جوانان

یونیسف: ۱۰میلیون کودک افغان برای زنده ماندن نیاز به کمک‌های فوری دارند

صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد، اعلام کرد که کودکان افغانستان در وضعیت وخیمی به سر می‌برند و برای زنده ماندن به کمک‌های بشردوستانه فوری نیاز دارند……

صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل، «یونیسف»، دوشنبه ۲۳ اوت (۱ سنبله)، با نشر یک بیانیه‌ از آسیب پذیری ده میلیون کودک در افغانستان خبر داده و افزوده است که صرف‌نظر از اوضاع جاری سیاسی و تغییر نظام در این کشور میلیون‌ها کودک در افغانستان در وضعیت بدی به سر می‌برند.

این نهاد سازمان ملل در بیانیه‌ خود هشدار داده که تنها در سال جاری میلیون‌ها کودک در افغانستان از سوء تغذیه شدید رنج می‌برند و در صورتی که کمک‌های پزشکی و درمانی فوری به آنان نرسد ممکن است جان‌ خود را از دست بدهند.

یونیسف همچنین گفته که در سایه تحولات جاری و طی ماه‌های آینده در پی کاهش آب و تشدید خشک‌سالی در افغانستان که تبعات ویرانگر اقتصادی و اجتماعی به همراه خواهد داشت، نیازهای زنان و کودکان افغان به کمک‌های بشردوستانه فوری افزایش خواهد یافت.

بنا به گزارش یونیسف، اکنون ۴.۲ میلیون کودک افغان از رفتن به مدرسه محروم شده‌اند که از این تعداد ۲.۲ میلیون آن را دختران تشکیل می‌دهند.

در درگیری‌های اخیر در افغانستان، دست‌کم ۲۰۰۰ مورد نقض حقوق کودکان به ثبت رسیده است.

صندوق حمایت از کودکان همچنین خواستار حفظ جان کارمندان این نهاد سازمان ملل در افغانستان شده و تاکید کرد که کارکنان آن برای حمایت از کودکان افغان در این کشور خواهند ماند و به کمک‌رسانی به کودکان ادامه خواهند داد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotne

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا