ماه: آبان ۱۴۰۲

 • اطلاعیهٔ حزب تودهٔ ایران: باز هم جنایت و تشدید جو سرکوب و اختناق برای حفظ حکومت ضد مردمی جمهوری اسلامی!

  قتل آرمیتا گراوند، نزدیک به یک سال پس از کشته شدن مهسا امینی به‌دست “گشت ارشاد” و سرآغاز جنبش “زن، زندگی، آزادی” که پایه‌های حکومت جمهوری اسلامی را به‌لرزه در آورد، نشانه‌ای روشن از این واقعیت است که رژیم حاکم بر میهن ما به‌دلیل از دست دادن مشروعیت و اعتبارش تنها ابزاری که برای ادامهٔ حکومت در دستش باقی مانده تشدید سرکوبگری و خشونت است، سرکوبگری تنها اقدام از سوی رژیم است در برابر هر حرکتی از سوی مردم که در زمرهٔ حقوق طبیعی آنان قرار دارد.

  بیشتر بخوانید »

 • به گفتۀ سپال و سازمان بین‌المللی کار، رشد اقتصادی پایین در امریکای لاتین بر کیفیت شغل تأثیر خواهد گذاشت

  نویسنده: هیئت تحریریه

  مترجم: ایرج زارع

  بر اساس گزارش کمیسیون اقتصادی امریکای لاتین (Cepal)، وابسته به سازمان ملل و سازمان بین‌المللی کار پیش‌بینی‌های رشد برای اقتصادهای امریکای لاتین و کارائیب حاکی از پیشرفت اندک ۱،۲درصدی در سال ۲۰۲۳ است، سناریویی که همراه با نرخ تورم نسبتاً بالا به کارگران آسیب می‌رساند، زیرا آن‌ها باید در شغل‌هایی با کیفیت نگران‌کننده کار کنند.

  بیشتر بخوانید »

 • روسیه: آمریکا به سیاست احیای سلاح‌های بیولوژیک بازگشته است

  رمانده نیروهای دفاع هسته‌ای، بیولوژیکی و شیمیایی روسیه اعلام کرد که ایالات متحده درصدد احیای برنامه‌ بیولوژیک تهاجمی آمریکا در سطح گسترده است.بیشتر بخوانید »

 • پیش‌بینی بارش‌های بیش از نرمال برای تهران

  مدیرکل اداره هواشناسی استان تهران ضمن ارائه گزارشی از بارش و دما طی مهرماه در این استان اظهار کرد: طی سه ماه آینده بارش‌های نرمال و حتی بیش از نرمال و نوسانات دمایی برای این استان پیش‌بینی می‌شود.بیشتر بخوانید »

 • یونیسف: روزانه ۴۲۰ کودک در غزه کشته و مجروح می‌شوند

  مدیراجرایی صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) به اعضای شورای امنیت گزارش داد و گفت طی سه هفته گذشته هر روز ۴۲۰ کودک در غزه کشته یا مجروح شده‌اند.

  بیشتر بخوانید »

 • افشای طرح جنجالی وزارت اطلاعات اسرائیل: همه ساکنان غزه را به شبه جزیره سینا در مصر بفرستیم

  یک وزارتخانه دولت اسرائیل پیش‌نویس پیشنهادی را در زمان جنگ با حماس تهیه کرده که بر اساس آن ایده انتقال ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از جمعیت نوار غزه به شبه جزیره سینا مطرح شده است.

  بیشتر بخوانید »

 • خویشاوندان کدام مقامات، جاسوس اسرائیل شدند؟

  جاسوسان اسرائیل همواره در کشورهای مختلف اثرگذاری کرده‌اند؛ مهمترین آنها الی کوهن بود که حتی تا معاونت وزارت دفاع سوریه هم پیش رفت. بخشی از این جاسوسان از خویشاوندان درجه یک یا حتی فرزند مهمترین مقامات بوده‌اند؛ از جمله داماد جمال عبدالناصر یا فرزندان بنیانگذار حماس!

  بیشتر بخوانید »

 • نامه سرگشاده دانشگاهیان میهن ما به اندیشمندان و دانشگاهیان جهان

  اندیشمندان همه کشورهای جهان، همان گونه که انتظار می رود، پیشتاز حقیقت خواهی، عدالت و خردورزی هستند. …
  بیشتر بخوانید »

 • بیانیه مشترک بازنشستگان کشوری و لشکری و هشدار به نمایندگان مجلس” ولایی”

  بازنشستگان و پیشکسوتان همیشه در صحنه ، چند سالی است ازطریق مذاکره ، دیدار و رایزنی ، تهیه پتیشین ، نامه نگاری و طرق مختلف در فضاهای مجازی ، میدانی و حضوری با مسئولان استانی و کشوری جهت احقاق حق و حقوق از دست رفته تلاش مستمر و اصرار به اجرای عدالت و رفع تبعیض به استناد اصل سوم قانون اساسی داشته و دارند.

  ولی تبعیض ، حق کشی و بی اعتنایی به خواسته های به حق ، آن هم در پهنایی به گستره‌ی طبقه ای از جامعه که دیگر چیزی برای از دست دادن ندارند با هیچ وعده و وعید ، حرف زدن و شعارهای بدون عمل قابل جبران نیست ، به جز اجرای قوانین و رفع مشکلاتی مانند گرانی، تورم و تغییرات ناگهانی قیمت ها، ایجاد توازن و تعادل بین حقوق بازنشسته ها و شاغلین با اجرای  همسان سازی حقوق ها و مزایا، بیمه درمانی جامع برای پرداخت هزینه های سنگین درمان ، بهره مندی و استفاده از امکانات رفاهی و…

  برهمین اساس ما بازنشستگان استان های آذربایجان شرقی، غربی و اردبیل منتظر تصمیم نهایی مجلس شورای اسلامی در هفته ی پیش رو خواهیم بود که اگر خدای نکرده خروجی مثبتی درمورد خواسته های به حق و قانونی بازنشستگان نداشته و اقدامات عملی برای قبل انتخابات پیش بینی نشده باشد ، مجددا همزمان با سراسر کشور به سه شنبه های اعتراضی خود از ۱۶ آبان ماه شروع کرده و تا رسیدن به خواسته‌ های قانونی خود ادامه خواهیم داد.درضمن هشتک « نه به نمایندگان مجلس یازدهم» در تمام گروه‌های بازنشستگان سراسر کشور فعال خواهد شد.

  اهم مطالبات قانونی بازنشستگان کشوری و لشکری عبارتند از :

  ۱- ارسال و اجرای لایحه  همسان سازی حقوق بازنشستگان با شاغلین همتراز بر مبنای حداقل ۹۰ درصد ناخالص شاغل مشابه بصورت دائمی توسط دولت و مجلس.

  ۲- افزایش حقوق های سالیانه طبق مواد ۶۴ و ۱۲۵ قانون مدیریت خدمات کشوری بر اساس میزان تورم واقعی درجامعه.

  ۳- پرداخت ۱۴ هزار میلیارد تومان بابت متناسب سازی حقوق ها ، جزء ۳و ۴ بند (ی) تبصره ( ۲)قانون بودجه ۱۴۰۱ به صندوهای بازنشستگی  کشوری و لشکری وصدور احکام بازنشستگان  .

  ✅۴- رعایت حق وحقوق بازنشستگان در بررسی قانون برنامه هفتم توسعه‌ توسط دولت ، کمسیون تلفیق مجلس، شورای نگهبان  و مجمع تشخیص مصلحت نظام و گنجاندن بندها یا موادی که کلیه حقوق قانونی( میزان دریافتی ، هزینه های درمانی و امکانات رفاهی و منزلتی)  بازنشستگان طبق عدالت و رفع تبعیض براساس قانون اساسی در نظر گرفته باشد.

  ۵- تهیه و تنظیم آیین نامه اجرایی ماده ۸۵ قانون مدیریت خدمات کشوری با موضوع بیمه پایه و تکمیلی جامع ، کامل بازنشستگان ،بطوریکه تمام هزینه های درمانی را پوشش دهد .

  ۶- اجرای حق مناطق جنگی بازنشستگان مشمول موضوع بند ث و ج ماده‌ی ۱۱۲ قانون برنامه‌ی ششم مانند شاغلین این مناطق.

  ۷- پرداخت رفاهیات قانونی نقدی و غیرنقدی همچون شاغلین هر دستگاه به بازنشستگان و بخصوص اصلاح امتیاز ماده ۷۵ قانون قانون مدیریت خدمات کشوری در مورد عیدی، پرداخت مطالبات و دیون ناشی از صدور احکام مهر ۹۹ بابت گروه های ارفاقی، رزمندگی، هزینه های فوت و ازدواج و پاداش بازنشستگان ۱۴۰۱ و دیگر معوقات از خواسته های به حق ما بازنشستگان است .

  پشتوانه ی محکم ، مستدل و مستند درخواستهای فوق الذکر عبارتند از :

  ⏺بندهای ۹ و ۱۲ اصل ۳ قانون اساسی و اصل ۴۸، عدالت به معنای رفع تبعیض ، اصل ۲۹ قانون اساسی عدالت به معنای حق و حقوق متناسب و برخورداری از تامین اجتماعی ، قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب سال ۱۳۸۶ ، ماده ۳۰ برنامه ششم توسعه ،که دولت و مجلس موظف هستند بر اساس قانون اساسی و سایر قوانین موضوعه به تکالیف قانونی خود عمل نمایند.

  با احترام،
  گروه پیگیری مطالبات بازنشستگان آذربایجان شرقی، غربی و اردبیل
  ۷ آبان ماه سال ۱۴۰۲

  به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
  @sedayemardomdotnet

 • بیانیه مشترک کانون کارگردانان سینمای ایران و شورایعالی تهیه کنندگان سینما

  نخستین انتقام‌جویی مرتجعان حاکم از حمایت و حق‌طلبی هنرمندان متعهد و مردمی در بخشنامۀ ۲۳ مهرماه ۱۴۰۱ دادستانی جمهوری اسلامی نمایان شد که مصداق بارز بحران زائی است…..
  بیشتر بخوانید »

 • ارتش اسرائیل: در حال حمله به تمام نقاط نوار غزه

  اسرائیل: با هر آتش بسی شدیدا مخالفیم! جاناتان کانریکوس، سخنگوی نیروهای نظامی اسرائیل در به‌روزرسانی عملیاتی روز سه‌شنبه گفت که ارتش اسرائیل در حال حمله به تمام بخش‌های نوار غزه است. …
  بیشتر بخوانید »

 • بیانیه کانون صنفی معلمان ایران ( تهران ) در اعتراض به احکام صادره برای فعالان صنفی استان های فارس و بوشهر

  وارد نمودن اتهامات سنگین و بی‌اساس به فعالان صنفی و صدور احکام سنگین زندان، اخراج، بازنشستگی اجباری، انفصال از خدمت، لغو قرارداد، … برای آنان به منظور ساکت نمودن سایر فعالان و معترضان احتمالی بعدی، از جمله اقدامات مقدماتی بود که صورت گرفت و در ادامه در تابستان گذشته طبق ادعاهای رسمی  تغییر بیست‌هزار مدیر مدرسه  را به دنبال داشت.بیشتر بخوانید »

 • قتل داریوش مهرجویی؛ پست نگران‌کننده همسر یک هنرمند دیگر

  همسر کیهان کلهر، نوازنده مشهور ایرانی با انتشار پستی در صفحه شخصی‌اش در اینستاگرام از سرقت برخی لوازم منزلشان خبر داده است. (پست زیر)….
  بیشتر بخوانید »

 • کارگران شهرداری زاهدان ۳ تا ۴ماه مزد طلبکارند

  در آخرین تجمع اعتراضی که ۲۱ مرداد ماه برگزار شد مسئولان وعده پرداخت حداقل بخشی از مطالباتمان را دادند اما تا امروز که ۷ روز از آبان ماه گذشته، هنوز اقدامی برای پرداخت حقوق معوقه کارگران صورت نپذیرفته است و کارگران همچنان بدون دستمزد و حقوق در شرایطی سخت منتظر اقدامات مسئولان هستند.بیشتر بخوانید »

 • تجمع گسترده تشکل‌های کارگری یونان در همبستگی با فلسطین

  کارگران یونانی با شعار «قتل عام را متوقف کنید» و «ما شریک جنایت نخواهیم بود» از دولت یونان و اتحادیه اروپا خواستند تا هرگونه حمایت از دولت اسرائیل در جریان حمله به نوار غزه متوقف شود.بیشتر بخوانید »

 • اینترنت ایران، بدترین در خاورمیانه

  به گزارش سایت «SpeedTest»، وضعیت اینترنت همراه در ایران در بازه زمانی شهریورماه ۱۴۰۱ تا شهریورماه ۱۴۰۲، با ۲۱ پله سقوط به رتبه ۷۵ و اینترنت ثابت با ۶ پله سقوط به رتبه ۱۵۳ در بین کشورهای جهان تنزل داشته است. این آمار نشان می‌دهد که محدودیت‌های فرمایشی از یک سو و بی‌توجهی به توسعه زیرساخت‌های اینترنتی و عقب‌ماندگی از دیگر کشورهای هم‌رده از سوی دیگر، به بدترشدن وضعیت در کشور دامن زده‌است.بیشتر بخوانید »

 • سیر نزولی کاراته ایران

  کاراته ایران در ادامه روند نزولی خود اینبار در رقابت های قهرمانی جهان، پس از چندین دوره از رسیدن به مدال طلا بازماند و در نهایت به عنوان نازل دوازدهمی جهان رسید.بیشتر بخوانید »

 • برای هشتمین بار: مسی برنده توپ طلا شد

  لیونل مسی، ستاره آرژانتینی باشگاه اینتر میامی به عنوان بهترین بازیکن سال ۲۰۲۳ انتخاب شد و جایزه توپ طلا را کسب کرد.بیشتر بخوانید »

 • مسیب رئیسی یگانه و مصطفی رمضانی به بند عمومی زندان اوین بازگردانده شدند

  مسیب رئیسی یگانه و مصطفی رمضانی، زندانیان سیاسی محبوس در زندان اوین، از سلول های انفرادی به بند عمومی این زندان بازگردانده شدند. این زندانیان چندی پیش به صورت تنبیهی به سلول‌ های انفرادی زندان مذکور منتقل شده بودند.بیشتر بخوانید »

 • به دلیل عدم رعایت حجاب اجباری؛ نرگس محمدی از انتقال به بیمارستان محروم ماند

  به دلیل عدم رعایت حجاب اجباری توسط نرگس محمدی، زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین، مسئولان زندان مانع انتقال وی به بیمارستان شدند.بیشتر بخوانید »

دکمه بازگشت به بالا