گوناگون

رکورد مرگ بر اثر کرونا در ایران بار دیگر شکسته شد

وزارت بهداشت ایران روز دوشنبه از مرگ ۶۵۵ نفر دیگر طی شبانه‌روز گذشته در اثر ابتلا به کرونا خبر داد که بر اساس آن رکورد تازه‌ای از نظر تعداد مرگ بر اثر کرونا در ایران ثبت می‌شود…..

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، بیش از ۴۱ هزار نفر دیگر طی شبانه‌روز گذشته به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند. مجموع جان‌باختگان ناشی از کرونا از ابتدای همه‌گیری تاکنون به بیش از ۹۸ هزار نفر و تعداد مبتلایان هم به مرز ۴ و نیم میلیون نفر رسیده‌است.

درستی آمارهای وزارت بهداشت ایران با تردید جدی کارشناسان و برخی مقام‌های بهداشتی داخلی و خارجی روبه‌روست و برخی آن را تا چند برابر بیشتر می‌دانند.

وزارت بهداشت ایران می‌گوید تاکنون بیش از ۴ میلیون و ۳۸۰ هزار نفر هر دو دوز واکسن‌های ضد کرونا را دریافت کرده‌اند. این میزان کمی بیش از ۵ درصد جمعیت محسوب می‌شود.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، به نظر می‌رسد روند بستری در استان‌های اصفهان، بوشهر، تهران، چهارمحال و بختیاری، سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس، قم، کرمان، گلستان، مازندران، هرمزگان، همدان و یزد در هفته اخیر نسبت به هفته قبل نزولی شده است. چنان‌که عبور استان سیستان و بلوچستان از قله خیز اخیر همه‌گیری قطعی است و استان‌های فوق هم به احتمال زیاد در حال عبور از قله خیز پنجم هستند.

در حال حاضر ۳۵۹ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۵۹ شهر در وضعیت نارنجی و ۳۰ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا