گوناگون

صاحب این ویلای مجلل کیست؟

ساختمان مجللی که در میان باغ‌ مرکبات یکی از روستاهای شهرستان سیمرغ در نزدیکی شهر کیاکلا در حال ساخت است و تصاویر آن در روزهای اخیر منتشر شده واکنش‌ها و پرسش‌های متعددی را بین کاربران شبکه‌های اجتماعی و مخاطبان رسانه‌ها ایجاد کرده است……

به گزارش ایرنا، طی چند روز اخیر در بسیاری از شبکه‌های اجتماعی و صفحه‌های شخصی مالکیت این بنای مجلل به چند چهره معروف غیردولتی از جمله برخی روحانیون نسبت داده شد و با توجه به بازخورد بالای خبرهای منفی در جامعه به سرعت دست به دست شد و ده‌ها هزار نفر نیز آن را به عنوان واقعیت پذیرفتند.

بر اساس بررسی‌های خبرنگار ایرنا، بنای در حال ساخت روستای سالدوزکلا متعلق به «م-ک» یکی از بومیان منطقه است که با هدف حفظ حقوق شخصی فرد از ذکر نام کامل او در این گزارش خودداری می‌شود. مالک زمین که بازنشسته یک نهاد (سپاه پاسداران؟) است در همین منطقه سکونت دارد و از حدود ۱۰ سال پیش پیگیر دریافت مجوزهای لازم برای ساخت این بنای مجلل شد.

ایرنا در ادامه نوشت: ساخت بنا طی سال‌های اخیر توسط او به صورت پاره‌وقت ادامه یافت و اکنون به مرحله‌ای که در تصاویر منتشر شده دیده می‌شود رسیده است. شنیده‌ها حاکی است که مالک زمین و ساختمان مدتی پیش اقدام به فروش این بنای نیمه‌کاره کرد که انتشار آگهی در فضای مجازی سبب مطرح شدن آن در رسانه‌ها و در نهایت هم انتشار تصاویر هوایی ثبت شده توسط یکی از عکاسان خبری مازندران شد.

مردم اما می پرسند: چطور برای ساخت چنین بنایی داخل زمینی که کاربری باغی دارد مجوزهای لازم صادر شده است؟ پرسشی که در دیدگاه‌های کاربران فضای مجازی نیز مطرح شده:

«دو ساله می‌خوام یه آلونک توی باغمون بسازم بهم مجوز نمیدن!»

«سه هزار متر تغییر کاربری؟! ما واسه ۲۰۰ متر چند ساله پیگیریم به نتیجه نمی‌رسیم!»

«در حاشیه روستایی هزار متر زمین دارم برای پرورش الاغ مجوز احداث طویله خواستم ندادند. ۲۰۰ متر آنطرف‌تر ویلا می‌سازند کسی کار ندارد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotne

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا