بین‌المللی

ایران، روسیه و چین رزمایش دریایی مشترک برگزار خواهند کرد

سفیر روسیه در تهران اعلام کرد نیروی دریایی سه کشور ایران، روسیه و چین اواخر سال جاری میلادی تمرین نظامی مشترکی در خلیج فارس با هدف امنیت دریانوردی و مبارزه با دزدی دریایی، برگزار خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «لوان ژاگاریان» سفیر روسیه در تهران در مصاحبه‌ای اعلام کرد که روسیه، ایران و چین رزمایش نظامی مشترکی موسوم به «چیرو» (CHIRU) را در خلیج فارس در بازه زمانی اواخر سال جاری و یا اوایل سال آینده میلادی، برگزار خواهند کرد.

ژاگاریان در همین رابطه گفت: در پایان سال جاری یا اوایل سال آتی، رزمایش سالانه مشترک «چیرو» در منطقه خلیج فارس برگزار خواهد شد. کشتی‌های جنگی روسی، ایرانی و چینی در این تمرین نظامی شرکت می‌کنند. هدف اصلی این رزمایش، تمرین کردن اقدامات (لازم) جهت حصول اطمینان از ایمنی حمل و نقل بین المللی و مبارزه با دزدان دریایی است.

وی همچنین ذکر کرد که تمهیدات و آماده سازی برای مسابقه عمق، که در بازی‌های بین‌المللی ارتش ۲۰۲۱ در بندر چابهار ایران برگزار می‌شود، در حال تکمیل است.

سفیر روسیه در تهران اضافه کرد: به همراه روسیه و ایران، چین، هند، سوریه و ونزوئلا نیز در آن شرکت خواهند کرد. قرار است مسابقه‌ای نیز بین تیم‌های غواصی نیروهای مسلح این کشورها برگزار شود. نمایندگان فرماندهی نیروی دریایی روسیه در مراسم افتتاحیه و اختتامیه این مسابقه حضور خواهند یافت.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotne

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا