ماه: فروردین ۱۴۰۰

 • مذاکرات وین زیر سایه حمله به نطنز

  تحلیلگران از شدت گرفتن تنش‌ها بین ایران و اسرائیل نگران هستند. در آمریکا، فشار دموکرات‌ها بر بایدن برای احیای سریع‌تر برجام افزایش یافته است…..

  بیشتر بخوانید »

 • بیش از نیم میلیون اسرائیلی کرونا زده ناتوان از یافتن شغل جدید

  کانال ۱۲ تلویزیون اسرائیل شامگاه دوشنبه گزارش داد که بیش از ۵۵۰ هزار اسرائیلی که در اثر بحران کرونا بیکار شده‌اند، همچنان در پی یافتن شغلی جدید هستند.

  به گزارش تسنیم، کانال ۱۲ تلویزیون اسرائیل اعلام کرد که براساس آمارهای اداره کار، ۵۵۰ هزار اسرائیلی همچنان به عنوان نیروی آماده کار حضور دارند و هنوز نتوانسته‌اند شاغل شوند.

  بنابراین گزارش، با پایان مهلت تعیین شده برای اشتغال مجدد بیکارشدگان بحران کرونا، اداره کار اسرائیلی یک بار دیگر به مدت ۱۴۰ روز تا نیمه سال ۲۰۲۱ بیمه بیکاری برای آنها را تمدید کرده است.

  براین اساس، در این مدت همچنان تلاش‌ها برای اشتغال این بیکاران ادامه خواهد داشت.

  اقتصاد اسرائیل با توجه به وابستگی شدید به کمک‌های آمریکا و اروپا در اثر بحران کرونا دچار معضلات جدی شده است.

   

  به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
  @sedayemardomdotnet

 • قتل یک خبرنگار در یونان و افزایش هشدارها در اروپا

  به دنبال کشته شدن یک خبرنگار در یونان، سازمان «گزارشگران بدون مرز» نسبت به افزایش خطرها برای خبرنگاران در اروپا هشدار داد……
  بیشتر بخوانید »

 • سازمان ملل: میلیون‌ها زن نمی‌توانند در مورد بدن خودشان تصمیم بگیرند

  بنا به گزارش صندوق جمعیت سازمان ملل صدها میلیون زن و دختر در جهان مالک تن خود نیستند و نمی‌توانند برای نمونه در مورد رابطه جنسی تصمیم بگیرند. بنا بر این گزارش، خشونت علیه زنان هم در دوران کرونا به شدت افزایش یافته‌است…..
  بیشتر بخوانید »

 • جنبش مستقل زنان افغانستان

  مانیفست جنبش مستقل زنان به تازگی منتشر شده است. فعالان این جنبش در مانیفست خود از «عدالت جنسیتی ضدسرمایه‌دارانه» دفاع، و جنبش خود را چنین توصیف می‌کنند: «جریانی که می‌خواهد از هویت و مطالبه‌ی همگان و زنان بگوید. از حقوقِ زنان کارگر، کشاورز، روستایی، سرپرست، معلول، فقیر، تراجنسیتی و کوئیر و …؛ تمام زنانی که در دو دهه‌ی گذشته کم‌ترین نشانی‌ای از نیاز و هویت آنان در ویترین‌های مجلل و پر زرق و برق جریان اصلی “دادخواهی حوزه‌ی زنان” نبوده است.»……
  بیشتر بخوانید »

 • سنای برزیل درباره سوءمدیریت دولت بولسونارو در بحران کرونا تحقیق می‌کند

  سنای برزیل چگونگی واکنش ژائیر بولسونارو رئیس جمهوری این کشور نسبت به همه گیری بیماری کووید–۱۹ را بررسی می کند.بیشتر بخوانید »

 • افزایش قربانیان کرونا و کمبود واکسن

  شمار مبتلایان به کرونا و تلفات آن در ایران به سرعت افزایش می‌یابد. ایران به ۱۲۰ میلیون دوز واکسن نیاز دارد که هنوز در دسترس نیست. ولی مسئولان وعده پایان یافتن دور اول واکسیناسیون تا پایان اردیبهشت را داده‌اند…..

  بیشتر بخوانید »

 • اسامی و عناوین اتهامی ۲۱ نفر از همکاران حسن رعیت اعلام شد

  دومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات حسن میرکاظمی معروف به رعیت در شعبه ۵ دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی بابایی برگزار شد…..

  بیشتر بخوانید »

 • رئیس سازمان نظام پزشکی مشهد: اگر واکسن کرونا نرسد، فاجعه انسانی رخ می‌دهد

  رئیس سازمان نظام پزشکی مشهد گفته که یک فاجعه انسانی بر اثر کرونا در ایران در حال رخ دادن است و راهی جز بستن شهرها و واکسیناسیون گسترده وجود ندارد…..
  بیشتر بخوانید »

 • در تهیه واکسن عقب افتادیم،.. خودکشی‌ها را دریابیم!

  درحالی که پرستاران در همه کشورها در صف مقدم واکسیناسیون قرار دارند، در جمهوری اسلامی فرشتگان آبی‌پوش زیر تیغ ممنوعیت و محدودیت و اخراج نابود می‌شوند…..
  بیشتر بخوانید »

 • مینیاپولیس سومین شب ناآرام را پشت سر گذاشت

  معترضان آمریکایی در شهر مینیاپولیس برای سومین شب متوالی در اعتراض به قتل جوان سیاهپوست‌ به خیابان‌ها آمدند.بیشتر بخوانید »

 • آزادی موقت آیدین مرادخانی با تودیع قرار کفالت از بازداشتگاه اطلاعات سپاه ارومیه

  به گفته یک منبع نزدیک به خانواده آقای مرادخانی،  وی در خصوص ارائه پروژه‌های نظامی در دانشگاه‌های اروپایی بازجویی و جهت اعترافات اجباری تحت فشار قرار گرفته است.بیشتر بخوانید »

 • ناتوانی رژیم ولایت فقیه در ایجاد کار برای شهروندان و معضل کولبری

  ایجاد کار وظیفه حکومت‌هاست. کشور ما امکانات بالقوه و ثروت کافی برای تامین کار و معیشتی عادلانه برای همه شهروندان، در صورت اداره کارشناسانه این منابع را دارد. اما رژیم ناکارآمد و فاسد ولایت فقیه این امکانات و ثروت‌ها را نه در خدمت تولید ملی و ایجاد کار بلکه برای ثروتمندتر شدن کلان سرمایه‌داران و نهادهای انگلی و غیر مولد نابود کرده و می‌کند. و کولبری نتیجه چنین سیاست‌هایی است.بیشتر بخوانید »

 • غنی‌سازی ۶۰ درصدی اورانیوم

  عباس عراقچی معاون سیاسی وزات امور خارجه دولت حسن روحانی  و مذاکره کننده ارشد هسته‌ای جمهوری اسلامی از آغاز غنی‌سازی ۶۰ درصدی خبر داد….

  بیشتر بخوانید »

 • کرونا در ایران روی خط مرگ/ هر ۴ دقیقه یک فوتی

  آمار فوتی‌های کرونا در شبانه روز گذشته، سخت‌ترین روز کرونایی را از ابتدای شیوع این بیماری در کشور، تا کنون رقم زده است.بیشتر بخوانید »

 • پروندۀ حسن خمینی در انتخابات ۱۴۰۰ بسته شد

  حسن خمینی بعد از مشورت با علی خامنه ای، از کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ منصرف شد…..

  بیشتر بخوانید »

 • “واکسن کرونا در ایران اندک و تزریق آن غیرشفاف و برای خودی‌هاست”

  دبیرکل خانه پرستاران می‌گوید مقدار اندکی واکسن کرونا وارد شده که توزیع آن غیر شفاف است و به «خودی»ها ارجحیت داده می‌شود. هم زمان وضع بسیاری شهرها قرمز است و کارکنان بهشت زهرای تهران گاه در سه نوبت کار می‌کنند…..
  بیشتر بخوانید »

 • توقف رهاسازی آب به سمت دریاچه ارومیه

  براساس مصوبات ستاد احیای دریاچه ارومیه در سال آبی ۹۹ و ۱۴۰۰ باید ۶۴۰میلیون مترمکعب آب از سدهای حوزه آبریز دریاچه ارومیه رهاسازی شود، اما وزارت نیرو برخلاف تعهدش، دریچه سدها را به روی دریاچه ارومیه بسته و اجازه نداده آب به‌دریاچه برسد تا بزرگ‌ترین دریاچه ایران یک‌بار دیگر خود را در خطر زوال و نابودی ببیند. لازم به ذکر است سال آبی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ از مهرماه سال گذشته آغاز شده است و تا آخر خرداد ماه سال جاری ادامه دارد…..
  بیشتر بخوانید »

 • کاهش فاحش ذخایر ارزی کشور

  ذخایر ارزی رژیم طی ۲سال ۳۰ برابر کاهش یافته است. این در حالی است که به تازگی صندوق بین‌المللی پول از افت ۹۷ درصدی ذخایر ارزی قابل دسترس ایران در دو سال گذشته خبر داده که رئیس کل بانک مرکزی این ادعا را رد می‌کند. …..
  بیشتر بخوانید »

 • کارد به استخوان کشاورزان اصفهانی رسیده است

  سیاست‌های دولت‌ها می‌تواند صنعت کشاورزی یک کشور را فعال‌تر کند یا به خاموشی و سکون بکشاند. کشاورزان استان اصفهان در این روزها با مشکلات فراوانی روبرو هستند……

  بیشتر بخوانید »

دکمه بازگشت به بالا