اخبار

کشتارگاه ایدئولوژیک « اسلام سیاسی» کرونا در ایران

بر اساس آخرین گزارش سازمان بهداشت جهانی از وضعیت همه‌گیری بیماری کووید‌ـ۱۹ در جهان که به صورت هفتگی منتشر می شود، ایران نسبت به جمعیت، بالاترین تعداد موارد جدید ابتلا به کرونا را بین همه کشورهای جهان در هفته منتهی به ۱۷ اوت ۲۰۲۱ به خود اختصاص داده است…..
این در حالی است که رهبر جمهوری اسلامی در سخنانی سخیف که در ۱۹ دی‌ماه سال گذشته بیان کرد، ازجمله گفت: “ورود واکسن آمریکایی و انگلیسی کرونا ممنوع است.” خامنه‌ای در بخش دیگری از همین سخنان که نشانگر بی‌اطلاعی کامل او از واکسن‌های موجود و دروغ‌پردازی‌های مضحکش دربارۀ هدف‌های پنهان در پشت واکسن‌ها بود، با اشاره به میزان تلفات روزانهٔ کرونا در آمریکا، افزود: “اگر کارخانه فایزر آنان می‌تواند واکسن درست کند، اول برای خودشان مصرف کنند. … شاید اینها می‌خواهند واکسن را روی ملت‌های دیگر آزمایش کنند.” سازمان بهداشت جهانی در همان هنگام و در واکنش به سخنان ولی فقیه رژیم، از زبان مایکل رایان، مدیر اجرایی برنامه فوریت‌های سلامت سازمان بهداشت جهانی، اعلام کرد: “این سازمان بارها تأکید کرده که کرونا را سیاسی نکنید و حالا هم می‌گوید لطفاً ماجرای واکسن را سیاسی نکنید.” بر اساس آمارهای رسمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران، تعداد ‌فوت‌شدگان بنا به معیارهای تشخیص آزمایشگاهی، روز گذشته از یکصد هزار نفر عبور کرد و این در حالی است که نسبت به گزارش سازمان بهداشت جهانی که در ۲۱ مه ۲۰۲۱ درباره برآورد غیرواقعی کشورها از تعداد مرگ‌ومیر منتشر شده است تعداد واقعی جانباختگان کرونا در ایران تاکنون، بیش از ۲۳۰ هزار نفر برآورد می‌شود.
با این وجود، روزنامه «آرمان ملی» در مقاله مربوط به این امر خواستار محاکمه خریداران «رمدسیویر» به جای واکسن شده است.
«محاکمه خریداران «رمدسیویر» به جای واکسن» تیتر روزنامه آرمان ملی است که در گزارشی به چرایی رکوردشکنی کرونا در کشور و جولان مافیای داروی کرونا پرداخت. این روزنامه در بخشی از مطلب با اشاره به صحبت های دبیرکل خانه پرستار تاکید کرد: «اعمال قرنطینه و محدودیت تا زمانی‌که افزایش بیماری به سود برخی در کشور است، هیچگونه تاثیر مثبتی نخواهد داشت. حالا پزشکی که به خانه بیمار مبتلا به کرونا می‌رود و آمپول رمدسیویر تجویز می‌کند، حدود پنج میلیون تومان پول ویزیت و دارو می‌گیرد!. این دارو برای درمان ابولا در آفریقای جنوبی استفاده می‌شد و به دلیل مرگ و میری که ایجاد می‌کرد، دیگر تجویز نشد. اما در کشور ما مافیا این دارو را وارد کرده، به‌طوری که طی چند وقت گذشته پزشکان تجویز آن را برای بیماران کرونایی ۱۰ برابر کردند. همچنین داروی دیگری مانند فاویپیراویر که به مردم تجویز می‌شود و در بازار آزاد میلیون‌ها تومان خرید و فروش می‌شود. برفرض محال رمدسیویر تاثیرگذار است، ولی اگر به‌جای آن واکسن وارد می‌شد و مردم را واکسینه می‌کردند، اصلا کسی کرونا نمی‌گرفت که برای درمان آن رمدسیویر استفاده شود. متاسفانه مدیریت در سیستم مدیریت کرونا وجود ندارد و بدون تدبیر همه چیز را رها کرده‌اند و تقصیرها را به گردن مردم می‌اندازند.»
مدیریت کرونا در ۱۹ ماه گذشته و نتایج حاصل از آن نشان از شکست برنامه‌های اجراشده جمهوری اسلامی برای مهار و کنترل بیمار کووید‌ـ ۱۹ دارد زیرا مسئولان جمهوری اسلامی هرگز نپذیرفتند که مسیری مشابه اغلب کشورهای دنیا برای تامین نیازهای مالی شهروندان و نگاه داشتن اجباریشان در منزل برای شکستن چرخه انتقال ویروس کرونا را بپیمایند، اما به نظر نگارنده این شکست را نمی‌توان تنها یک شکست مدیریتی ساده فرض کرد که در هر کشور دیگری هم ممکن است اتفاق افتاده باشد! انتخاب راهبردهای اشتباه با توجه به نو بودن پدیده کرونا تقریبا در اغلب کشورهای دنیا اتفاق افتاد و آثار زیانبار خود را نیز به شکل افزایش مرگ و میرها نشان داده است. حتی خود سازمان بهداشت جهانی نیز تاکید بر الزام استفاده از ماسک را بسیار با تاخیر انجام داد یا هنوز هم دسترسی بسیاری از کشورها، مخصوصا کشورهای فقیر به واکسن مبهم و ناامیدکننده است.
اضطراب بابت بیمار شدن و رنج از دست دادن عزیزان آنهم در یک آن بر اثر ابتلا به کرونا، یک طرف و صف‌های سنگین آزمایشگاه‌ها و هزینه‌های کمرشکن داروهای ضروری طرف دیگر. اوضاع برای گروه‌های کم درآمد به هیچ وجه مطلوب نیست.
مرکز اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت جمعه ۲۹ مرداد اعلام کرد در شبانه‌روز گذشته ۲۸ هزار و ۸۳۳ مورد جدید ابتلا به کرونا در ایران شناسایی شد و ۵۵۵ نفر از مبتلایان به بیماری کووید۱۹ جان خود را از دست دادند. با این حساب اگر در ماه‌های ابتدایی شروع واکسیناسیون، واردات واکسن به ایران به کندی پیش نمی‌رفت ده‌ها هزار ایرانی قربانی بیماری کووید۱۹ نمی‌شدند.
در روزهای اخیر پیام‌هایی صوتی و تصویری از پزشکان و پرستاران بیمارستان‌ها در گوشه و کنار کشور منتشر شده است که از وضعیت به‌شدت وخیم و بحرانی تشدید همه‌گیری کرونا در سراسر ایران حکایت دارد. بر اساس آمار وزارت بهداشت، درحال حاضر ۳۳۶ شهر ایران در وضعیت قرمز، ۸۴ شهر در وضعیت نارنجی، و ۲۸ شهر در وضعیت زرد قرار دارند. نبود امکانات اولیه، از سرم و آب مقطر گرفته تا تخت و پرسنل و برانکارد گرفته تا خستگی توان‌فرسای پرسنل بیمارستان‌ها، وضعیتی به‌شدت نگران کننده و فاجعه‌بار پدید آورده است که بی‌شک باز با آغاز مراسم عزاداری ماه محرم به همه‌گیری کرونا شدت و دامنه‌ای بیشتر خواهد داد.
اظهارات نابخردانه و ضد مردمی علی خامنه‌ای و دیگر سران رژیم و دروغ‌پردازی و شارلاتانیسم آنان در مورد “واکسن ایرانی” که گویا به‌وسیلهٔ سپاه درحال تهیه شدن است، و به‌موازات آن‌ها به‌راه انداختن بازار سیاه فروش واکسن از سوی وابستگان رژیم، وجود دارد که تنها با اعتراض‌های همگانی می‌توان رژیم را از سیاست‌های مخربش در این زمینهٔ حیاتی به‌عقب‌نشینی وادار کرد. ضرورت تهیه واکسن برای همهٔ مردم و تأمین مجانی آن برای همهٔ شهروندان ضرورتی بی‌چون‌وچرا، جزو حقوق مردم، و اقدامی درنگ‌ناپذیر است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotne

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا