گوناگون

برای نخستین بار شمار مرگ و میر روزانه کرونا در ایران از مرز ۷۰۰ نفر گذشت

بنا به گزارش‌ها موارد ابتلا به عفونت قارچی «موکورمایکوزیس» معروف به «قارچ سیاه» در ایران در میان افرادی که به «کووید ۱۹» مبتلا شده‌اند رو به افزایش است. این در حالی است که داروی «آمفوتیریسین بی» که برای درمان «قارچ سیاه» مورد استفاده می‌گیرد نایاب شده است.

یورونیوز-وزارت بهداشت ایران روز سه‌شنبه اعلام کرد که در شبانه‌روز گذشته ۷۰۹ نفر بر اثر ابتلا به بیماری همه‌گیر «کووید ۱۹» جان خود را از دست داده‌اند.

به این ترتیب بنا به آمار رسمی تاکنون ۱۰۳ هزار و ۳۵۷ نفر در ایران به دنبال ابتلا به ویروس کرونا جان باخته‌اند.

طبق آمار وزارت بهداشت ایران در یک بازه ۲۴ ساعته تست کرونای ۴۰ هزار و ۶۲۳ نفر مثبت بوده است. از این تعداد ۵ هزار و ۴۸۷ نفر در بیمارستان بستری شدند.

علیرضا زالی، فرمانده ستاد عملیات مقابله با شیوع کرونا در تهران درباره شرایط همه‌گیری در پایتخت می‌‌گوید: «به‌رغم کاهش مراجعان سرپایی به بیمارستان‌های تهران، میزان مرگ‌ومیر بیماران کرونایی در استان تهران همچنان بالاست و در این زمینه استان در وضعیت قرمز قرار دارد.»

مشهد، دومین شهر پرجمعیت ایران نیز مانند تهران روزهای دشواری را از نظر همه‌گیری ویروس کرونا سپری می‌کند. محمد علی کیانی، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد درباره وضعیت شیوع کرونا در استان خراسان رضوی گفته است: «در حال حاضر از نظر تعداد بیماران سرپایی و بستری به مرحله ثبات نرسیده‌ایم و وضعیت ناپایدار و شکننده است.»

وضعیت شیوع ویروس کرونا علاوه بر استان‌های تهران و خراسان رضوی به طور خاص در استان‌های لرستان، گیلان، کرمان، قزوین، فارس، زنجان، بوشهر، ایلام و اصفهان نیز بحرانی گزارش می‌شود.

از سوی دیگر بنا به گزارش‌ها موارد ابتلا به عفونت قارچی «موکورمایکوزیس» معروف به «قارچ سیاه» در ایران در میان افرادی که به «کووید ۱۹» مبتلا شده‌اند رو به افزایش است. این در حالی است که داروی «آمفوتیریسین بی» که برای درمان «قارچ سیاه» مورد استفاده می‌گیرد نایاب شده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا