بین‌المللی

توقیف قایق آمریکایی توسط کوبا دفاع از حاکمیت ملی هاوانا است

وزارت خارجه کره شمالی اقدام کوبا در توقیف یک قایق آمریکایی که در صدد انتقال غیرقانونی چندین شهروند هاوانا به واشنگتن را داشت، دفاع از حاکمیت ملی کوبا خواند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وبگاه خبری کُریا نِت، وزارت خارجه کره شمالی در بیانیه‌ای که در وبگاه رسمی دولت این کشور منتشر کرد از اقدام کشور کوبا در توقیف یک فرد آمریکایی که قصد داشته افرادی را از هاوانا به ایالات متحده قاچاق کند، حمایت کرد و آن را اقدامی قانونی خواند.

بر اساس اعلام این وبگاه، فرد آمریکایی مذکور ۷ ماه جاری میلادی (شنبه، ۱۶ مرداد) با یک قایق تندرو به سواحل شرقی پایتخت کوبا نزدیک شد و قصد داشت چندین شهروند کوبا را به آمریکا منتقل کند.

در این بیانیه آمده است: گارد ساحلی کوبا این قایق تندرو را توقیف و شهروند آمریکایی متعرض به آب‌های سرزمینی کوبا را بازداشت کرد.

بر اساس اعلام پیونگ یانگ، اقدام کوبا مشروع و در راستای دفاع از حاکمیت ملی این کشور بوده است.

به گزارش کُریا نِت، وزارت کشور کوبا روز ۲۲ آگوست (۳۱ مرداد ماه) توقیف این کِشتی و بازداشت شهروند آمریکا را اعلام کرده است.

این در حالیست که اخیر تعدادی از غربگرایان در کوبا با برپایی تظاهراتی به اعتراض علیه هاوانا پرداخته بودند و احتمالاً این قایق قصد انتقال مزدوران آمریکایی را از این کشور داشت.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotne

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا