اخبار

تروئیکای اروپایی بار دیگر به جمهوری اسلامی هشدار داد

کشورهای اروپایی فرانسه، آلمان و انگلیس عصر پنجشنبه با توجه به گزارش اخیر آژانس بین المللی انرژی هسته ای درباره تسریع غنی سازی در ایران هشدار دادند و خواهان بازگشت سریع حکومت ایران به مذاکرات وین و توقف فعالیت های خارج از چارپوب برجام شدند…..

به گزارش دویچه وله، در بیانیه ای که از سوی این سه کشور اروپایی منتشر شده، آمده است: آژانس بین المللی انرژی اتمی تأیید کرده است ایران برای اولین بار فلز اورانیوم غنی شده تا ۲۰ درصد تولید کرده و ظرفیت اورانیوم غنی شده را به ۶۰ درصد رسانده است. بیانیه نسبت به این فعالیت های جمهوری اسلامی اظهار نگرانی کرده است.

وزرای خارجی کشورهای اروپایی در بیانیه خود متذکر شده اند که ایران باید فعالیت های خود در نقض برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را بدون تاخیر متوقف کند.

کشورها اروپایی در ادامه بیانیه تصرح کرده اند از جمهوری اسلامی می خواهند هرچه سریعتر به مذاکرات وین بازگردد تا نتیجه سریع و موفقیت آمیزی به دست آید. سه کشور اروپایی گفته اند: ما بارها تاکید کرده ایم که گذر زمان به نفع هیچکس نیست.

بیانیه کشورهای اروپایی در حالی منتشر می شود که روز گذشته سعید خطیب زاده سخنگوی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی در واکنش به گزارش اخیر آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: برنامه‌ها و اقدامات هسته ای جمهوری اسلامی ایران در انطباق کامل با ان پی تی و تعهدات ایران ذیل پادمان است.

مذاکرات وین به منظور بازگشت به توافق برجام، بین ایران و پنج کشور آلمان، بریتانیا، فرانسه، روسیه و چین با حضور غیر مستقیم آمریکا تا کنون در شش دوره برگزار شده است.

آخرین دور این مذاکرات ۳۰ خرداد به پایان رسید و بر خلاف دورهای پیشین، تاریخی برای مذاکرات بعدی تعیین نشد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotne

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا