ماه: آبان ۱۳۹۹

 • در حکومت «اسلامی»عدالت به مسلخ کشیده می شود

  رویه برخورد با مجرمان و افشا کننده‌‌‌های جرم در ایران گویا متفاوت از بسیاری از کشورهای دیگر است. در حالی که در کشورهای دیگر برای مجرمان واقعی پرونده‌سازی‌‌ می‌شود و به افشاکنندگان جرم پاداش می‌دهند، اما در کشور ما گویا خلاف این رویه در جریان است و به جای پرونده‌سازی برای مجرمان واقعی، منتشرکنندگان آن مورد تعقیب یا تهدید قرار‌‌ می‌گیرند….
  بیشتر بخوانید »

 • سندرز: نیازمند رئیس‌جمهوری هستیم که بر خلاف ترامپ به علم گوش می‌دهد

  سناتور ایالت ورمونت آمریکا روز شنبه در پیامی در توئیتر نوشت که در بحبوحه شیوع کرونا این کشور نیازمند رئیس‌جمهوری است که بر خلاف ترامپ به علم گوش فرا می‌دهد. بیشتر بخوانید »

 • عضو کمیسیون عمران مجلس: دولت با سیاسی کاری جلوی طرح معیشتی مجلس را گرفته است

  مجتبی یوسفی بیان کرد: این وظیفه دولت است که مشکلات معیشتی مردم را برطرف کند، حال آن ها نه تنها در این راستا اقدامی نکرده بلکه با طرح مجلس نیز مخالفت کردند. بیشتر بخوانید »

 • اتحادیه‌های کارگری آمریکا در صورت نپذیرفتن شکست از سوی ترامپ، آماده اعتصاب سراسری میشوند

  اگر این اعتصاب سراسری روی دهد، در تاریخ معاصر آمریکا بی‌سابقه خواهد بود، چراکه آخرین اعتصاب کارگری که در این کشور انجام شد، در سال ۱۹۴۶ بود که البته محدود به اوکلند بزرگترین شهر ایالت کالیفرنیا بود…..
  بیشتر بخوانید »

 • ۴ فعال کارگری نیشکر هفت‌تپه بازداشت شدند

  خلع‌ ید کارگران به‌جای اخلالگر ارزیبیشتر بخوانید »

 • ناامیدی از برقراری آتش‌بس در ناگورنو-قره باغ

  نیکول پاشینیان، نخست‌وزیر ارمنستان رسما از ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه خواست تا رایزنی‌ها درباره تأمین امنیت ارمنستان را در میانۀ درگیری‌های ناگورنو-قره باغ آغاز کند….
  بیشتر بخوانید »

 • ایرج بسطامی – گلپونه ها

  https://www.youtube.com/watch?v=Wg1HQc_ReTU

  متن آهنگ گلپونه ها از ایرج بسطامی

  گل پونه های وحشی دشت امیدم

  وقت سحر شد
  خاموشی شب رفت فردایی دگر شد
  من مانده ام تنهای تنها
  من مانده ام تنها میان سیل غمها
  حبیبم سیل غمها

  گل پونه ها نا مهربانی آتشم زد آتشم زد
  گل پونه ها بی همزبانی آتشم زد
  می خواهم اکنون تا سحر گاهان بخوانم
  افسرده ام دیوانه ام آزرده جانم

  گل پونه های وحشی دشت امیدم
  وقت سحر شد
  خاموشی شب رفت فردایی دگر شد
  من مانده ام تنهای تنها
  من مانده ام تنها میان سیل غمها
  حبیبم سیل غمها

  به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
  @sedayemardomdotnet

 • خودسوزی کارگر محروم مقابل محل کار

  میهن ما تحت حاکمیت جمهوری اسلامی پر از خبرهای های ناگوار،خودکشی، اسید پاشی، تجاوز به عفت و حرمت انسان ها ، خودسوزی و اوباش گردانی در جامعه و در نهایت غارت و چپاول و جنایت است. امروز اعلام شد که یک کارگر جوان رودباری به دلیل مشکلات معیشتی ناشی از بیکاری خود را مقابل شرکتی که قبلا در آن کار می‌کرد، به آتش کشیده است…..
  بیشتر بخوانید »

 • پیکار معلمان پیشرو با اندیشه های قرون وسطایی

  رژیم ولایی با اجرای سیاست خصوصی‌سازی به‌ منظور ارزان‌سازی نیروی کار و بهره‌کشی وحشیانه از زحمتکشان در تمام عرصه‌های تولید، خدمات، درمان، و آموزش، فقری همه‌جانبه را به آنان تحمیل کرده است. تاریخ میهن کهنسال‎مان سرشار از پیکار عصب­ سوز و جان‌کاه مردم ساکن این فلات با حاکمان مستبد و رژیم‎های استبدادی است. ستیز فرهنگی در درازنای سده‎ها و در فراخنای این کهن‎دیار، جایگاهی والا و پرافتخار را در پیکارِ همگانی این مردمان در برمی‎گیرد. وزیر آموزش و پرورش خطاب به فرهنگیان معترض گفت: می‌توانید نپذیرید، هر کسی قرارداد معلمی را امضا کرد یعنی باید با جان و دل کار کند؛ اگر نمی‌تواند کسی او را مجبور نکرده است….
  بیشتر بخوانید »

 • حقایقی تلخ درباره وضعیت دختران فوتبالیست بوشهر

  دختران فوتبالیست بوشهر به نابه‌سامانی و بلاتکلیفی خود اعتراض و حقایقی تلخ از وضعیت خود در جریان مسابقات لیگ و پس از آن را بازگو کردند.

  بیشتر بخوانید »

 • تعهد رهبران چین برای تبدیل شدن به قدرت فناوری “متکی به خود”

  هم‌زمان با پایان نشست چهار روزه دولت پکن با هدف تعیین سیاست‌های این کشور برای پنج سال آتی، رهبران چین متعهد شدند تا به یک قدرت تکنولوژی “متکی به خود” تبدیل شوند و به تقویت ظرفیت‌ها و توانایی‌های دفاعی ادامه دهند.بیشتر بخوانید »

 • کمبود کادر پرستاری علت افزایش موارد مرگ

  نتیجه کمبود کادر پرستاری افزایش شدت کار از مرزهای طبیعی و فرسودگی نیروی کار است. تاریخ نشان داده است که سرمایه‌دارن آنگاه که حمایت کامل حاکمان و نیروهای سرکوبگر را دارند از همه شیوه‌های  رذیلانه و غیر انسانی استثمار نیروی کار استفاده کرده و مرزهای طبیعی را زیر پا گذاشته‌اند و تنها آنگاه دست به عقب نشینی زده‌اند که با مقاوت نیروی متحد و سازمان یافته زحمتکشان مواجه شده‌اند. یگانه راه پرستاران مبارز کشورمان  برای کسب خواسته‌های برحق خود، «اجرای قانون تعرفه ‌گذاری، اجرای صحیح قانون بهره‌ وری، پرداخت معوقات مزدی و اضافه‌کاری‌ها، رفع موانع استخدامی و حذف اضافه‌ کاری‌های اجباری» تشدید مبارزه است. بیشتر بخوانید »

 • مهاجرت و رنج‌دیده نشدن

  اگر روزگاری فقط نخبه‌ها می‌خواستند مهاجرت کنند و امکان مهاجرت برای‌شان با چنین خطراتی همراه نبود، اما امروز مهاجرت با پذیرفتن خطر مرگ مسیر رسیدنِ گروهی به رویاهای‌شان شده است.بیشتر بخوانید »

 • ما دچار پارادوکسیم!

  نظام اول باید به مردم تکیه کند و با مردم درست کار کند. در همین حال هم برای اصلاح رابطه با دنیای خارج برنامه‌ریزی کند. وقتی خارجی‌ها ببینند این سیستم به مردم تکیه دارد با آن بهتر تعامل می‌کنند. راه حل را در داخل جستجو کردن یعنی روی مردم تکیه کردن، ما باید به مردم تکیه کنیم که نکردیم. ما الان داریم مردم را غارت می‌کنیم. بیشتر بخوانید »

 • عاقبتِ «حداد»

  به غیر از اعدام‌های دهه ۶۰ که شاهدان بر دست داشتن او در آنها شهادت می‌دهند، بر اساس اطلاعات جمع آوری شده در سایت اطلس زندان‌های ایران، دادن حبس‌های انفرادی دراز مدت، شکنجه روحی و جسمی زندانی، محرومیت از دیدار با خانواده، سلب حق دسترسی به وکیل و بالاخره حبس در تبعید از موارد تخلفات قضایی وی  در این سال‌ها بوده است.

  بیشتر بخوانید »

 • پیکار فرهنگی با خودکامگی

  هم اکنون پیکار عمومی مردم ایران علیه خودکامگی در پهنه‎های گوناگون از جمله در عرصه‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی با شدت تمام به پیش رانده می‎شود. در این میانه پهنه فرهنگی، جولان‎گاه نبردی است پر کش‎مکش که به گونه‎ای عریان در سطح جامعه و هم پنهان در زیر پوست جامعه و در ژرفا به پیش برده می‎شود.

  بیشتر بخوانید »

 • تجربه آمریکایی؛ مُردن در خلأ مدیریت

  درخصوص واکنش نسبت به بزرگ‌ترین بحران سلامت عمومی در زمانه ما، رهبران سیاسی‌ فعلی‌مان نشان داده‌اند که به شکل خطرناکی بی‌کفایت‌اند. ما نباید یاری‌شان کنیم و اجازه بدهیم در جایگاه خود باقی بمانند و به این طریق بتوانند باعث مرگ هزاران آمریکایی دیگر شوند.

  بیشتر بخوانید »

 • آقای مرتضوی! شما این لحظات را درک نخواهید کرد!

  امروز متوجه شدم قاضی دهنوی، معروف به حداد بر اثر ابتلا به ویروس کرونا درگذشت… دوست نداشتم این فرد آدم کش قبل از اینکه تقاص کارهایش را در محاکمه قانونی و علنی بازپس دهد به این شکل بمیرد…

  بیشتر بخوانید »

 • سلامت ۵۰.۰۰۰.۰۰۰ ایرانی در معرض خطر

  قدرت و سرعت ویروس کرونا روند صعودی در کشور پیداکرده است ابتلا ۸۰۱۱ نفر و ۳۶۵ فوتی در ۲۴ ساعت ستاد فرماندهی کرونای تهران و شورای شهر: دو هفته پایتخت را تعطیل کنید…
  بیشتر بخوانید »

 • «عقل و منطق » یا « توجیه وسیله با هدف مشخص »

  فقر مالی، بهداشتی و فرهنگی، بیکاری، گرانی سرسام‌آور، تورم فزاینده و شدت یافتن معضل مسکن ازجمله ره‌آوردهای حاکمیت چهل‌ و یک ساله رژیم جمهوری اسلامی برای مردم ستمدیده و بلاکشیده میهن ماست….
  بیشتر بخوانید »

دکمه بازگشت به بالا