زحمتکشان

درخواست کارگران شهرداری قروه برای «تبدیل وضعیت»

یکی از کارگران پیمانکاری شهرداری قروه در این باره گفت: سال‌هاست ما کارگران خدماتی شهرداری قروه تحت مسوولیت چند شرکت واسطه‌ای مشغول کار بوده‌ایم، شرکتی که به بهانه تامین نیرو عملا هیچ نقشی در ارایه خدمات ندارد.

کارگران خدماتی شهرداری قروه خواستار حذف شرکت پیمانکاری و عقد قرارداد مستقیم با شهرداری شدند. به گزارش ایلنا، حدود ۷۰ کارگر خدماتی قرارداد پیمانی شهرداری قروه در استان کردستان خواستار حذف شرکت پیمانکار و عقد قرارداد مستقیم با شهرداری شدند. این کارگران می‌گویند: نزدیک به ۷۰ نفر هستیم که برابر مقررات قانون کار در شهرداری قروه مشغول کار هستیم. آنها مدعی‌اند که در نتیجه حضور پیمانکار مطالبات‌شان به صورت حداقلی پرداخت می‌شود و این موضوع آنها را در شرایط بد مالی قرار داده است. به گفته کارگران شهرداری قروه، در حال حاضر قرارداد پیمانکار واحد خدمات شهرداری به دلیل کم‌کاری در کار و پرداخت نکردن به موقع حقوق کارگران فسخ شده و قرار است شهرداری پیمانکار جدید جایگزین کند.

یکی از کارگران پیمانکاری شهرداری قروه در این باره گفت: سال‌هاست ما کارگران خدماتی شهرداری قروه تحت مسوولیت چند شرکت واسطه‌ای مشغول کار بوده‌ایم، شرکتی که به بهانه تامین نیرو عملا هیچ نقشی در ارایه خدمات ندارد. حقوقی که از شرکت واسطه‌ای دریافت می‌کنیم کفاف زندگی‌مان را نمی‌دهد و در عین حال پرداخت آن هم با تاخیر دو تا سه ماهه اتفاق می‌افتد. این کارگر پیمانکاری شهرداری قروه با بیان اینکه بارها مساله تبدیل وضعیت استخدامی خود را از شهرداری و شورای اسلامی شهر قروه مطالبه کرده‌ است، افزود: با وجود آنکه مدیریت شهرداری قروه با سرپرستی اداره می‌شود اما ما کارگران خواستار رفع تبعیض با عقد قرارداد مستقیم با شهرداری هستیم که یک خواسته قانونی است. او افزود: در چند سال گذشته حقوق کارگران پیمانی معمولا با دو تا سه ماه تاخیر پرداخت می‌شد اما حقوق کارکنان و کارگران قرارداد مستقیم شهرداری تقریبا به‌روز بوده است. آخرین حقوقی که ما دریافت کرده‌ایم چند هفته پیش بود و خبری از پرداخت مابقی مطالبات‌مان نیست. به گفته او؛ علاوه بر پرداخت دستمزدهای پایین، مساله فقدان امنیت شغلی نیز از جمله نگرانی‌های کارگران پیمانکاری شهرداری قروه است.

اعتماد

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا