشایی مدارس در دوره کرونا

  سال تحصیلی جدید نزدیک می شود و نگرانی خانواده ها در مورد چگونگی بازگشایی مدارس و وضعیت فرزندانشان در شرایط شیوع بیماری کرونا افزایش می یابد. وزیر آموزش و پرورش روز دوشنبه با اعلام دستورالعمل هایی برنامه های حکومت برای آغاز سال تحصیلی جدید در شرایط شیوع بیماری کرونا را اعلام کرد…
  بیشتر بخوانید »

 • زخم دیگر دماوند؛ این بار معادن

  زخم معادن بر پیکره عرصه‌های ملی و طبیعی کشور، قدمتی بیش از یک دهه دارد و هر بار که این موضوع برسر زبان‌ها می‌افتد، پس از مدتی به فراموشی سپرده می‌شود و این سودجویان هستند که با مجوزهای به ظاهر قانونی، عرصه‌های طبیعی و ملی کشور را نابود می‌کنند.

  بیشتر بخوانید »

 • خواست پرستاران، رسیدگی به وضعیت شغلی و معیشتی خود و پرداخت مطالبات معوقه

  در سراسر جهان برای پرستاران بخش کرونایی حق مراقبت از بیمار را قایل شده‌اند این روند با وجود ابلاغ وزرات بهداشت در کشور ما هنوز عملی نشده است.بیشتر بخوانید »

 • برگزاری تظاهرات علیه نژادپرستی در لندن

  صدها نفر روز یکشنبه در لندن، پایتخت بریتانیا در اعتراض به نژادپرستی تظاهرات کردند. بیشتر بخوانید »

 • آش آنقدر شور شده که خان هم فهمیده

  انتقاد روزنامه جمهوری اسلامی از مسئولینی که در سنین ۸۰ و ۹۰ همچنان به دنبال کسب مشاغل بیشتر هستند…
  بیشتر بخوانید »

 • افزایش پدیده حاشیه نشینی در ایران

  چرا باید گروه‌هایی از همراهی و همپایی جامعه عقب بمانند؟ به‌عبارتی دیگر، چرا در کشورمان آن گونه بازتولید مداوم فقر را باید شاهد باشیم؟ چرا در این مدل‌ها مقولهٔ “پیشگیری” حذف شده است؟…………
  بیشتر بخوانید »

 • قاتل همیشه به صحنه جرم بازمی‌گردد

  در فاجعه امروز لبنان، نقش تاریخی فرانسوی‌ها همان قدر بوده است که نقش ایران و عربستان. امانوئل مکرون، رئیس ‌جمهور فرانسه، شامگاه دوشنبه ۳۱ اوت به بیروت بازمی‌گردد تا بنا بر آنچه وعده داده بود، موانع و بن‌بست‌های سیاسی برای تشکیل یک «دولت مأموریت» در این کشور را برطرف کند….
  بیشتر بخوانید »

 • آمار جهانی همه‌گیری کرونا/ فوت بیش از ۸۵۰ هزار مبتلا تاکنون

  شمار مبتلایان به کروناویروس جدید در جهان تاکنون به ۲۵ میلیون و ۳۸۷ هزار و ۱۴۲ نفر رسیده و مرگ ۸۵۰ هزار و ۵۹۸ نفر نیز در اثر این بیماری تأیید شده است.

  بیشتر بخوانید »

 • چین بر برخی محصولات استرالیا تعرفه اعمال کرد

  هم‌زمان با ادامه تنش‌ها میان پکن و کانبرا، چین بر نوشیدنی‌های وارداتی از استرالیا تعرفه اعمال کرد.بیشتر بخوانید »

 • غارت زحمتکشان در نبود سندیکاهای مستقل کارگری

  کارگران اتوبوسرانی تبریز با کار روزانهٔ ۱۵ ساعت، مبلغی در حدود ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان دریافت می‌کنند و همزمان حق بیمه‌ این کارگران نیز به صورت کامل پرداخت نمی‌شود. شورای شهر نیز هیچ نظارتی بر پیمانکار انجام نمی‌دهد، درحالی که طبق قانون این ارگان موظف به نظارت است.بیشتر بخوانید »

 • انتقال بزرگترین سایت پسماند خاورمیانه از پایتخت در کش و قوس اختلافات

  بیش از ۵۰ سال است که همسایه تهران بوده؛ روزی دورتر از تهران و محدوده های مسکونی و امروز با توسعه شهر و افزایش تولید زباله به همسایه بدبوی تهران تبدیل شده؛ بزرگترین سایت پسماند خاورمیانه که امروز در کش و قوس اختلاف شهرداری تهران و اداره کل محیط زیست و استانداری تهران، انتقال آن را در هاله ای از ابهام فرو برده است.بیشتر بخوانید »

 • نامه سرگشاده به قاتلان پدرم!

  رژیم تهران در رابطه با بزرگترین پاکسازی مخالفین در تاریخ جمهوری اسلامی که [ ۳۲] سال پیش انجام گرفت، تاکنون سکوت کرده. تا امروز گواهی رسمی فوت پدرم از هیچ مرجعی صادر نگردیده و محل دفن او نیز معلوم نیست تا حداقل بتوان به آنجا رفت. شاید باقیمانده جنازه اش در یک گور دسته جمعی در گورستان خاوران تهران است. وزارت امور خارجه ایران در جواب سفارت آلمان در سال ۱۳۷۰ در یک سطر “درگذشت [ اعدام]فرد نامبرده” را تائید می کند…

  بیشتر بخوانید »

 • ده‌ها هزار نفر در کف خیابان ها

  اوضاع در پایتخت بلاروس همچنان بحرانی است. ده‌ها هزار نفر از معترضان به نتایج انتخابات ریاست جمهوری، در شهر مینسک دست به اعتراض زده اند. به گزارش الجزیره و به نقل از خبرگزاری بین‌المللی روسیه (ریانووستی) نیروهای امنیتی بلاروس یکشنبه ۳۰ اوت/ ۹ شهریور ۱۲۵ تن از معترضان را بازداشت کردند….
  بیشتر بخوانید »

 • اینجا نه کرونا معنا دارد نه عزاداری محرم – ساحل خزر، ظهر تاسوعا

  تمام تلاش‌ها و توصیه‌ها برای منصرف کردن مردم از سفر رفتن از یک سو به دلیل خطرات ناشی از بیماری کرونا و از سوی دیگر به دلیل کشاندن آن ها به مراسم عزاداری در تعطیلی‌های دهه اول محرم تقریبا بی‌نتیجه بود و مردم به ویژه تهرانی‌ها به هر شکل توانستند خودشان را به سواحل دریای خزر رساندند.
  بیشتر بخوانید »

 • سیستان و بلوچستان فقط قلک رای است

  هوتک یا برکه های آب، آب هایی سطحی هستند که آب باران در آنها جمع می شود. یکسال طول می کشد تا این آب تبخیر شود و در این مدت جلبک در داخلش به وجود می آید. همچنین انواع و اقسام حیوانات از آن آب می خورند و مردم هم مجبور هستند از همین آب استفاده کنند. کودکان گاهی برای آوردن آب و گاهی هم برای بازی به کنار هوتک می روند و گاهی جانشان را در این برکه ها از دست می دهند….
  بیشتر بخوانید »

 • ثبت بدترین عملکرد اقتصادی فرانسه

  رشد اقتصادی فرانسه به کمترین سطح ثبت شده خود رسید.

  بیشتر بخوانید »

 • شمار رسمی مبتلایان به کرونا

  ویروس جدید کرونا تاکنون بیش از ۲۵ میلیون نفر را مبتلا کرده است. بر اساس داده‌های رسمی، کانون همه‌گیری جهانی از آمریکای جنوبی و ایالات متحده آمریکا به هند منتقل شده است. کارشناسان هشدار می‌دهند ارقام رسمی به ‌ویژه در کشورهایی که محدودیت تست‌گیری دارند، گویای ابعاد واقعی همه‌گیری کرونا نیست….
  بیشتر بخوانید »

 • سیل افغانستان: شمار کشته‌شدگان افزایش یافت

  با گذشت سه روز از جاری شدن سیل در ۱۴ ولایت افغانستان، شمار کشته‌شدگان همچنان رو به افزایش است و نجات‌یافتگان از کوتاهی کمک‌رسانی گلایه می‌کنند. تنها در پروان ۱۹ تن به شمار کشته شدگان افزوده شده است.
  بیشتر بخوانید »

دکمه بازگشت به بالا