ماه: فروردین ۱۴۰۰

 • طناب ارز دور گردن معیشت!

  فقر مالی، بهداشتی و فرهنگی، بیکاری، گرانی سرسام‌آور، تورم فزاینده و شدت یافتن معضل مسکن از چالش‌های بزرگی است که مردم ستمدیده و بلاکشیده میهن ما با آن دست به‌گریبانند و روزگاری پررنج و محرومیت را سپری می‌کنند…..

  بیشتر بخوانید »

 • رویترز: اتحادیه اروپا علیه ایران تحریم اعمال می‌کند

  سه دیپلمات اروپایی گفتند که اتحادیه اروپا موافقت کرده روز چهارشنبه چند مقام ایرانی را به بهانه نقض حقوق بشر تحریم کند.بیشتر بخوانید »

 • جان باختن ۹۶ بیمار کرونا؛ شناسایی ۱۰۳۳۰ بیمار جدید

  وزارت بهداشت از شناسایی ۱۰۳۳۰ بیمار جدید کووید-۱۹ در کشور و فوت ۹۶ بیمار مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد……

  بیشتر بخوانید »

 • واکسن‌های غیرمجاز کرونا در بازار سیاه

  می‌رویم به خیابان ناصرخسرو برای بررسی شایعه فروش واکسن کرونا در این مرکز شناخته شده. شایعه حقیقت دارد. همه چیز عرضه می‌شود: از مارک فایزر، تا اسپوتنیک و بقیه. هر مارکی قیمت خودش را دارد. اینکه کالا تقلبی است یا نه، معلوم نیست. از خرید تضمینی هم حرف می‌زنند….
  بیشتر بخوانید »

 • توافق ایران و چین اتحاد در برابر آمریکاست یا دور زدن تحریم ها

  روزنامه کامرسانت روسیه نوشت: امضای سند همکاری‌های راهبردی جامع بین چین و ایران که چالش جدیدی را برای واشنگتن ایجاد کرد در واقع اتحاد دو قدرت بزرگ خاورمیانه و شرق در برابر زورگوئی‌های آمریکاست……
  بیشتر بخوانید »

 • نگذاریم حقوق مردم را به نام آقازاده‌ها کنند

  از هم اکنون گروه‌بندی‌ها و چهره‌های شاخص اصلاح‌طلبان حکومتی و بخشی از چهره‌های سیاسی در داخل و خارج کشور و پادوهای ریز و درشت آنها که ورود مردم به صحنهٔ تحوّل کشور را تهدیدی برای “نظام” می‌دانند دست به کار شده‌اند. واقعیت آن است که بخش تعیین‌کننده‌ای از مردم کشور ما به حکومت ولایی جمهوری اسلامی و جناح‌های درون آن پشت کرده‌اند و خواست‌های اقتصادی و سیاسی و صدای اعتراضشان را در خیابان‌ها، کارخانه‌ها، بیمارستان‌ها، مدرسه‌ها و دانشگاه‌ها هرچه رساتر و ‌صریح‌تر به‌گوش حاکمان می‌رسانند…..
  بیشتر بخوانید »

 • استعفاهای پی در پی برزیل؛ بزرگترین چالش پیش روی بولسونارو

  در میان موج انتقادات جهانی درباره شیوع نگران‌کننده ویروس کرونا در برزیل، «ژائیر بولسونارو» رئیس جمهوری این کشور در پی استعفای وزیران امور خارجه و دفاع و برخی فرماندهان ارتش، با چالش برانگیزترین معمای پیش روی خود از آغاز به کار دولتش در سال ۲۰۱۹ روبرو شده است.بیشتر بخوانید »

 • بحران کرونا: ورود و خروج از ۸۱ شهر قرمز و نارنجی ممنوع شد؛ پیشروی موج چهارم کرونا

  مطابق گزارش‌های رسانه‌ها، عملکرد ضد مردمی رژیم ولایت فقیه در برخورد با همه گیری ویروس کرونا در مجموع ادامه و بخشی از همان سیاست های فاجعه باری است که کشور و ده ها میلیون ایرانی را با فقر و محرومیت و دشواری های روز افزون مواجه کرده است. نجات کشور از فاجعه واگیری کرونا نیازمند ایجاد یک سیستم طب ملی، ‌ایجاد امکانات بهداشتی مدرن و واکسیناسیون رایگان شهروندان است که تحقق آن با ادامه این حاکمیت فاسد و ضد مردمی ممکن نیست. علی ربیعی سخنگوی دولت حسن روحانی، روز سه شنبه ١۰ فروردین، با اشاره به اینکه در روزهای آتی، محموله هایی از واکسن کرونا وارد کشور خواهد شد…..
  بیشتر بخوانید »

 • تمدید ۴ ماهه معافیت عراق از تحریم‌های ایران

  رئیس دفتر روزنامه واشنگتن پُست در بغداد به نقل از سخنگوی دولت آمریکا خبر داد، واشنگتن به عراق به منظور پرداخت بدهی‌های خود به ایران، معافیت ۱۲۰ روزه داد و معافیت عراق از تحریم‌های ایران را چهار ماه تمدید کرد.

  بیشتر بخوانید »

 • خروج اکثر کارگران از شمول قانون کار و مزایای مزدی

  صحبت از قانون در رژیم ولایت فقیه، مجری مناسبات نولیبرالیستی اقتصاد که اکثر زحمتکشان را با اجرای تعدیل ساختاری و خصوصی سازی برای حمایت از کلان سرمایه‌داران و نهادها و سرمایه‌های انگلی از شمول قانون کار خارج کرده بدون بسیج زحمتکشان در تشکل‌های مستقل سندیکایی خود و تشدید مبارزه بی ثمر است.بیشتر بخوانید »

 • کمیته فنی در فدراسیون بدنسازی هیچ کاره است؛ با گرفتن ۱۰۰ دلار درجه بین‌المللی می دهند!

  دبیر کمیته فنی فدراسیون بدنسازی تاکید کرد: کمیته فنی در فدراسیون بدنسازی هیچ کاره است و رییس فدراسیون هیچ توجهی به این کمیته ندارد.بیشتر بخوانید »

 • تداوم حبس برادران حردانی و پورمنصوری و اظهار بی اطلاعی مدیریت زندان از اعمال عفو

  شهرام پورمنصوری، فرهنگ پورمنصوری و رسول حردانی هر سه هنگام بازداشت زیر ۱۸ سال سن داشتند. مادر این خانواده نیز یک‌سال‌ونیم حبس شامل ۴۵ روز انفرادی را تحمل کرد و از آن زمان دچار بیماری قند و دیسک کمر شد.بیشتر بخوانید »

 • جزییات جدید از اعتراضات در گنبد کاووس

  اعتراضات در گنبدکاووسی به خاطر آزار جنسی دو دختر در یکی از روستا‌های استان گلستان بازتاب گسترده‌ای داشت. در این خصوص روایات متعددی مطرح شده است. رویداد۲۴ در این گزارش با مطلعان محلی مصاحبه داشته است. بیشتر بخوانید »

 • آلمان: آسترازنکا تنها برای افراد بالای ۶۰ سال توصیه می‌شود

  کمیسیون دائمی واکسیناسیون آلمان استیکو (Stiko) روز سه‌شنبه ۱۰ فروردین (۳۰ مارس) اعلام کرد که بنابر داده‌های موجود پس از تزریق واکسن آسترازنکا احتمال بروز عوارض جانبی نادر اما بسیار شدید “ترومبوآمبولیک” برای افراد زیر ۶۰ سال بیشتر است.

  بیشتر بخوانید »

 • کشته‌های اعتراضات میانمار از ۵۰۰ تن گذشت

  درگیری‌ها بین معترضان مخالف کودتا و نیروهای امنیتی میانمار همچنان ادامه داشته و منابع از کشته شدن حداقل ۱۴ تن دیگر در جریان تظاهرات روز دوشنبه این کشور خبر دادند. همچنین گزارش شده که معترضان با هدف تشدید نافرمانی مدنی، به تاکتیک رهاسازی زباله در تقاطع‌های شهری روی آورده‌اند.بیشتر بخوانید »

 • روز نو نوروز نو

  هما ارژنگی: در آستانه ی نوروز بزرگ، جشنی از دور دستِ هزاره ها، از آن سوی روزگارانِ ناپیدا، برای هم میهنان ارجمندم در گستره ی این جهان بزرگ، شادکامی و بهروزی آرزو دارم.

  بیشتر بخوانید »

 • پیام تشکیلات دموکراتیک زنان ایران: در سوگ انسانی والا و مبارزی پرشور و ثابت‌قدم در طریق آرمان های مردمش

  رفیق خاوری پیکار جسورانهٔ زنان ایران و همه برابری‌خواهان به‌منظور دگرگون‌سازی روابط مردسالارانه و زن‌ستیزانه را تحسین می‌کرد، تحول‌های‌شان را پی می‌گرفت، و پشتیبانی از مبارزات زنان را وظیفهٔ هر پیکارگر آزادی‌خواه می‌دانست.

  بیشتر بخوانید »

 • فرار مغزها؛ خسارتی جدی به ایران و ارتباط علمی آن با جهان

  دانشگاهیان ایران به طور فزاینده‌ای به کشور خود پشت می‌کنند. تنها در سال گذشته نزدیک به ۹۰۰ استاد دانشگاه ایران را ترک کرده‌اند. اما آلمان همچنان همکاری علمی مثمر ثمر با ایران را عملی می‌داند…..
  بیشتر بخوانید »

 • واکسن کرونا؛ حکومت سرگردان، دلال ها دنبال سود، مردم در انتظار!

  هفته اول فروردین ماه بود که َاطلاعیه مهمی روی خروجی سایت سازمان غذا و دارو قرار گرفت، در این اطلاعیه از شرکت‌های وارد کننده دارو و فرآورده‌های بیولوژیک خواسته شده بود تا در صورت امکان برای واردات واکسن کووید ۱۹ از منابع معتبر مورد تایید سازمان، اقدام کنند. هفتم فروردین این موضوع در ستاد ملی مقابله با کرونا مصوب شد و این اجازه به شرکت‌های خصوصی داده شد تا با استفاده از ارز نیمایی، اقدام به واردات واکسن کنند…..
  بیشتر بخوانید »

 • فاصله ۲۰۰۰ درصدی قیمت ساخت با نرخها در بازار مسکن

  در دهه های گذشته ساخت و ساز بسیار سودآور بود و انبوه سازان بین ۱۰۰ تا ۵۰۰ درصد سود می کردند. همین مساله باعث رشد قیمت زمین و مسکن در کلانشهرها شد؛ تا جایی که قیمتها آنقدر بالا رفت که دیگر مردم توان خرید ندارند.بیشتر بخوانید »

دکمه بازگشت به بالا