ورزشی

تبعیض در پرداخت پاداش به مدال آوران المپیک؟

فساد ساختاری «نظام نمونه جهان» رژیم ولایت فقیه برکسی پوشیده نیست و بی‌شرمی و بی‌حیایی آن چون خود این نظام، نمونه است. دو ورزشکار که هردو مدال نقره در رشته ورزشی خود گرفته‌اند، یکی ۵۴ میلیون تومان و دیگری ۳۲۰ میلیون تومان به عنوان پاداش دریافت کرده است.

به گزارش ایسنا، وزنه برداری به لطف علی داودی توانست صاحب مدال المپیک شود و دست خالی از توکیو بازنگردد. علی داودی در دسته فوق سنگین مدال نقره گرفت و بر سکوی دوم ایستاد. اکنون که دیگر المپیک تمام شده بحث پرداخت پاداش ها به مدال آوران مطرح است و فدراسیون وزنه برداری یک رقم شوکه کننده را برای تنها مدال آور خود در نظر گرفته است.

رییس فدراسیون وزنه برداری به علی داودی اعلام کرده است مبلغ ۶۰ میلیون به عنوان پاداش از سوی فدراسیون در نظر گرفته شده که با کسر مالیات قرار است ۵۴ میلیون به او پرداخت می  شود. یعنی مدالی که وزنه برداری را نجات داد و باعث شد رییس فدراسیون پس از المپیک پیروزمندانه در برنامه تلویزیونی حاضر شود و به عملکرد خود نمره خوبی بدهد، به اندازه ۵۴ میلیون تومان  ارزش داشت.

نکته جالب این است کمی آن طرف تر  از فدراسیون وزنه برداری،  فدراسیون کشتی که در همسایگی وزنه برداری قرار دارد با رقم هایی متفاوت از مدال آوران خود  تقدیر کرد.

فدراسیون کشتی برای مدال نقره المپیک به حسن یزدانی مبلغ ۴ هزار یورو پاداش پای سکو داد که البته مبلغ مصوب، ۳ هزار یورو بوده که علیرضا دبیر رییس فدراسیون کشتی هنگام پرداخت، این مبلغ را به ۴ هزار یورو افزایش می دهد. رییس فدراسین کشتی همچنین برای پرداخت پاداش دیگری به مدال آوران خود تلاش کرد که اسپانسر جذب کند و در نهایت موفق شد و  یزدانی روز گذشته ۲۰۰ میلیون تومان دیگر نیز دریافت کرد.

در واقع فدراسیون کشتی به تنهایی مبلغی در حدود ۳۲۰ میلیون تومان برای مدال آور نقره اش پرداخت کرد اما فدراسیون وزنه برداری به تنها مدال آورش که آن هم به رنگ نقره بود مبلغ سخاوتمندانه ۵۴ میلیون را در نظر گرفته است.

رقم ۵۴ میلیونی که فدراسیون وزنه برداری در نظر گرفته است، اگر همچنان پابرجا بماند و تغییری نکند، قطعا باعث ناراحتی تنها مدال آور خود در المپیک توکیو خواهد شد و اگر هم این پاداش باعث دلسردی داودی شود، جای هیچ تعجبی وجود ندارد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا