ماه: آذر ۱۴۰۰

 • پکن با هرگونه مناسبات دیپلماتیک مستقیم کشورها با تایوان مخالف است

  سخنگوی وزارت خارجه چین گفت: پکن با هر گونه تماس رسمی بین تایوان و کشورهایی که روابط دیپلماتیک با پکن دارند، مخالف است.بیشتر بخوانید »

 • در سقوط هلیکوپتر ۱۴ افسر ارشد مرزبانی جمهوری آذربایجان جان باختند

  ساعت ۱۰:۴۰ روز سه‌شنبه ۹ آذر، یک فروند هلی‌کوپتر نظامی نیروهای مرزبانی جمهوری آذربایجان حین پرواز آموزشی در فرودگاه قره‌هیبت شهرستان خیزی سقوط کرد…..
  بیشتر بخوانید »

 • پای سخن پناهجویان ایرانی در بندر کاله فرانسه

  میل به مهاجرت برای برخورداری از زندگی بهتر در بریتانیا رویای هر روزه مهاجرانی است که اینجا در اردوگاه‌های موقت بین دانکرک و بندر کاله چادر زده‌اند و با کمترین امکانات فصل سرما را سپری می‌کنند.

  به گزارش یورونیوز، جان باختن ۲۷ مهاجر از تمایل پناهجویان ساکن در اینجا برای تن به آب زدن و رفتن به بریتانیا نکاسته است. آنها منتظرند آب‌ها از آسیاب بیفتد و سرکشی‌های پلیس کمتر شود تا دوباره سوار قایق شده و راهی کانال مانش شوند.

  کانال مانش آبراهه‌ای است که اقیانوس اطلس و دریای شمال را به هم متصل می‌کند. این کانال در شمال فرانسه و جنوب بریتانیا واقع شده است، به همین دلیل اغلب پناهجویانی که قصد دارند خود را از اروپا به بریتانیا برسانند راهی به‌جز گذشتن از این کانال ندارند. سال گذشته پنج عضو یک خانواده ایرانی در این کانال غرق شدند.

  تعدادی از شهروندان ایرانی در یک خط راه آهن بلااستفاده در نزدیکی دانکرک، چادرهای پلاستیکی‌شان را به پا کرده‌اند تا سرمای هوا را تاب بیاورند.

  در همین حال سیاستمداران در حال نامه‌نگاری و پیغام فرستادن برای یکدیگر هستند. بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا از فرانسه خواسته است تا کنترل سواحل شمالی را تشدید کند.

  کاوه: ترسی از مرگ ندارم
  پلیس در روزهای اخیر گشت‌زنی‌های خود را افزایش داده و وضعیت آب و هوا بدتر شده است. همین مساله کار مهاجران را برای گذر از کانال مانش و رسیدن به بریتانیا دشوار کرده است.

  کاوه، جوان ایرانی ۲۲ ساله با انگلیسی شکسته و بسته به خبرگزاری آسوشیتدپرس می‌گوید: «از هیچ چیز نمی‌ترسم. از آب؟ اگر بمیرم؟ متاسفم که این را می‌گویم، اما ما همین حالا هم مرده‌ایم. هیچ کس ما را هیچ کجا راه نمی‌دهد. ما به درد نمی‌خوریم.»

  «همین حالا هم مرده‌ایم، هیچ کشوری راهمان نمی‌دهد» کاوه و پدرش شش سال گذشته را در دانمارک سپری کردند….
  بیشتر بخوانید »

 • وضعیت اضطراریِ آلودگی هوا در تهران؛ «هیچ تصمیمی گرفته نشده است»

  وزارت بهداشت روز سه‌شنبه هوای تهران را برای تمام گروه‌های سنی «بسیار ناسالم» خواند و گفت که علی‌رغم اعلام شرایط اضطرار توسط دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی که نماینده وزارت بهداشت در شهر تهران است، «هیچ تصمیمی برای کاهش منابع انتشار و کاهش مواجهه مردم گرفته نشده» است….
  بیشتر بخوانید »

 • تهدید کشور زیر سایه فرونشست زمین

  دیگر از پیامدهای از تخلیۀ آب سفره‌های زیرزمینی و ایجاد شکاف‌های ده‌ها کیلومتری به عمق و پهنای چند متری است که می‌تواند باعث تخریب جاده‌ها و خطوط راه‌آهن و یا فروریختن دکل‌های برق و دیگر زیرساخت‌ها شود.فرونشست زمین که از آن به زلزله خاموش یاد می‌شود، اکنون به شکلی بحرانی، کشور را تهدید می‌کند، به‌طوری‌که ۲۹ استان و بیش از ۶۵ درصد دشت‌های کشور با این مسئله درگیرند…..
  بیشتر بخوانید »

 • وقایع روز جمعه؛ اظهارات چشم پزشک

  در پی استفاده گسترده نیروهای امنیتی و انتظامی از تفنگ ساچمه‌ای برای سرکوب اعتراضات کشاورزان اصفهانی و شهروندان حامی مطالبات آنان و پخش تصاویری از چشمان آسیب دیده این معترضان، شماری از شهروندان در شبکه‌های اجتماعی به حمایت از آنان برخاستند….
  بیشتر بخوانید »

 • وعده برای جذب در رشته پزشکی بدون کنکور

  تجارت نیوز در گزارشی نوشت: بازار کنکور همیشه گرم بوده، از درآمدزایی موسسات کنکوری تا ادعای فروش سوالات کنکور از سوی برخی. ۷۰ درصد داوطلبان کنکور سودای قبولی در رشته پزشکی دارند و همین باعث شده پای برخی سودجویان به این ماجرا باز شود. حالا برخی ادعا می‌کنند بدون کنکور در رشته پزشکی تحصیل کنید! درصد داوطلبان کنکور سودای قبولی در رشته پزشکی دارند. تلاش و هزینه برخی از داوطلبان جواب می‌دهد و قبول می‌شوند اما برخی از این ماراتن جا می‌مانند….
  بیشتر بخوانید »

 • کفگیر آب‌های زیرزمینی ایران به ته دیگ خورده است

  مدیر سابق طرح جامع آب کشور با بیان اینکه خشکسالی‌های اخیر مشکلات و مصیبت‌های فراوانی را برای مردم ایران ایجاد کرده است، ولی وقوع آنها را باید مغتنم دانست، گفت: در این شرایط راه عبور از بحران و سامان‌دهی وضعیت اقتصادی و معیشتی کشور فقط رفع تحریم‌هاست و رفع تحریم‌ها ممکن نیست مگر با پیوستن به لوایح FATF و احیای برجام….
  بیشتر بخوانید »

 • چوب حراج به “اموال مازاد”

  طرح رئیسی برای رفع کسری بودجه : فروش اموال دولتی و اعطای اختیارات فوق‌العاده به استانداران سپاهی…..
  بیشتر بخوانید »

 • سنا از تصویب بودجه نظامی آمریکا بازماند

  جمهوریخواهان سنا در حالی به لایحه پیشنهادی بودجه پنتاگون رای منفی دادند که یکی از موارد اختلاف آنها با دموکرات ها، اعمال تحریم علیه روسیه به ویژه در پروژه گازی نورد استریم ۲ است.بیشتر بخوانید »

 • قانون گریزی رژیم ولایت فقیه و هزینه‌های سنگین بیماری خاص بر دوش کارگران

  سازمان اگر تعهدات خود در قبال جامعه‌ی هدف را اجرایی نکند، باید پاسخگو باشد. بنابراین تامین اجتماعی باید تمام داروهای بیماری‌های خاص از جمله ام اس، سرطان، هپاتیت، صرع و سایر بیماری‌ها را رایگان در اختیار بیمه شدگان قرار دهد.بیشتر بخوانید »

 • بفرمایید تا کی باید«مازوت» را تحمل کنیم؟

  آلودگی هوا به یک بحران عادی برای مردم تبدیل شده و مردم در کلانشهرها، باید به پاییز و زمستان دودآلود عادت کنند.بیشتر بخوانید »

 • فدراسیون پرهزینه، بی‌توجه به فوتبال زنان

  با گذشت سه هفته از لیگ برتر فوتبال زنان هنوز زنان داور لباس جدید از جمله گرمکن دریافت نکرده‌اند. این درحالی است که فدراسیون فوتبال متهم است، در اعزام تیم ملی فوتبال آقایان همواره همراهان بی‌ربط زیادی را اعزام می‌کند و هزینه‌های مالی زیادی برای بلیت، اسکان، حق ماموریت دلاری و پاداش این افراد پرداخت می‌کند.بیشتر بخوانید »

 • عدم رسیدگی پزشکی به وضعیت شکیلا منفرد در زندان قرچک ورامین

  خانم منفرد که از بیماری گوارشی و درد شدید معده رنج می برد از اعزام به بیمارستان و رسیدگی پزشکی محروم مانده و تاکنون چندین بار با درخواست وی مبنی بر اعزام به مرخصی درمانی نیز مخالفت شده است.بیشتر بخوانید »

 • گزارشی از وضعیت بند زنان زندان ارومیه

  کیفیت و کمیت غذای این زندان نامناسب است و تنوع پایینی دارد. پیشتر هرانا در گزارشی از مشاهده چندباره موش و سوسک در غذای زندان خبر داده بود. همچنین کیفیت آب شرب زندان پایین است و به گفته زندانیان آب شرب از چاه زندان تهیه می‌شود و به دلیل املاح بالا، اغلب زندانیان پس از مدتی به مشکلات کلیوی دچار می‌شوند…بیشتر بخوانید »

 • همه افتخارش برای خودتان

  شاید مردم ترجیح می‌دهند فراموش کنند عده‌ای معیشتشان را گروگان گرفتند تا خود به قدرت برسند و مذاکره کنند، اما تحمل شرایط اقتصادی این روزهای کشور برای بسیاری از خانوارها سخت و غیرقابل‌تحمل شده است. از موضع عزت مذاکره کنید و از موضع مصلحت توافق کنید؛ در نماز جمعه توجیه کنید و برای آن حدیث و آیه دست‌وپا کنید و در رسانه ملی ژست قهرمان بگیرید.

  بیشتر بخوانید »

 • مهر سکوت بر لبان نمایندگان انتصابی اصفهان!!

  با شروع اعتراضات، نمایندگان اصفهان به حالت سکوت در آمدند و به صورت مشخص، در صفحات این نمایندگان در شبکه‌های اجتماعی، خبری از مطالبات کشاورزان و مردم اصفهان نبود. پیگیری رویداد۲۴ برای بررسی وضعیت اصفهان از نمایندگان به این جمله ختم می‌شد که «گفته‌اند در این باره صحبت نکنید و قرار است همه صحبت‌ها از طریق استانداری اصفهان انجام شود.»

  بیشتر بخوانید »

 • آزادی بیان در روزنامه‌نگاری حکم هوا و اکسیژن را دارد

  محمدمهدی فرقانی روزنامه‌نگار باسابقه و استاد ارتباطات در گفت‌وگویی با ایسنا درباره ضرورت آزادی بیان برای خبرنگاران باهدف تبیین مطالبات مردم و جلوگیری از بروز تخلفات در جامعه صحبت کرد….
  بیشتر بخوانید »

 • روند افزایشی ابتلای زنان به ایدز

  در سال‌های اخیر این روند تغییرات جدی داشته و تعداد خانم‌ها افزایش جدی پیداکرده است، گفت: در حال حاضر ۳۲درصد موارد ابتلا در سال‌های اخیر، به بانوان مربوط بوده است، هرچند باز هم با درصد مردان تفاوت دارد، اما بازهم این مسئله، بسیار جدی است؛ زیرا «روند همه‌گیری» موضوع بحث است…

  بیشتر بخوانید »

 • مشکلات معلمان؛ اولین چالش وزیر جدید

  بعد از کش‌وقوس‌های فراوان و تأخیر چندماهه، بالاخره وزارت آموزش‌وپرورش دارای متولی شد و اهالی مجلس به یوسف نوری گزینه پیشنهادی وزارت آموزش‌وپرورش اعتماد کردند…..
  بیشتر بخوانید »

دکمه بازگشت به بالا