زحمتکشان

اعتراض کارگران ابنیه فنی راه آهن خاش به زاهدان از عدم دریافت معوقات/ سه ماه حقوق نگرفته‌ایم

این کارگران که برای دریافت معوقات مزدی و امنیت شغلی خود بارها به نهادهای مسئول مراجعه کرده‌اند، هنوز پاسخی دریافت نکرده‌اند.

کارگران ابنیه فنی راه آهن محور خاش به زاهدان در تماس با خبرنگار ایلنا، گفتند: عدم پرداخت منظم دستمزد و حق بیمه در شرکت‌های پیمانکاری وابسته به ابنیه فنی راه‌ آهن مشکلات خانوادگی و معیشتی زیادی برای کارگران به وجود آورده است.

این کارگران می‌گویند: اغلب کارگران به علت‌ عدم پرداخت منظم دستمزدها با مشکل روبه‌رو هستند. به علت مشکلات مالی پیمانکاران و پرداخت نشدن دست‌کم سه ماه از دستمزدهایمان، هر روز سفره‌هایمان به نسبت روز قبل کوچکتر می‌شود.

این کارگران که برای دریافت معوقات مزدی و امنیت شغلی خود بارها به نهادهای مسئول مراجعه کرده‌اند، هنوز پاسخی دریافت نکرده‌اند.

آن‌ها همچنین نگران پرداخت حق بیمه‌های خود هستند و می‌گویند: چندین ماه حق بیمه ما به تامین اجتماعی واریز نشده و ما در برخی ماه‌های سال در زمینه دریافت خدمات درمانی در بیمارستان‌های ملکی تامین اجتماعی دچار مشکل شده‌ایم.

معوقات کارگران ابنیه فنی تراورس در محور خاش به زاهدان در استان سیستان و بلوچستان درحالی پرداخت نشده که دلیل کارفرما برای پرداخت نکردن حقوق، کامل نبودن مدارک اداری و مالی کارگران بود که آنهم از سه ماه قبل تکمیل شده است.

کارگران ابنیه فنی راه آهن خاش به زاهدان با بیان اینکه برای وصول مطالباتمان پیگیری زیادی از پیمانکار و شرکت راه آهن انجام داده‌ایم، می‌گویند: از مسئولان شرکت راه آهن گله‌مندیم که در مقابل حقوق قانونی کارگران پیمانکاری سکوت اختیار کرده و در پیگیری مطالباتمان هیچ واکنشی جدی از خود نشان نمی‌دهند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا