ماه: اسفند ۱۳۹۹

 • صالحی: آژانس اتمی باید تاسیسات کلیدی ایران را پنهان نگاه دارد

  رئیس سازمان انرژی اتمی جمهوری اسلامی تأکید کرد پیوست بیانیه توافق این سازمان با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی “محرمانه” است. او می‌گوید چنانچه شورای حکام آژانس قطعنامه‌ای علیه ایران صادر کند، “واکنشی مناسب” دریافت خواهد کرد…..

  بیشتر بخوانید »

 • پایان تعلیق دو ماهه؛ نشست تجاری سه روزه اروپا و جمهوری اسلامی از فردا برگزار می‌شود

  نشست تجاری اروپا و ایران که به دلیل اعدام روح‌الله زم به تعویق افتاده بود، از فردا(۱ مارس) به مدت سه روز به صورت مجازی برگزار می‌شود….
  بیشتر بخوانید »

 • قصد آمریکا برای شرکت فعالانه در پروژه دفاع مشترک اروپایی

   یک روزنامه آلمانی از تصمیمات آمریکا برای مشارکت فعالانه در طرح ایجاد اتحادیه دفاعی اروپا موسوم به “پسکو” و ارائه درخواستی در این باره از طرف پنتاگون خبر داد.

  بیشتر بخوانید »

 • نگاه امنیتی به فقر

  مرگ تعدادی از سوخت‌بران در شهر سراوان سبب شد یک بار دیگر نام استان سیستان‌وبلوچستان بر سر زبان‌ها بیفتد، طوری‌که در یکی دو روز گذشته اخبار ضد و نقیضی از این استان به‌گوش می‌رسد. درگیری‌های اخیر نشان داد که چگونه ممکن است بی‌توجهی به آسیب‌های اجتماعی مانند فقر تبدیل به یک مسئله امنیتی شود. آسیب‌هایی که سال‌هاست گریبان مرزهای ایران را گرفته و حیات مردم مرزنشین را تهدید می‌کند. …..
  بیشتر بخوانید »

 • شهاب‌الدین عزیزی خادم رئیس فدراسیون فوتبال شد

  انتخابات فدارسیون فوتبال برگزار شد و در نهایت شهاب‌الدین عزیزی‌خادم موفق شد ریاست این فدراسیون را به دست آورد. انتخابات فدراسیون فوتبال در سالن همایش‌های اجلاس سران برگزار شد.مصطفی آجرلو، شهاب الدین عزیزی خادم، علی کریمی و کیومرث هاشمی نامزدهای انتخابات فدراسیون فوتبال بودند و پس از اخذ آرا هاشمی و عزیزی‌خادم به دور دوم راه یافتند و کریمی و آجرلو حذف شدند. از ۸۷ رای در مرحله نخست، کیومرث هاشمی ۲۴، شهاب الدین عزیزی خادم ۳۵، علی کریمی ۹ و مصطفی آجرلو ۱۸ رای کسب کردند و یک رای باطل شد.در دور دوم و در نهایت شهاب‌الدین عزیزی‌خادم با کسب ۴۹ رای به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال انتخاب شد تا ۴ سال ریاست این فدراسیون را به دست بگیرد…..
  بیشتر بخوانید »

 • پیرامون مهاجرت روستائیان

  بیشتر افراد زحمتکش به‌علت وخامت اوضاع معیشتی و دشواری وتلخکامی‌های زندگی‌شان به‌ناچار روستای محل کار و سکونت خود را ترک کرده و راهی شهرها می‌شوند. مهاجرت اجباری به‌ویژه از روستاهای کشورمان افزایش یافته است. به‌همین علت بسیاری از روستاها خالی از سکنه شده‌اند. هر چند که عوامل مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در زمینه مهاجرت روستاییان به شهرها دخیل هستند اما به اعتقاد کارشناسان اشتغال و مشکلات اقنتصادی مهم‌ترین دلیلی است که همچنان موجب تداوم معضل مهاجرت از روستاها به شهرها می‌شود. …..
  بیشتر بخوانید »

 • اعتراض بازنشستگان در تجمع‌های سراسری

  تا گرفتن حقمان اعتراض می‌کنیم، سفره ما خالیه، ظلم و ستم کافیه. پیش از این تجمع سراسری، ارگان‌های امنیتی با همدستی قوهٔ قضائیه ضمن اعمال فشار، احضار و تهدید تعدادی از فعالان سندیکایی کوشیده بودند فضای ارعاب ایجاد کرده و به زعم خود در ارادهٔ بازنشستگان برای برپائی تجمع سراسری خلل وارد آورند اما حرکت شجاعانهٔ امروز بازنشستگان این توطئه را عقیم گذاشت……
  بیشتر بخوانید »

 • اندر زمزمه های بازگشت احمدی نژاد به نمایش انتخابات

  جهان:

  مژده ای دوست که آن ماه لقا باز آمد

  گل گلزار ولایت به سرا باز آمد

   

  شربت و نقل همی پاش و گلاب افشان کن

  که گل سرسبد باغ ولا باز آمد

  بیشتر بخوانید »

 • جبهه ملی ایران: خشونت و کشتار در سیستان و بلوچستان را محکوم می کنیم

  برای پایان دادن به پدیده هایی مانند سوخت بری و تمام نارسایی ها و ناهنجاری های موجود، باید ساختار کلان قدرت سیاسی کشور تحول یافته، حقوق و آزادی های ملت به رسمیت شناخته شده و مشکلات اقتصادی کشور به شکلی ریشه ای و علمی بر طرف گردد.بیشتر بخوانید »

 • حکم نهایی ۷ فعال سیاسی صادر شد

  دادگاه تجدیدنظر استان تهران فرنگیس مظلوم، هود یازرلو، صدیقه مرادی، مهدی خواص صفت و محمدولی غلام نژاد، ۵ فعال سیاسی را به حبس محکوم کرد. شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب تهران پیشتر فرنگیس مظلوم را پس از واخواهی به ۱۸ ماه حبس، هانی یازرلو و فرزندش هود یازرلو را هر کدام به ۱ سال حبس، محمدولی غلام نژاد، صدیقه مرادی و مهدی خواص صفت را هر کدام به ۹۵ روز حبس تعزیری محکوم کرده بود. از میان این شهروندان هانی یازرلو از اتهامات مطروحه تبرئه شده و محکومیت آقای غلام نژاد به ۲ ماه زندان تقلیل یافته است….
  بیشتر بخوانید »

 • اقدام اقتصادی عربستان در مقابله با دولت بایدن

  رسانه‌های سعودی در راستای اقدامات اخیر ریاض به منظور مقابله با سیاست‌های «جو بایدن» اعلام کردند که عربستان به منظور تامین مالی برنامه بلندپروازانه «چشم‌انداز ۲۰۳۰» اقدام به انتشار اوراق قرضه در بورس‌های اروپایی با «یورو» کرده است، امری که موجب تضعیف بورس آمریکا در کوتاه مدت می‌شود. بیشتر بخوانید »

 • بجای پاسخ به مردم محروم و ستمدیده؛ نصیحت و بیم…..

  نامۀ محمد خاتمی به خامنه‌ای در مورد آیندۀ نظام با بی‌اعتنایی رهبر مواجه شده است. به نوشتۀ رسانه‌های جمهوری اسلامی، محمد خاتمی در نامه‌ای به خامنه‌ای، پیشنهادهایی را برای آیندۀ نظام مطرح کرده است. محتوای این نامه هنوز در دسترس رسانه‌ها قرار نگرفته است اما دفتر و اطرافیان خامنه‌ای هیچ واکنشی نسبت به این خبر نشان نداده‌اند…..
  بیشتر بخوانید »

 • اعتراضات مردم سیستان و بلوچستان گستردەتر از قبل همچنان ادامە دارد

  بر اساس اخباری کە “کمپین فعالان بلوچ” منتشر کردە است، اعتراضات همچنان ادامه دارد و در آخرین مورد معترضان بلوچ مسیر ترانزیتی افغانستان “زهک – زابل” را مسدود کردند….
  بیشتر بخوانید »

 • چرا دانشجوی ایرانی و قهرمان کشتی آسیا چوپانی می‌کند؟

  دارنده نشان طلا و برنز کشتی فرنگی نوجوانان در رقابت‌های آسیا و جهان، گفت: یک سالی می‌شود که از سر اجبار و تامین بخشی از نیازهای زندگی در کنار تحصیل در دانشگاه مجبورم از گوسفندان مواظبت کنم و به چوپانی مشغولم…….
  بیشتر بخوانید »

 • اعتراض ارمنی‌های سرخورده و خشمگین ادامه دارد

  در حالی که تظاهرات در ارمنستان علیه نیکول پاشینیان نخست وزیر این کشور ادامه دارد، آرمن سارکیسیان رئیس جمهوری ارمنستان روز شنبه با برکناری اونیک گاسپاریان از فرماندهی ارتش این کشور مخالفت کرد…..
  بیشتر بخوانید »

 • نمایش فقر بچه‌ها؟ به چه قیمتی؟

  قرار بود امروز، جمعه در یکی از گالری‌های خیابان پاسداران تهران نمایشگاه عکسی از بچه‌های کوره پزخانه برگزار شود اما این نمایشگاه دیروز به همت و اعتراض تعدادی از فعالان اجتماعی و فعالان حقوق کودک لغو شده است.بیشتر بخوانید »

 • آزارگر ـ زندانبان؛ پدیده‌ای که از «سکوت» تغذیه می‌کند

  نرگس محمدی می‌گوید که او شاکی است و در جایگاه متهم نخواهد نشست و در دادگاهی که قرار است برایش تشکیل شود شرکت نمی‌کند او می‌گوید:«هر رایی علیه من صادر شود به هیچ عنوان تبعیت نخواهم کرد و به شدت نسبت به آن معترض هستم.»

  بیشتر بخوانید »

 • محکومیت آرش گنجی، عضو کانون نویسندگان ایران به ۱۱ سال حبس

  براساس این حکم که توسط دادگاه تجدیدنظر استان تهران صادر و امروز شنبه ۹ اسفندماه به وکلای مدافع او، ناصر زرافشان و راضیه زیدی ابلاغ شده است، آرش گنجی از بابت اتهام «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی» به ۵ سال، به اتهام «تبلیغ علیه نظام» به ۱ سال و از بابت اتهام «عضویت و همکاری با یکی از گروه‌های مخالف نظام» به ۵ سال حبس و در مجموع به ۱۱ سال حبس تعزیری محکوم شده است.

  بیشتر بخوانید »

 • نصیحت حاکم مطلقه که راهبرد نیست

  از منظر نتیجه گرایی، اصرار بر مسیرهایی که حداقلی از نتایج هم برای آن تصور نیست کاری بیهوده است. نصیحت کردن راهبرد نیست و برای نیروی سیاسی مهم است چه حرف را کجا در چه موقعیتی و با تصور چه نتیجه ای بزند‌ تا بار معنایی حرفها نابود نشود. این اصلی است که اصلاح طلبان کمتر به آن توجه میکنند.

  بیشتر بخوانید »

 • فرقه دمکرات آذربایجان (پروژه آزادی ناتمام) بخش هفتم

  محمد حسین یحیایی: با آنان مانند اسرای جنگی رفتار می کردند و هر روز هم بر تعدادشان که از گوشه و کنار می آوردند، افزوده می شد، هنوز ابعاد این جنایت و تبعید روشن نشده است، زیرا رژیم جمهوری اسلامی هم آرشیو های خود را همچنان بسته نگهداشته است…

  بیشتر بخوانید »

دکمه بازگشت به بالا