ماه: مهر ۱۳۹۹

 • واکنش آذربایجان به حکم دادگاه حقوق بشر اروپا: ارمنستان باید پاسخگو باشد

  ناگورنو قره‌ باغ در زمان شوروی سابق جزو خاک جمهوری آذربایجان بود ولی این منطقه نیز مانند شانزده مناطق دیگر اتحاد جماهیر شوروی سابق بعد ازفروپاشی آن کشور که زمانی جزیره ثبات جهان بود با دخالت کشور های سرمایه دارای از جمله آمریکا و اروپا و تجریکات سودجویان در منطقه به آشوب کشیده شد . چندی است که خشونت‌ها میان آذربایجان و ارمنستان بر سر نا گورنو قره‌باغ افزایش یافته است.جمهوری آذربایجان سال‌ها است که به افزایش قدرت نظامی خود پرداخته و اعلام کرده این منطقه را اگر لازم شود با قدرت نظامی از دست جمهوری ارمنستان خارج خواهد کرد….
  بیشتر بخوانید »

 • تمرکز بر توانمندی‌های داخلی کاهش وابستگی به خارج

  جهان اغلب در مورد پروژه‌ها و سیاست‌های پراگماتیک یا راهبردی چین – از طرح «ساخت چین ۲۰۲۵» تا ابتکار «کمربند و جاده (پروژه راه ابریشم جدید) » – دچار سوءبرداشت شده و آنها را طرح‌های مخرب و فریبکارانه دانسته است. امروز نیز دیدگاه‌ها در‌خصوص «برنامه پنج‌ساله» جدید چین به همین سمت رفته است.بیشتر بخوانید »

 • اعلامیهٔ کمیتهٔ مرکزی حزب تودهٔ ایران به مناسبت هفتاد و نهمین سالگرد بنیادگذاری حزب

  درفش پیکار مردمی بر ضد ظلم و بی‌عدالتی و دیکتاتوری حاکم، و پرچم رزم حزب تودهٔ ایران، حزب طبقهٔ کارگر و زحمتکشان، حزب مبارزان راه آزادی، استقلال، صلح و عدالت اجتماعی،‌ همچنان برافراشته است!

  بیشتر بخوانید »

 • برای سوسیالیسم

  نوشته: پاتریک کوبله، رهبر حزب کمونیست آلمان

  برگردان: واحد مشیر

  برای ۳۰ سال ضدانقلاب

  علیرغم تمام نقاط ضعف توصیف شده در بالا، در رقابت با امپریالیسم – ما در مسیر درست بودیم و هستیم، در طرفی که گزینه دیگری برای آینده بشر است جدا از بربریت و فاجعه.

  بیشتر بخوانید »

 • آقای روحانی! گرانی مرغ و تخم مرغ هم تقصیر آمریکاست؟!

  نماینده تهران در مجلس یازدهم، در تذکری به حسن روحانی، از وضعیت گرانی های بازار سخن گفت.
  به گزارش مهر، محسن دهنوی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی طی اخطار قانون اساسی، گفت: مطابق با قانون اساسی دولت وظایفی را برای تأمین مایحتاج مردم برعهده دارد و باید در این راستا فعالیت کند.

  او  خطاب به روحانی، گفت: آقای روحانی امروز بازار چه وضعی دارد؟ مرغ کیلویی ۲۲ هزار تومان شده و تخم مرغ شانه‌ای ۳۸ هزار تومان و سیب زمینی کیلویی ۴ هزار تومان شده است.

  آیا این گرانی‌ها همه تقصیر آمریکاست!؟نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بسیاری از مشکلات بازار به دلیل سوءمدیریت است و ما واقعاً خجالت می کشیم بین مردم برویم.دهنوی بیان کرد: یکی از مردم اخیراً به بنده پیامک زده مبنی بر اینکه بنده کارمند دولت هستم و حقوق ما سال ۹۴ معادل ۲ سکه بود اما الان معادل یک ربع سکه شده است و چگونه باید زندگی خود را با این شرایط اداره کنیم.وی گفت: مجلس طرحی برای تأمین کالاهای اساسی تهیه کرده اما متأسفانه دولت به دنبال تخریب این طرح است، در حالی که قرار است ماهانه ۱۲۰ هزار تومان به ۲۰ میلیون نفر از اقشار ضعیف جامعه جهت تهیه کالاهای اساسی داده شود.

  این نماینده مجلس افزود: کل بارِ مالی اجرای این طرح برای دولت ۳۰ هزار میلیارد تومان یا یک میلیارد دلار است اما دولت می‌گوید چنین اعتباری ندارد!دهنوی گفت: دولتی که هنوز ۲۰ میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی را تعیین تکلیف نکرده و معلوم نشده که این ارز به کجا رفته است، برای یک میلیارد دلار تأمین مایحتاج مردم می‌گوید پول ندارم.وی تصریح کرد: بعضاً دولتمردان می‌گویند که مجلس می‌خواهد کشور را کوپنی اداره کند که در پاسخ به آنان باید بگویم شما کشور را به چنین وضعی رساندید و ما باید مطمئن باشیم کسی در کشور گرسنه نمی‌ماند به همین دلیل باید کالاهای اساسی اقشار ضعیف جامعه به آنان داده شود.

  به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
  @sedayemardomdotnet

 • عضو کمیته علمی ستاد مبارزه با کرونا : تختی برای بیماران کرونایی در مراکز درمانی باقی نمانده است”

  با بالارفتن آمار مبتلایان و نیز فوت‌شدگان در اثر کرونا در ایران، درباره نبود تخت بیمارستانی برای این بیماران هشدار داده شده است. مقامات دولتی نیز از بررسی طرح اعمال جریمه برای نزدن ماسک سخن گفته‌اند….
  بیشتر بخوانید »

 • اعتصاب؛ احضار تعدادی از کارگران نیشکر هفت ‌تپه

  احضار ۷ تن از کارگران مجتمع هفت تپه به مراجع قضایی در ارتباط با شکل گیری اعتصاب کارگران….
  بیشتر بخوانید »

 • طرح ساماندهی کودکان خیابانی حقوق آن‌ها را نقض می‌کند

  کار کودکان همچنان یک از مسائل اجتماعی در ایران است. مسئولان بارها طرح‌هایی برای ساماندهی کودکان کار به‌اجرا گذاشته‌اند اما این طرح‌ها تاکنون موفق نبوده‌اند. مسئول کمیته حقوقی انجمن حمایت از حقوق کودکان معتقد است طرح‌های سازمان بهزیستی کرامت انسانی کودکان را نقض و حقوق آن‌ها را نادیده می‌گیرد. او می‌گوید بسیاری از این طرح‌ها نه به‌ منظور کاهش آسیب و منع کار کودکان که با هدف پاک کردن سطح شهرها از وجود کودکان کار اجرا می‌شوند….
  بیشتر بخوانید »

 • بی حرمتی به زنان در محیط کار و سکوت و …

  خشونت علیه زنان معضلی جهانی است که همه کشورها اعم از پیشرفته و در حال توسعه مبتلا به این معضل هستند. هنگامی که از خشونت علیه زنان سخن می‌شود شاید تمام توجه اذهان به خشونت همسران، پدران و به طور کلی مردان علیه زنان معطوف شود که بعضا با کاهش سن زنان و کاهش تحصیلات آن‌ها رابطه مستقیم دارد، خشونت‌هایی که از آزارهای خانگی شروع می‌شود و به خاطر وجود دلایلی همچون مظلومیت، ضعف در توانانی دفاع از خود، ضعف در توانایی نه گفتن و نبود قوانین شفاف در این زمینه رخ می دهد….

  بیشتر بخوانید »

 • بازی چوپان دروغگوی فدراسیون فوتبال با فوتسال بانوان!

  بی‌توجهی و بدعهدی فدراسیون فوتبال در قبال تیم ملی فوتسال زنان ایران همچنان ادامه دارد و برای چندمین بار اردوی این تیم لغو شده است، موضوعی که اکنون با وعده های پوچ، داستان معروف چوپان دروغگو را تداعی می کند….
  بیشتر بخوانید »

 • بازیکن قلیانی استقلال در سفر به دوحه لو رفت؛ در انتظار اخراج مرد حاشیه

  مدیرعامل استقلال در افشاگری عجیب، از به همراه داشتن قلیان در اردوی تیم در دوحه خبر داده که گفته می‌شود این بازیکن قطعا از لیست تیم برای فصل بعدی خط خواهد خورد….
  بیشتر بخوانید »

 • ضرب و جرح و بازداشت دست‌کم ۲۰ معترض در اردبیل

  به دنبال تجمع شهروندان اردبیلی که پس از انتشار فراخوانی از سوی فعالان مدنی  برگزار شد، دست‌کم ۲۰ فعال مدنی در اردبیل بازداشت شدند. معترضان در اعتراض به آن‌چه «صدور مجوز استفاده روسیه از حریم هوایی و زمینی ایران برای انتقال سلاح به ارمنستان» و «حمایت از جمهوری آذربایجان برای آزادسازی قره‌باغ» عنوان‌ شده است، دست به تجمع زدند…..

  بیشتر بخوانید »

 • بحران انتخاباتی آمریکا: جهان در انتظاراولین مناظره ترامپ و بایدن

  تقی روزبه: …اگر نتایج از هفتخوان بحران به سلامتی عبورکند، مدال پیروزی را باید به «فرمانده کرونا» داد. چون اوست که ضربه اصلی را به شبه فاشیسم نیرومند و پرنفس درحال عروح در دژاصلی سرمایه داری واردساخت. و گرنه این جناح از سرمایه داری که خود مسئول وقوع بحران های کنونی است دستخوش شدیدترین بحران هاست و فاقد برنامه ای برای این بحران.

  بیشتر بخوانید »

 • سی ان ان : مردم آمریکا، بازنده بزرگ مناظره ترامپ-بایدن

  «صرف نظر از این که کدام نامزد را می‌توان فرد پیروز نخستین مناظره انتخاباتی آمریکا دانست، باید گفت: این مناظره یک بازنده بزرگ داشت؛ مردم آمریکا بازنده بزرگ این مناظره بودند.» این جمله، توصیف کارشناس شبکه خبری سی ان ان در باره نخستین مناظره دونالد ترامپ و جو بایدن بود. بیشتر بخوانید »

 • بالاخره آمریکا غلط می کند یا نمی کند؟

  اگر هیچ غلطی نمیکند، پس چرا هر اتفاق و بحرانی که در این سالها رخ داده را به امریکا ربط داده و مشکلات اقتصادی، معیشتی، فرهنگی، سیاسی، مذهبی و… را به آمریکا و سرسپردگانش ربط می دهید؟!

  بیشتر بخوانید »

 • افزایش ۶۰ درصدی هزینه سبد معیشت خانوار

  در اسفندماه براساس محاسبات تایید شده توسط هر سه گروه مذاکرات مزدی، سبد معاش خانوار ۴ میلیون و ۹۴۰ هزار تومان نرخ‌گذاری شد. همین سبد در شهریور به ۷ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان رسیده است، یعنی در طول شش ماه هزینه‌های زندگی حدود ۳ میلیون تومان افزایش یافته است! این اعداد نشان می‌دهد در شش ماهه‌ی نخست سال جاری، سبد معیشت خانوار یا همان هزینه‌های زندگی ۶۰ درصد افزایش داشته است.بیشتر بخوانید »

 • همزمان با روز جهانی سالمند: وجود ۸میلیون سالمند در کشور

  رییس اداره سلامت سالمندان وزارت بهداشت با اشاره به حرکت جامعه به سمت سالمندی، اقدامات این وزارتخانه برای ارائه خدمات مناسب به سالمندان را تشریح کرد و گفت: در حال حاضر سهم سالمندان در اشغال تخت‌های بیمارستانی بالا است که این نشان می‌دهد سالمندان وضعیت جسمی، روانی و رفاهی مناسبی ندارند.بیشتر بخوانید »

 • ضرورت حفظ قیمت ارز در شرایط تحریم‌

  سرمایه‌های واقعی هر کشور اعتماد مردم آن کشور است. بیشتر بخوانید »

 • تلاش دیکتاتوری ولایی برای تغییرهای شکلی و دورِ باطلِ «اعتمادسازی با حاکمیت»

  پس از سرکوب‌های خونین و سنگین سال ۱۳۸۸، تلاش برای جذب جریان‌های گوناگون سیاسی در داخل و خارج کشور زیر عنوان آنچه “قدرت نرم” نامیده می‌شد، در دستور کار دستگاه امنیتی-تبلیغاتی جمهوری اسلامی قرار گرفت.

  بیشتر بخوانید »

 • “نواف الاحمد الجابر الصباح” امیر کویت شد

  پس از اعلام مرگ صباح الاحمد الجابر الصباح، کابینه کویت امروز، سه‌شنبه نواف الاحمد، ولیعهد را به عنوان امیر جدید کویت معرفی کرد.بیشتر بخوانید »

دکمه بازگشت به بالا