فرهنگی

هشدار ۲۳ تشکل صنفی سینما به وزیر پیشنهادی ارشاد: باد می‌کارید و طوفان درو می‌کنید

۲۳ صنف سینمای ایران با انتشار بیانیه‌ای خطاب به محمدمهدی اسماعیلی، وزیر پیشنهادی ارشاد، نسبت به برنامه‌های ارائه‌شده از سوی او ابراز تاسف کردند و نوشتند: «وا اسفا از این ترهات که به نام برنامه به هم بافته‌اید و نمی‌دانید که باد می‌‌کارید و طوفان درو می‌‌کنید.»…..

به گزارش «تابناک»؛ پس از انتشار برنامه محمد مهدی اسماعیلی وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت سیزدهم، برخی موارد مورد اشاره در این برنامه درباره نقاط ضعف فعلی سینمای ایران، اسباب نگرانی سینمای ایران را در پی داشت. اکنون ۲۳ صنف سینمایی در نامه‌ای نسبت به ابعاد این برنامه نکات را با اسماعیلی در میان گذاشتند.
این اصناف سینمای ایران ضمن درخواست از وزیر پیشنهادی ارشاد برای پاسخگویی به جامعه فرهنگ و هنر نوشتند که او «پیش از جلوس بر تخت وزارت» تیغ خود را به سمت هنرمندان نشانه گرفته و در تلاش برای «قلع و قمع و حذف فرهنگی و هنری» است.

در روزهای اخیر انتشار برنامه‌های وزیر پیشنهادی ارشاد موجی از واکنش‌ها را در میان فرهنگیان و هنرمندان ایران برانگیخت.

در بیانیه صناف سینما آمده است: «با این بیانات و شعارها و طرح سطحی‌ترین درک و تحلیل از جامعه و مخاطب، نکند تصور کرده‌اید به جای وزیر فرهنگ قرار است وزیر شعار بشوید؟»

کانون کارگردانان سینمای ایران، انجمن صنفی تهیه‌کننده-کارگردانان سینما، انجمن صنفی فیلمنامه‌نویسان سینما، انجمن صنفی بازیگران سینما، انجمن صنفی فیلمبرداران سینما و انجمن کارفرمائی تهیه‌کنندگان (اکت) از امضاکنندگان این بیانیه‌اند.

آنان تاکید کرده‌اند: «سالیان درازی است که گاه و بیگاه با امثال شما کنار آمده‌ایم، با محدودیت‌ها وکم‌دانشی و جهل هنری‌تان ساخته‌ایم و از حوض خزه گرفته‌تان با مشقت تلاش کردیم تا خودمان را به اقیانوس سینمای جهانی برسانیم و موفقیت‌هایمان را با شما که غالبا اگر سد راه ما نبودید، یاورمان هم نبوده‌اید، قسمت کرده‌ایم.»

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotne

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا