ماه: دی ۱۴۰۰

 • فرانسه به پرتاب ماهواره‌بر سیمرغ واکنش نشان داد

  وزارت خارجه فرانسه مدعی شد پرتاب ماهواره بر سیمرغ از سوی ایران، خلاف قطعنامه‌های سازمان ملل است.بیشتر بخوانید »

 • فاجعه انسانی در افغانستان

  اقتصاد ضعیف و وابسته به کمک‌های خارجی افغانستان پس خروج نیروهای نظامی آمریکا و ناتو از این کشور و همچنین روی کار آمدن دوباره شبه‌نظامیان گروه طالبان در ۱۵ اوت ۲۰۲۱ کاملا فرو ریخت….
  بیشتر بخوانید »

 • شادباش سال نو میلادی ۲۰۲۲

  «صدای مردم»

  سال نو میلادی را به همه هم‌میهنان مسیحی شادباش می گوید. با این امید که سال پیش رو(۲۰۲۲)، سال رهایی از ویروس کرونا، سال صلح، دوستی و امنیت در جهان و سال اتحاد و همبستگی گردان های رزمنده و سال به ثمر نشستن مبارزه زحمتکشان با حکومت استبدادی قرون وسطایی در میهنمان باشد.

  بیشتر بخوانید »

 • شرم‌تان باد ای سیه رویان بی عقل و خرد

  اینک پس از گذشت نزدیک به۴۳ سال ازروی کار آمدن جمهوری اسلامی ایران، تأملی بر عملکرد حکومت «اسلامی» به‌ عیان روشن می‌سازد در کارنامهٔ ۴۳ این رژیم جز هوچی گری، شعار دادن، و حرکات نمایشی، موردی نمی‌توان یافت که نشانی از عمل در راستای ایفای وظیفه در جهت بهبودی و سعادت توده‌های مردم باشد. اکثر قریب به‌اتفاق مسئولان  گوش به‌فرمان ولایت با استفاده از موقعیت و جایگاه شان به‌دلالی و خدمت به شبکه‌های مافیای ثروت و قدرت مشغول‌اند و در قاموس آنان مفاهیمی چون میهن و مردم جایگاهی ندارند. عملکرد قوای سه‌گانه رژیم ولایی و زیر مجموعه های آنان در سال های گذشته، بار دیگر نشان می‌دهد که چرا زیر سایه رژیم دیکتاتوری ولایت فقیه هرگونه تغییر و تحول در جهت شکل گرفتن دستگاه‌های خدمتگزار به مردم امکان‌ناپذیر است…..

  بیشتر بخوانید »

 • ۸۵ میلیون کودک جهان در معرض «خشونت»!

  همه‌گیری کرونا گسترش فقر و آسیب‌پذیری گروه‌های مختلف اجتماعی را در سطح جهانی افزایش داده است. برآوردهای آماری نشان می‌دهد که حدود یک میلیارد نفر از بابت بسته شدن مدارس و دانشگاه‌ها متضرر شده‌ و بالغ بر ۸۶ میلیون کودک در جهان نیز در شرایط فقر خانوار قرار گرفته‌‌اند که بناچار به بازار کار غیررسمی کشانده شده‌اند. در همین ارتباط برآورد شده که ۸۵ میلیون دختر و پسر در جهان به‌علت شرایط قرنطینه در معرض خشونت جسمانی، جنسی و عاطفی بیشتر قرار گرفته‌اند…
  بیشتر بخوانید »

 • کشته شدن ۳ سودانی معترض در پی تیراندازی نیروهای امنیتی

  شبکه الجزیره از کشته شدن ۳ معترض سودانی در تظاهرات شامگاه پنجشنبه در ام درمان خبر داد.

  بیشتر بخوانید »

 • زخم یک جنایت بر پیکره لوت

  بیابان لوت گنجینه‌ای ارزشمند با اکولوژی خاص و مردمانی سختکوش در حاشیه آن است که اکنون دنیا به ارزش آن پی برده است. سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد یا یونسکو آن را به‌عنوان یک میراث گران‌قدر جهانی می‌داند.بیشتر بخوانید »

 • هدیه مجلس به صاحبان سرمایه؛ معافیت از زندان و تسویه بدهی تامین اجتماعی

  بانک‌ها بنگاه‌های تولیدی و خدماتی را به دلیل ناتوانی در تسویه بدهی «تملک» می‌کنند و صاحبان بنگاه‌ها مطالبات تامین اجتماعی را پرداخت نمی‌کنند. مجلس در یک طرح دو فوریتی به جای بانک‌ها تامین اجتماعی را مجازات و صاحبان بنگاه‌ها را از توقیف اموال و انسداد حساب بانکی به دلیل بدهی به تامین اجتماعی مصون کرده است.بیشتر بخوانید »

 • دوختن پلک ها؛ اقدام اعتراضی خالد پیرزاده در زندان شیبان اهواز

  این اقدام آقای پیرزاده در اعتراض به عدم تحقق وعده های مسئولان مبنی بر موافقت با درخواست آزادی و اعطای مرخصی صورت گرفته است.بیشتر بخوانید »

 • احضار ۳ فعال صنفی معلمان به دادگاه انقلاب اهواز

  پیروز نامی، علی کروشات و فرنگیس نسیم‌پور از فعالین صنفی معلمان استان خوزستان به دادگاه انقلاب اهواز احضار شدند.بیشتر بخوانید »

 • تاوان کدام گناه؟

  دوازدهمین سال است که تولد مادرشان را بدون حضور او جشن می‌گیرند، مادرشان بیشتر از دوازده سال بدون مرخصی در زندان است، مریم اکبری منفرد یکی از قدیمی ترین زندانیان سیاسی زن در ایران است. با مقایسه عکس ها ببینید که مریم چه زمان طولانی را در زندان سپری کرده، ببینید دختران مریم چقدر قد کشیده اند و او همچنان در زندان است.

  بیشتر بخوانید »

 •  بازگشت دوتابعیتی‌ها آزاد شد؟

  اگر این روزها اخبار مذاکرات وین را دنبال می‌کنید، به یک نام جنجالی می‌رسید؛ کسی که او هم همچون دیگر اسلافش معتقد است  تحریم‌ها کاغذپاره است و اگر تحریم‌ها رفع نشود، اتفاقی نمی‌افتد! این فرد اتفاقا با همین دیدگاه مشاور تیم مذاکره کنندگان ایران هم هست! محمد مرندی

  بیشتر بخوانید »

 • چین و روسیه می‌توانند در برابر فشار قدرت‌های سلطه گرا مقاومت کنند

  وزیر خارجه چین امروز پنجشنبه اعلام کرد که هر دو کشور روسیه و چین ضامن توسعه پایدار جهانی هستند و سلطه گرایی برخی کشورها نمی تواند آنها را از میدان به در کند.

  بیشتر بخوانید »

 • پیام سال نو ۲۰۲۲ فدراسیون جهانی سندیکاهای کارگری

   برگردان: جهان-مادامی که بهداشت و علم در خدمت سودآوری سرمایه‌های کلان هستند، نمی‌توان به درستی با همه‌گیری مقابله کرد. صدها هزار نفر همچنان به خاطر کووید-۱۹جان خود را از دست می‌دهند. نه به این خاطر بیماری شکست ناپذیر است، بلکه به دلیل نارسایی سیستم‌های بهداشتی محدود شده. علاوه بر این، آنان برای پوشاندن مسئولیت های خود، با زیرکی می‌کوشند کارگران را به واکسینه شده و غیر واکسینه دسته بندی کنند. اما پاسخی برای میلیون‌ها انسان که در کشورهای فقیر جهان سوم به دلیل ناتوانی مالی به واکسن دست نمی‌یابند، ندارند.

  بیشتر بخوانید »

 • پیام همبستگی فدراسیون جهانی سندیکاهای کارگری با مردم سوریه

  برگردان: جهان

  ما بار دیگر از کارگران و مردم سرتاسر جهان و میلیون‌ها عضو و کادر فدراسیون جهانی سندیکاهای کارگری می‌خواهیم که حمله اخیر نیروهای امپریالیستی علیه حقوق حقه و غیرقابل انکار ملت سوریه در حال و آینده، برای تعیین آزادانه سرنوشت خود بدون دخالت خارجی را به هر نحو ممکن محکوم کنند.

  بیشتر بخوانید »

 • گفت‌وگوهای روسیه و آمریکا بر سر برنامه هسته‌ای ایران

  سفیر روسیه نزد سازمان‌های بین‌المللی در وین روز چهارشنبه با نماینده ویژه آمریکا در امور ایران دیدار و با رابرت مالی در خصوص آخرین وضعیت مذاکرات احیای برجام گفت‌وگو کرد…..

  بیشتر بخوانید »

 • ماهواره بر سیمرغ سه محموله تحقیقاتی را به فضا پرتاب کرد

  سخنگوی فضایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از پرتاب ماهواره بر سیمرغ و حمل سه محموله تحقیقاتی خبر داد. وزارت دفاع گفته است این پرتاب «موفقیت آمیز» بوده است، اما برخی گزارش ها حاکی از این است که این ماهواره بر نتوانسته محموله های خود را در مدار قرار دهد.

  احمد حسینی گفته است پس از دستیابی کشور به توانمندی بومی فضایی و ایجاد قابلیت پرتاب ماهواره های کوچک با ماهواره برهای سفیر و قاصد، توسعه پرتاب گرهای با قابلیت بالاتر مد نظر شد و در همین راستا طراحی و توسعه پایگاه فضایی خمینی و ماهواره بر سیمرغ در برنامه صنعت فضایی کشور قرار گرفت.

  احمد حسینی، سخنگوی بخش فضایی وزارت دفاع ایران روز پنجشنبه ۹ دی ماه از “پرتاب سه محموله تحقیقاتی توسط ماهواره‌بر سیمرغ” خبر داد.

  او گفت که این ماهواره‌بر با سرعت ۷۳۵۰ متر بر ثانیه پرتاب شده، اما جزئیات بیشتری اعلام نشده است.

  وی درخصوص عملکرد ماهواره بر سیمرغ گفت: در این پرتاب عملکرد اجزای پایگاه فضایی و عملکرد مراحل ماهواره بر به درستی انجام و در نهایت اهداف تحقیقاتی مد نظر از این پرتاب محقق شد.

  به گفته سخنگوی برنامه فضایی وزارت دفاع ایران، این آزمایش با “موفقیت” در پایگاه فضایی امام خمینی در نزدیکی شهر سمنان در مرکز ایران انجام شده است.

  چند خبرگزاری غربی خبر داده اند سه محموله امروز به ارتفاع ۴۷۰ کیلومتری رسیده‌اند که ۸۰ کیلومتر کمتر از مداری است که ایران از سال‌ها پیش برای قرار دادن ماهواره در آنجا برنامه‌ریزی کرده است.

  برخی کشورهای غربی می گویند این برنامه، پوششی برای توسعه برنامه موشکی ایران است.

  ماهواره‌بر سیمرغ برای اولین بار در مرداد ماه سال ١٣٩۶ به فضا پرتاب شد اما منابع آمریکایی گفتند که پرتاب این موشک موفقیت‌آمیز نبود و سیمرغ هنگام پرتاب یا قبل ار رسیدن به مدار منفجر شد. پرتاب این ماهواره سه بار دیگر هم با شکست رو به رو شده بود.

  به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
  @sedayemardomdotnet

 • نیش زهرآگین فقر

  در وضعیت اقتصادی تورمی فعلی و بیکاری‌های فراگیر که موجب سقوط به زیر خط فقر مطلق بسیاری از مردم شده است، چیز های زیادی تبدیل به کالا شده که روی آن قیمت گذاشته می‌شود و به صورت آگهی‌های عجیب خرید و فروش همچو پشت‌بام فروشی، فروش کارت سوخت، اجاره شناسنامه و کارت ملی، فروش شهادت در دادگاه، اجاره حساب بانکی و… هرچه فقر عمیق‌تر آگهی‌های فروش هویت و اعضای بدن حتی از سوی افراد بین ۲۰ تا ۳۵ سال هم به چشم می‌خورد…..

  بیشتر بخوانید »

 • ۱۰ پیش‌بینی از جهان ۲۰۲۲

  اکونومیست ۱۰ چالش مهم سال ۲۰۲۲ میلادی را که از دو روز دیگر آغاز می‌شود، پیش‌بینی کرد. «رویارویی دموکراسی با اقتدارگرایی»، «تبدیل شدن پاندمی کرونا به اِندمی»، «نگرانی از شیوع تورم»، «شکل جدید بازار کار» و «مقررات‌گذاری در حوزه تکنولوژی و رمزارزها» مهم‌ترین این موارد است….
  بیشتر بخوانید »

 • گسترش سرطانی فساد در جمهوری اسلامی ایران

  ریشه این فساد های مالی آشکار را باید در ساختار کج بنیاد اداره کلی کشور جستجو کرد، که شامل ساختار اداری، امنیتی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، و ایدئولوژیک “نظام” را در بر می‌گیرد. برخورد با فاسدان بارها و بارها رسانه‌ای شده است….
  بیشتر بخوانید »

دکمه بازگشت به بالا