حقوق بشر

شیوع کرونا در زندان ساحلی قم و عدم انجام تست به بهانه هزینه بالا

علیرغم شیوع این ویروس و مراجعه زندانیان دارای علائم به بهداری زندان، مسئولان این زندان به بهانه بالا بودن هزینه از انجام تست کرونا برای زندانیان تا زمان بروز علائم شدید خودداری می‌کنند.

خبرگزاری هرانا – علیرغم بروز علائم و شیوع کرونا طی ۲ هفته اخیر در میان دستکم ۴۵ تن از زندانیان زندان ساحلی قم، مسئولان زندان به بهانه هزینه بالا، از انجام تست کرونا برای زندانیان تا زمان بروز علائم شدید خودداری می‌کنند.

علیرغم شیوع این ویروس و مراجعه زندانیان دارای علائم به بهداری زندان، مسئولان این زندان به بهانه بالا بودن هزینه از انجام تست کرونا برای زندانیان تا زمان بروز علائم شدید خودداری می‌کنند. همچنین پروتکل‌های بهداشتی به منظور جلوگیری از شیوع کرونا انجام نشده و نسبت به وضعیت بیماران نیز رسیدگی پزشکی صورت نمی‌گیرد.

یک منبع نزدیک به خانواده یکی از زندانیان محبوس در زندان ساحلی قم در این خصوص به هرانا گفت: دستکم ۵ تن در بند ویژه روحانیت و دستکم ۴۰ نفر در بند عمومی زندان ساحلی قم با علائم ابتلا به کرونا دیده شده اند. با این حال مراجعه آنان به مسئولان جهت انجام تست کرونا تاکنون بی نتیجه بوده است. از سوی دیگر پزشک بهداری نیز برای در امان ماندن خود از کرونا در بسیاری موارد از اتاق استراحت خارج نمی شود و غالبا حاضر به ویزیت زندانیان بیمار علی الخصوص با علائم کرونا نیست.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا