حقوق بشر

درگیری و خشونت در پی امر به معروف؛ سه شهروند در کرج بازداشت شدند

در چند روز اخیر تصاویری از دوربین‌های امنیتی زندان اوین منتشر شده و ماهیت کریه و ضد انسانی اسلام سیاسی را هرچه بیشتر عیان کرده است ولی با این حال مزدوران حکومت به نام«امر به معروف» در خیابان‌ها، کوچه و بازار مزاحم خانواده‌ها و به ویژه زنان می‌شوند تا ماهیت ضد انسانی رژیم ولایت فقیه را لاپوشانی کنند.

خبرگزاری هرانا – دخالت یک فرد تحت عنوان “امر به معروف” به نوع رفتار سه شهروند از جمله دو زن، باعث بروز درگیری و خشونت میان آنها شد. فرمانده انتظامی البرز، نیز از بازداشت شهروندانی که فرد آمر به معروف را مورد ضرب و شتم قرار داده اند، خبر داد. کارشناسان بسیاری همواره مسئله امر به معروف را دخالت در حوزه شخصی زندگی افراد و متضمن رواج بی قانونی و خشونت دانسته و نسبت به آن هشدار داده اند.

عباسعلی محمدیان فرمانده انتظامی البرز در این خصوص گفت: در پی اعلام خبری توسط مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر ایجاد درگیری در یکی از فروشگاه‌های منطقه مهرشهر کرج، ماموران کلانتری ۲۱ فاز چهار به محل مذکور اعزام شدند.

وی در خصوص جزئیات این موضوع مدعی شد: یکی از شهروندان که رعایت “شئونات اسلامی” را به دو زن و یک مرد در داخل یک فروشگاه زنجیره‌ای تذکر داده بود، مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

محمدیان افزود: ادامه روند تحقیقات با دستور مقام قضائی به پلیس امنیت عمومی ارجاع شد که ماموران ضارب اصلی که جوانی حدود ۳۵ساله بود را شناسایی، بازداشت و به پلیس امنیت عمومی منتقل کردند. نهایتا دو شهروند دیگر نیز در دو عملیات جداگانه دستگیر شدند که پس از تکمیل تحقیقات، متهمان برای انجام مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی و با صدور قرار مناسب روانه زندان شدند.

در این گزارش اشاره ای به هویت این شهروندان نشده است.

کارشناسان بسیاری همواره مسئله امر به معروف را دخالت در حوزه شخصی زندگی افراد و متضمن رواج بی قانونی و خشونت دانسته و نسبت به آن هشدار داده اند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا