گوناگون

افغانستان؛ مقام سابق امنیتی آمریکا: این تازه اول کار است

مشاور سابق امنیت ملی آمریکا از بایدن خواست تا در پی انفجارهای مرگبار روز پنجشنبه در کابل، رویه خود را تغییر دهد و به وی تاکید کرد تا مهلت خروج ۳۱ اوت را لغو کند…..

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری یاهو، ژنرال اچ.آر مک‌مستر، مشاور امنیت ملی دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا همچنین از جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا خواست تا همه توافق‌ها با طالبان را لغو کرده و یک جنگ جدید علیه ترویسم و شبکه‌های شبه‌نظامی در سراسر آسیای میانه به راه بیندازد.

وی گفت: ‌آنچه امروز می‌بینیم، تازه اول کار است. ما شاهد رویارویی با وحشت و ترسی هستیم که مردم افغانستان با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. باید با این وضعیت چه کنیم؟ این وضعیت به چه جایی می‌رسد؟

مک‌مستر همچنین گفته که به شبکه حقانی مرتبط با طالبان و القاعده برای دست داشتن در این حمله مظنون است و ادامه داد: اصلا تعجب نمی‌کنم اگر داعش خراسان از شبکه حقانی به عنوان عاملی برای حمله به ما و ترساندن ما حین خروج از افغانستان استفاده کرده باشد.

وی حملات روز پنجشنبه را دال بر حقانیت انتقادهای تندش از تصمیم بایدن برای خروج نیروها از افغانستان دانست.

این مقام دولت ترامپ همچنین گفت که زمان آن رسیده که بایدن موضعش را تغییر دهد و از بایدن خواست تا خروج نیروها از افغانستان را لغو و تدابیر امنیتی را در اطراف فرودگاه کابل بیشتر کند و نواحی ایمن دیگری را در افغانستان ایجاد کرده تا غیرنظامیان را بتوان از دست طالبان در امان نگه داشت و حتی گروه‌های مقاومت ضد طالبان را که در نواحی شمالی کشور فعال هستند، در این روند دخیل کرد.

وی همچنین خواستار از سرگیری جنگی بسیار قدرتمندتر علیه تروریسم در منطقه شد و افزود: ما بایستی تلاش‌های ضد تروریسم را در سراسر منطقه و در کشورهای آسیای میانه دو چندان کنیم.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا