ماه: مهر ۱۴۰۰

 • روسیه نسبت به صف آرایی طالبان و نیروهای تاجیکستان هشدار داد

  تنش میان کابل-دوشنبه بر سر حمایت تاجیکستان از جبهه پنجشیر بالا گرفته تا آنجا که روسیه با نگرانی گزارش ها درباره تقابل نیروهای طرفین در مرز مشترک را دنبال و آنها را به خویشتنداری دعوت می کند.بیشتر بخوانید »

 • تداوم بازداشت و بی‌خبری از وضعیت قاسم بهرامی

  قاسم بهرامی، شاعر منتقد که با نام “شیدای همدانی” شناخته می‌شود علیرغم گذشت ۱۶ روز از زمان دستگیری در مشهد کماکان در بازداشت و بی‌خبری به سر میبرد.بیشتر بخوانید »

 • انتقاد وزارت خارجه چین از عملکرد آژانس بین‌المللی انرژی اتمی

  سخنگوی وزارت خارجه چین طی سخنانی، قرارداد سه جانبه «آکوس» میان سه کشور استرالیا، آمریکا و انگلیس را حاصل سوء استفاده از خلائهای قانونی موجود در حقوق بین الملل دانست.بیشتر بخوانید »

 • اقتصاد ایران جزو ۶ اقتصاد بسته جهان؛ گرجستان پنجم شد، ایران صد و شصتم

  «اقتصاد ایران در رده اقتصادهای بسته طبقه‌بندی می‌شود.» نتیجه همین یک جمله کوتاه برای مردم ایران، معادل فقر، عقب‌افتادنِ سطح زندگی در مقایسه با مردم کشورهای همسایه و انبوهی از مشکلات اجتماعی است…..

  بیشتر بخوانید »

 • بیانیه کانون صنفی معلمان تهران در محکومیت بازداشت عزیز قاسم زاده، فعال صنفی فرهنگیان

  کانون صنفی معلمان بازداشت غیرقانونی عزیز قاسم‌زاده کنش‌گر صنفی و سخنگوی کانون صنفی فرهنگیان گیلان را محکوم نموده و روند رو به گسترش این گونه برخوردها را تکرار روش‌های سرکوب‌گرانه غلطی می‌داند که جز ایجاد گسیختگی اجتماعی بیشتر، راه به جایی نخواهد برد”. آقای قاسم زاده روز یکشنبه ۴ مهر، توسط نیروهای امنیتی در منزل پدری خود بازداشت شد.بیشتر بخوانید »

 • پنهان‌کاری اداره اطلاعات در مورد بازداشت ادریس فقیهی در ارومیه

  ادریس فقیهی، عضو پژاک که چندی پیش در یک درگیری در اطراف شهر بوکان، ناپدید شده بود با گذشت چهار ماه تحت بازجویی در وزارت اطلاعات می‌باشد.بیشتر بخوانید »

 • آخرین آمار حکومتی؛ ۵۵۸۷۰۴۰ نفر مبتلا و ۱۲۰۴۲۸ نفر فوتی

  وزارت بهداشت اعلام کرد که متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۶۸ بیمار ویروس کرونا جان خود را از دست دادند.بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت تا کنون ۳۸ میلیون و ۷۰۸ هزار و ۶۴۲ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۱۶ میلیون و ۲۷۲ هزار و ۷۹۹ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده‌اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۵۴ میلیون و ۹۸۱ هزار و ۴۴۱ دُز رسید….
  بیشتر بخوانید »

 • رئیس دو تلویزیون ورشکسته، رئیس جدید صدا و سیما شد!

  پیمان جبلی، دانش‌آموخته دانشگاه امام صادق است و معاونت برون مرزی صدا و سیما و نیز معاونت سعید جلیلی در شورای عالی امنیت ملی را در کارنامه‌اش دارد.

  بیشتر بخوانید »

 • فراتر از فاجعه

  هر هکتار از این اراضی دارای پتانسیل درآمد خالص و ناخاص سالانه دوهزارو ۵۰۰ و پنج هزار دلار و تولید حداقل هفت تُن محصول است؛ بنابراین خارج‌شدن حدود ۴۰۰ هزار هکتار از چرخه تولید کشاورزی در سه استان شمالی موجب کاهش درآمد ناخالص سالانه دو میلیارد دلار و سه میلیون تُن محصول خواهد بود.

  بیشتر بخوانید »

 • از اورهان پاموک تا مریل استریپ؛ ده‌ها نویسنده و هنرمند خواستار آزادی نویسندگان ایرانی

  شخصیت‌های پرآوازه‌ای از دنیای ادبیات و هنر چون اورهان پاموک، مارگارت آتوود، خالد حسینی، جی‌ام کوتسی و مریل استریپ با امضای نامه انجمن قلم آمریکا خواستار آزادی بکتاش آبتین، کیوان باژن و رضا خندان شده‌اند……

  بیشتر بخوانید »

 • رئیس جمهوری اسبق فرانسه به دلیل تامین مالی غیرقانونی کارزار انتخاباتی مجرم شناخته شد

  نیکولا سارکوزی، رئیس جمهوری اسبق فرانسه روز پنجشنبه به دلیل تامین مالی غیرقانونی کمپین انتخاباتی خود در سال ۲۰۱۲ مجرم شناخته شد.

  آقای سارکوزی متهم است که حدود ۲۲.۵ میلیون یورو یعنی چیزی حدود دو برابر بیشترین مقدار قانونی برای رقابت‌های انتخاباتی سال ۲۰۱۲ هزینه کرده؛ رقابتی که در نهایت با شکست او در برابر فرانسوا اولاند به پایان رسید.

  سارکوزی ۶۶ ساله اتهام هرگونه تخلفی را رد کرده است با این حال دادستان‌های پرونده او معتقدند آقای سارکوزی هفته‌ها پیش از رای‌گیری می‌دانسته که هزینه‌های انتخاباتی او که طبق قوانین فرانسه به شدت محدود است، به حداکثر قانونی نزدیک شده ولی با این حال، با سازماندهی بسیاری از تجمعات بزرگ و پرهزینه انتخاباتی موافقت کرده است.

  دادستان‌های پرونده برای او مجازات یک سال حبس شامل یک دوره شش ماهه تعلیقی پیشنهاد کرده‌اند. البته قاضی پرونده اعلام کرد که آقای سارکوزی پس از اعلام حکم دادگاه می‌تواند با بستن دستبند الکترونیکی دوران محکومیت خود را در خانه شخصی خود سپری کند.

  این حکم مجرمیت شش ماه پس از محکوم شدن او به اتهام فساد و نفوذ در پرونده دیگری صادر شد که منجر به صدور حکم یک سال حبس قطعی و دو سال تعلیقی شد و او را به اولین رئیس جمهوری سابق فرانسه بدل می‌کند که با دو مجازات حبس مواجه شده است. البته آقای سارکوزی در مورد حکم صادر شده در ماه مارس درخواست تجدیدنظر کرده است.

  آقای سارکوزی که اتهام تازه مطرح شده علیه خود را رد کرده، در جلسه روز پنجشنبه دادگاه حاضر نشده بود و همین اقدام احتمال تلاش او برای اعلام درخواست تجدیدنظر علیه این حکم را نیز تقویت کرده است.

  رئیس جمهوری اسبق فرانسه همچنین به اتهاماتی مبنی بر دریافت پول از معمر قذافی، رهبر سابق لیبی برای تامین بودجه مبارزات انتخاباتی سال ۲۰۰۷ و همکاری یا الیگارشی روسیه تحت بازجویی قرار گرفته است.

  رسانه‌های فرانسه گزارش داده‌اند که او با وجود اعلام کناره‌گیری از سیاست در سال ۲۰۱۷ همچنان در پشت صحنه مشغول ایفای نقش جدی است و در حال استفاده از جایگاه خود برای تعیین نامزد نهایی محافظه‌کاران در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۲ است.

  افزون بر رئیس جمهوری اسبق فرانسه، دادگاه در پایان رسیدگی به پرونده ۱۳ نفر دیگر از جمله اعضای حزب‌محافظه کار جمهوری‌خواهان، حسابداران و سران کارزار انتخاباتی آقای سارکوزی با اتهاماتی از جمله جعل، کلاهبرداری و مشارکت در تامین مالی غیرقانونی مبارزات انتخاباتی، تمامی آنها را مجرم شناخت.
  یورو نیوز

  به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

  @sedayemardomdotnet

 • زیر خط فقر

  ناضایتی عمومی از مجموعهٔ سیاست‌های ظالمانه حاکمیت ارتجاعی و تقابل فزایندهٔ توده‌ها با جمهوری اسلامی، ابعادی وسیعتری به‌خود گرفته است. بر پایه گزارش های اعلام شده، در یک سال گذشته ۴۰ درصد بر جمعیت زیر فقر در میهن ما افزوده شده است…..
  بیشتر بخوانید »

 • اتحادیه اروپا برای انتخابات ونزوئلا ناظر اعزام می‌کند

  مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با اشاره به حضور طیف گسترده ای از احزاب سیاسی در انتخابات منطقه ای ونزوئلا، از اعزام هیئت ناظر برای رصد این رویداد سیاسی خبر داد.بیشتر بخوانید »

 • بازنشستگی «سخت و زیان‌آور» سخت‌ترین کار دنیا!

  اینکه شغل کارگرِ «پیکورچی» را در لیست بیمه «نظافت‌چی» درج کنند. همه اینها به این دلیل از سوی پیمانکاران و کارفرمایان رواج شده که آنها مجبور نشوند، تفاوت ۱۰ سال سنوات ارفاقی بازنشستگی یا همان «۴ درصد» معروف را به تامین اجتماعی بدهند…بیشتر بخوانید »

 • نتایج دوومیدانی‌کاران ایران در مسابقات آسیای میانه

  نمایندگان دوومیدانی ایران در اولین دوره از مسابقات قهرمانی آسیای میانه چندین مدال کسب کردند.بیشتر بخوانید »

 • پیروزی جوانان والیبال ایران مقابل تایلند

  تیم ملی والیبال جوانان ایران در رقابت های جهانی تایلند را شکست داد تا در ادامه این رقابت ها، والیبال ایران برای کسب عنوان نهمی تا دوازدهمی به مصاف حریفان خود برود.بیشتر بخوانید »

 • خطر تنش آب شرب برای ۲۸ شهر

  خطر کم آبی در کشورمان توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. تعداد شهرهای دچار تنش آب شرب در میهن ما دوباره رکورد می‌زند و بر اساس محاسبات مرکز پژوهش‌های مجلس ، دست‌کم ۲۸ شهر ایران در سال ۱۴۰۰با بحران تنش آب شرب مواجه شده‌اند. این، بالاترین میزان در ۳ سال اخیر است که نشان می‌دهد کشور ما دوباره به عصر خشکسالی و تنش آبی وارد شده است…..
  بیشتر بخوانید »

 • آدم‌ربایی‌های جمهوری اسلامی و استاندارد دوگانه اروپا و آمریکا در زمینه حقوق بشر

  این روش استاندارد دوگانه اروپا و آمریکا در زمینه حقوق بشر است که در عمل به جمهوری اسلامی ایران این شهامت را می‌دهد تا به جنایات خود ادامه دهد.بیشتر بخوانید »

 • «انزوای اجتماعی» و «بلاتکلیفی» سالمندان در پاندمی کووید ۱۹

  عضو شورای مرکزی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور با بیان اینکه همه گیری کووید ۱۹ برای افراد مسن در جهان تاثیرات چشمگیر اجتماعی، عاطفی و رفتاری داشته است، گفت: این تاثیرات شامل تأثیرات اجتماعی نظیر انزوای اجتماعی و تنهایی، تأثیراتِ عاطفی نظیر نگران بودن، بلا­تکلیفی در اتفاقی نامعلوم، اندوه مربوط به احتمال عفونت، از دست دادن کنترل و سازگاری، کاهش رضایت و لذت در زندگی، از بین رفتن معنا و تأثیرات رفتاری نظیر کیفیت پایین خواب و سایر تغییرات در سبک زندگی می‌شود.بیشتر بخوانید »

 • پایان دادن به افسانه مادر بی‌نقص؛ پروژه انسانی ناتمام

  در تمام دنیا مادران اغلب فشار کاری زیادی را تحمل می‌کنند، از حقوق پایینی برخوردارند، بسیاری از آنها احساس تنهایی می‌کنند، و برای هر چیزی، از زایمان تحت بی‌حسی تا تغذیه‌ی فرزندشان با شیشه، احساس گناه می‌کنند. آیا کم کردن از این فشار، یک پروژه‌ی انسانی ناتمام نیست؟

  بیشتر بخوانید »

دکمه بازگشت به بالا