جوانان

سرنوشت دردناک کودکان در فرودگاه کابل

اوضاع نابسامان حاکم بر فرودگاه کابل همچنان ادامه دارد. حال آنکه کمتر به وضعیت کودکان در این فرودگاه پرداخته شده است. شماری از کودکان از والدین خود جدا مانده‌اند. از سرنوشت عده‌ای از این کودکان هیچ اطلاعی در دست نیست…..

شماری از کسانی که در پیرامون فرودگاه کابل تجمع کرده‌اند، به علت هجوم برخی دیگر از شهروندان افغانستان، زیر دست و پا مانده، مجروح شده و یا جان باخته‌اند.

از تعداد مجروحان و قربانیان اوضاع نابسامان حاکم بر فرودگاه کابل آماری در دست نیست. در تصاویر هوایی از اوضاع فرودگاه اجساد عده‌ای مشاهده می‌شود.

این در حالی است که نگرانی از سرنوشت کودکانی که در فرودگاه کابل به سرمی‌برند، بسیار جدی است. گفته می‌شود که تعداد زیادی کودک در فرودگاه از والدین خود جدا مانده‌اند.

سایت “اشپیگل آنلاین” با انتشار گزارشی خبر از مفقودالاثر بودن شماری از کودکان در محوطه پیرامونی فرودگاه خبر داده است.

به عنوان نمونه، فرستنده خبری آریانا اعلام کرده است که یک خانواده افغان یک هفته تمام در فرودگاه اقدام به جست‌وجوی فرزند خود کرده است. گزارشگر آریانا اعلام کرده که اثری از این کودک دبستانی به‌رغم تلاش‌های صورت گرفته یافت نشده است.

افزون بر آن گفته شده است که خبرنگاران محلی تصاویری از کودکان مفقودالاثر در فرودگاه را در شبکه‌های اجتماعی پست کرده‌اند. والدین این کودکان با انتشار عکس فرزندان خود برای یافتن آن‌ها تلاش می‌کنند.

دویچه وله

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا