اخبار

بساط عزاداری را جمع کنید، خسته شدیم

رژیم ولایی بنا بر “ملاحظات مذهبی” و مسائل سیاسی-امنیتی خاص خودش، خطر همه‌گیری کرونا در ابتدای شیوع آن در کشور را جدی نگرفت. رژیم تا امروز مجموعه‌ای از اقدام‌هایی نامنظم و کم‌اثر، انفعالی، و بدون تدارک مادّی لازم همراه با دادن پیام‌هایی سردرگم کننده و ضدونقیض، فضایی پرتشویش و مصیبتی بزرگ را بر زندگی مردم کشور ما فرود آورده. متأسفانه پس از گذشت بیش از یک سال‌و‌نیم از بروز اوّلین نشانه‌های همه گیری کرونا در میهن ما رژیم به‌عیان نشان داده است که در اوج ناتوانی برای مبارزه با کرونا قرار دارد. دلیل آن در فسادی که سراپای کشورداری ولایت فقیه را در بر گرفته- ازجمله در خصوصی‌سازی کردن امور مرتبط با سلامت مردم- باید دید. …..

رئیس بخش آی‌سی‌یو کرونای بیمارستان مشهد گفت: همین طور پیش رود دیگر تخت آی‌سی‌یو نخواهیم داشت و اگر تخت هم داشته باشیم برای همکارانم بازوی توانمندی دیگر باقی نمانده تا خدمت رسانی کنند.

به گزارش ایلنا، دکترعلیرضا صداقت با اشاره به خطر آن دسته از مراسم‌ های مذهبی که در آنها پروتکل بهداشتی رعایت نشده و همچنین برگزاری مراسم تاسوعا و عاشورا بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی، بیان کرد: درحال حاضر ما جزو معدود کشورهای دنیا هستیم که در شرایط بسیار بدی قرار داریم و با پیک کشنده‌ای که همچنان پیشرونده است، جلو می‌رویم و اگر به همین شکل پیش رویم میزان مرگ و میر روند صعودی خواهد بود، به معنی آن دقت کنید؛ یعنی قرار است به شکل صعودی عزیزانمان را از دست بدهیم.

او افزود: در شرایطی قرار داریم که دارو و تجهیزات کمیاب شده و همین یعنی شرایط بحرانی، جمعیت کشور با ۸۰ میلیون افراد که سطح سواد، فرهنگ و نگرش‌های مختلف دارند و با وجود این فضای مرگ و میری که وجود دارد باز افرادی را می‌بینیم که کرونا را یک دروغ می‌دانند که این تفکر واقعا یک فاجعه انسانی است.

دکتر صداقت ادامه داد: توجه کنید یک دور همی خانوادگی که می‌خواهد ایجاد شود، اگر افراد بدانند یکی از آن اعضا دچار بیماری است، اصلاً دور هم جمع نمی‌شوند، پس مسئله آن افراد ناقلی هستند که بیماری آنها مشخص نیست، حال در نظر بگیرید که افراد از مناطق و شاید شهرهای مختلف در یک هیئت مذهبی بدون رعایت پروتکل‌ها کنار هم جمع می‌شوند، درگیر احساسات می‌شوند و شاید ماسک و کرونا را هم فراموش کنند، در آن هوا کرونا جولان می‌دهد و واقعا شرایط بسیار بدی خواهد شد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا